id: gx3bnc

Polska flaga dla Kresowiaka!

Polska flaga dla Kresowiaka!

Nasi użytkownicy założyli 937 884 zrzutki i zebrali 929 747 717 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Kresy Wschodnie są dzisiaj często traktowane jak zapomniane rubieże dawnej Rzeczypospolitej, zaś Polacy je zamieszkujący, nierzadko muszą się liczyć z utrudnieniami w codziennym funkcjonowaniu, takimi jak chociażby problemy w stosowaniu polskich nazw ulic czy polskiej pisowni własnych imion i nazwisk.


Reperkusje wobec Polaków są coraz gorsze: ostatnio władze rejonu trockiego głosowały za likwidacją szkół z polskim językiem nauczania i przekształceniem tych placówek w filie. W przypadku trzech innych szkół był to wstęp do całkowitej likwidacji nauczania po polsku. Co gorsza, państwo polskie od lat zaniedbuje walkę o prawa naszych rodaków, przez co mogą się czuć opuszczeni i pozostawieni samymi sobie.


Co chcemy zrobić?

2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Oprócz tego święta, obchodzimy także Dzień Polonii i Polaków za granicą. Chcemy pomóc w tych obchodach i sprawić, aby w domu każdego Kresowiaka znalazła się polska flaga! Dlatego też z Państwa pomocą chcemy zakupić 250 szt. flag, a następnie rozdać je naszym Rodakom w najbardziej polskich miejscowości: w Ejszyszkach (ponad 81% zamieszkujących tą miejscowość to Polacy) oraz w Jaszunach (ponad 70% zamieszkujących tą miejscowość to Polacy).


Jako młodzi Polacy chcemy pomóc Kresowiakom krzewić polską tożsamość oraz polskie tradycje, jednocześnie przypominając im, że młodzi Polacy, przy pomocy wsparcia Darczyńców pamiętają o nich, znają historię i o nią dbają!


aba83615b02bb9e5.jpeg

Jak możesz pomóc?

To bardzo proste! Wystarczy przelać dowolną kwotę na rzecz organizacji tej akcji! Koszt jednej flagi to ok. 20 zł. Chcemy zakupić flagi dla 250 domostw, dlatego potrzebujemy kwoty 5000 zł.  Zakupione flagi będziemy rozdawać po niedzielnych Mszach Świętych w wyżej wspomnianych miejscowościach.


Przygotowanie takiej akcji oddolnie nie należy jednak do łatwych. Zwłaszcza, gdy organizuje się je bez samorządowych, czy państwowych funduszy. Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie. Za każde 20 zł wpłacone na zrzutkę 1 polska rodzina otrzyma naszą narodową flagę!


ge8c45d9900f0d48.jpeg

be8b3cef649e0ad9.jpeg

Kim jesteśmy i jak pomagamy? 

Jako Młodzież Wszechpolska mamy stały kontakt z Kresowiakami. Aktywnie uczestniczymy w wydarzeniach społeczno-kulturowych na Kresach takich jak „Rodzinny Zlot Turystyczny AWPL-ZPL” czy „Lato w Ejszyszkach”.


Sukcesywnie odbudowujemy i nawiązujemy kontakty z Polakami na Kresach. Na ten moment mamy już nawiązane relacje z naszymi rodakami na Wileńszczyźnie i Białorusi. Razem z nimi planujemy kolejne akcje. Jak dotąd zorganizowaliśmy m.in. paczki świąteczne dla Polaków w Ejszyszkach czy przeprowadziliśmy konkurs „Dwie miłości - w stulecie urodzin K.K. Baczyńskiego” skierowany do młodzieży polskiej na Wileńszczyźnie, który miał na celu promocję postaw patriotycznych wśród Polaków na Litwie. Chcemy podejmować kolejne działania, ale możemy to zrobić wyłącznie dzięki wsparciu osób, którym zależy na wsparciu Rodaków za wschodnią granicą!


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 43

PK
Piotr
50 zł
AC
Adam Cholewa
15 zł
ŁM
Łukasz Moczydłowski
50 zł
KS
Konrad
50 zł
TH
Tomek
50 zł
BR
Bronek
20 zł
ML
Malwina Lejk
20 zł
WK
Wioletta Kaszubowska
20 zł
PK
Paweł Koziołkiewicz
20 zł
OG
Ozjasz Goldberg
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!