id: gx8xdz

Ratujmy nóżki Mai

Ratujmy nóżki Mai

28 568 zł z 39 500 zł
72%
8 dni do końca
404 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Witam Kochani!

Mamy na imię Magdalena i Patryk. Maja to Nasze pierwsze oczekiwane dziecko. Niestety w trakcie ciąży, która od początku była zagrożona okazało się, że mała przyjdzie na świat z wrodzoną wadą nóżek SKS -stopy końsko-szpotawe.

Potoczna nazwa pochodząca z j.angielskiego to "clubfoot" czyli połączenie słów "stopa" i "kij od golfa" ponieważ nóżki dziecka przypominają malutkie kije golfowe.k146fe144ad4dd46.jpegNa początku oczywiście rozważaliśmy leczenie w Polsce, niestety często okazuje się wówczas, że wada ta nawraca. Szukając najlepszego rozwiązania, które wyeliminuje ryzyko powikłań i zwiększy szanse na pełen sukces, natrafiliśmy na informację o lekarzu w Wiedniu.

Wiele dał nam do myślenia fakt, że często rodzice po nieudanym leczeniu w Polsce szukali pomocy właśnie u niego.

Dlatego jedyną słuszną metodą leczenia jest metoda Ponsetiego, a najlepszym specjalistą, który się do niej całkowicie stosuje jest Dr Christof Radler z kliniki Speising w Wiedniu. Jest wysokiej klasy specjalistą w dziedzinie skomplikowanych deformacji kończyn dolnych, specjalizuje się również w leczeniu wady końsko-szpotawej.

Doktor zajmuje się pacjentami z Europy, w tym z Polski po nieudanych próbach leczenia i po operacjach przeprowadzanych przez innych lekarzy.

Obliczyliśmy szacunkowe koszty, których poniesienie umożliwi nam niezwłoczne podjęcie działań, aby zaoszczędzić czas, niewygodę, ból i pieniądze.

qb82fdc66007199a.jpegNa początku najważniejsze jest aby leczenie zacząć do 3 tygodnia życia maluszka, dlatego już teraz zaczynamy zbiórkę na leczenie. W momencie przyjścia dziecka na świat chcemy być przygotowani do jak najszybszego wyjazdu.

Specjalista musi postawić diagnozę, stwierdzić jak bardzo wada jest zaawansowana.

Kolejnym etapem jest gipsowanie, może być to 5 gipsów zmienianych co tydzień, a może być nawet 10 gipsowań.

Następny krok to zabieg tenotomii, a po nim kolejny gips na ok 3 tygodnie.

Po zdjęciu ostatniego gipsu lekarz zakłada buciki z szyną, którą to dziecko będzie nosić do 4-5 roku życia. Szyny nosi się na początku 23h na dobę, a z czasem coraz rzadziej, aż dochodzimy do momentu kiedy to są zakładane tylko do spania.

W tym okresie będziemy musieli zmieniać buciki, szynę, a także jeździć do Wiednia na wizyty kontrolne, a to łączy się z wysokimi dla nas kosztami.

Pierwszy rok leczenia (wizyty, gipsowanie, tenotomia, tłumacz, kilka par butów z szyną) wraz z kosztem pobytu oraz dojazdu to kwota szacunkowa

ok 39.500zł

jaką potrzebujemy (wszelkie nadwyżki będą wykorzystane na kolejne lata leczenia).

Powyższa kwota jest dla nas obecnie nieosiągalna. Nie mamy zdolności kredytowej, nie wiemy jak szybko będę mogła później pracować, ponieważ nasze dziecko będzie wymagało więcej opieki.

Niestety dodatki dla osób niepełnosprawnych w Polsce są na prawdę bardzo niskie i nie pokryją leczenia. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na tą zbiórkę i prośbę o pomoc innych ludzi.

Chcemy aby leczenie w Wiedniu nie było tylko marzeniem, a realnym działaniem, dzięki któremu nasze dziecko będzie mogło w przyszłości, jak inne dzieci biegać, uprawiać sporty, a chodzenie nie będzie sprawiało mu bólu i dyskomfortu.

Chcemy, tak jak każdy rodzic, jak najlepszego startu dla naszego dziecka.

Wiemy, że SKS nie jest wyrokiem, że jest schorzeniem, które można całkowicie wyleczyć, ale aby to zrealizować musimy leczyć właśnie w Wiedniu.f3ea62d54d08720f.jpegTermin porodu wyznaczony jest na 10.06.2021 roku, do tego czasu liczymy, że uda nam się zebrać potrzebną kwotę.

Pragniemy by nasze dziecko miało zdrowe stopy, dlatego prosimy wszystkich Was o wsparcie.

Wierzymy, że dzięki Waszej pomocy uda nam się to zrealizować!

Będziemy wdzięczni za udostępnienie naszej zrzutki gdzie tylko się da :)

Liczymy na każdą POMOC!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 404

ES
Emran Saljihi
4 000 zł
ES
Emran Saljihi
4 000 zł
SW
Sylwester wiech
600 zł
Werka, Wiki Łukasz Uk
500 zł
AK
Adam
500 zł
OJ
Junajted
500 zł
TK
Tomek K
315 zł
SP
Sebastian Petryk
300 zł
SW
Sylwester wiech
300 zł
SP
Sebastian Petryk
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze 35

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

706 270 zrzutek

i zebrali

477 081 851 zł

A ty na co dziś zbierasz?