id: gxmbku

Nauczmy dzieci, jak ratować ludzkie życie

Nauczmy dzieci, jak ratować ludzkie życie

Nasi użytkownicy założyli 1 016 733 zrzutki i zebrali 1 065 515 248 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Cel naszego projektu jest prosty – chcemy przeszkolić dzieci, młodzież i nauczycieli w zakresie udzielania pierwszej pomocy. O tym, jak bardzo potrzebne są takie szkolenia najlepiej świadczy fakt, że wiele osób nie potrafi zachować „zimnej krwi” w sytuacjach, gdy ludzkie życie jest zagrożone. Chcemy, by w razie potrzeby młodzi ludzie zamiast panikować lub zastanawiać się, co robić, po prostu działali!


Kogo chcemy przeszkolić?

Opracowaliśmy regionalny projekt pierwszej pomocy, którym chcemy objąć 10 szkół ze Skierniewic i pobliskich miejscowości. Zależy nam na tym, by zasad bezpiecznego udzielania pierwszej pomocy nauczyć dzieci i młodzież uczęszczającą do tych szkół. Udział w profesjonalnym szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy pozwoli im w przyszłości prawidłowo zareagować, gdy będzie zagrożone zdrowie lub życie drugiego człowieka.


Planujemy przeszkolić zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Dzięki temu, że z zajęć skorzystają również nauczyciele, w przyszłości będą mogli oni samodzielnie prowadzić zajęcia z promocji zdrowia i udzielania pierwszej pomocy. W perspektywie czasu pozwoli to przeszkolić tysiące dzieci i nastolatków uczęszczających do skierniewickich szkół. To oznacza, że jeszcze więcej młodych ludzi będzie wiedziało, jak skutecznie pomagać osobom poszkodowanym!


Jak pomagamy?

Dzieci są ciekawe świata i szybko chłoną wiedzę. By jednak zainteresować je pierwszą pomocą, potrzebny jest nie tylko zapał, ale również wiedza. Aby uczestnicy kursu pierwszej pomocy mogli w przyszłości wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce, powinni uczyć się od doświadczonych ratowników i mieć dostęp do materiałów edukacyjnych. Właśnie dlatego chcemy, by zajęcia były prowadzone przez certyfikowanego instruktora pierwszej pomocy.

W ramach zrzutki chcemy też doposażyć szkoły w niezbędne materiały edukacyjne. Zależy nam na zakupie przede wszystkim sprzętu do nauki pierwszej pomocy, czyli fantomów. Nauczyciele, którzy dysponują niezbędnym sprzętem, są w stanie przekazać wiedzę tak teoretyczną, jak i praktyczną. Dzięki fantomom dzieci i młodzież mają szansę ćwiczyć naukę pierwszej pomocy i utrwalać swoje umiejętności, które w sytuacji zagrożenia zdrowia czy życia będą niezbędne.


Kim jesteśmy i co robimy?

Fundacja Smart Law powstała w 2018 r. Od samego początku szkolimy, udzielamy wsparcia prawnego i zajmujemy się działalnością edukacyjną. Ze względu na siedzibę naszej fundacji (Skierniewice) podejmujemy wiele działań na rzecz lokalnej społeczności. Co dotychczas udało nam się zrobić? Oto kilka przykładów:

·       przeprowadziliśmy zajęcia komputerowe dla mieszkańców gminy Mniszków – zachęcamy do zapoznania się reportażem na ten temat TUTAJ,

·       prowadzimy kanał YouTube, na którym prostym językiem tłumaczymy prawne zawiłości – jest on dostępny TUTAJ,

·       stworzyliśmy kurs on-line pierwszej pomoc przedmedycznej, z którego skorzystać można TUTAJ.


Nie możesz wesprzeć naszej zrzutki? Nie ma problemu – udostępnij ją rodzinie lub znajomym oraz polub naszą stronę na Facebooku. W ten sposób pomożesz nam dotrzeć do potencjalnych darczyńców. 

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Wpłać

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!