id: gxpa8w

Plantacja OXYTREES

Plantacja OXYTREES

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 176 414 zrzutek i zebrali 1 228 254 309 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Plantacja OXYTREES

Celem tej zrzutki jest założenie plantacji oxytrees na Śląsku w celu poprawy jakości powietrza i ochrony środowiska w tym regionie. Zanieczyszczenie tutaj jest olbrzymie, niejednokrotnie przekraczające dozwolone normy. Dlatego chcę założyć plantację drzew tlenowych na powierzchni 1,4 ha pola , które aktualnie stoi ugorem i nie ma z tego żadnego pożytku. Proszę o wsparcie- myślę, że cel jest w pełni uzasadniony dla mieszkańców tego regionu i dla środowiska.

Podaję kilka informacji o oxytrees czyli drzewach tlenowych.

Szybko rosnące drzewo tlenowe to roślina o wyjątkowych właściwościach. Osiąga do 16 metrów wysokości i 35cm grubości w 6 lat i odrasta od pozostawionego pnia po ścięciu. Produkuje 10 razy więcej tlenu niż inne drzewa liściaste! Poza tym posiada wielkie liście, które gwarantują przyjemny cień latem i fioletowo-białe kwiaty o słodkim zapachu, które przyciągają pszczoły, a te z kolei produkują klarowny, jasny miód.

System korzeniowy drzew tlenowych osiąga 9 m głębokości i stamtąd pobiera składniki odżywcze. Korzenie tych drzew są głęboko osadzone dlatego nie pobierają składników odżywczych z górnych warstw gleby, które są potrzebne innym roślinom. Oxytree jest odmianą nieinwazyjną, może być rozmnażana wyłącznie w laboratorium.

240px-Oxytree.jpg

https://pl.wikipedia.org/wiki/Oxytree

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1

AK
Anita Kubik
1 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!