id: gyx9k5

Odbudowa domu po pożarze / OLSZOWICE

Odbudowa domu po pożarze / OLSZOWICE

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat
Aktywne skarbonki na zrzutce: 1
Dodaj skarbonkę do zrzutki

Nasi użytkownicy założyli 1 066 452 zrzutki i zebrali 1 161 483 926 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności10

 • >>> Majówka na Kaimówce <<< PONIEDZIAŁEK 3.05.2021


  💞 Przed nami finał naszej akcji 'nie mieli wiele, stracili WSZYSTKO"

  💞 W najbliższy poniedziałek 3 maja 2021 roku o godzinie 9:30 w kościele w Olszowicach odbędzie się uroczysta Msza Święta koncelebrowana w dwóch intencjach. Po pierwsze w intencji OSP Olszowice, Ochotnicza Straż Pożarna w Olszowicach w związku z przypadającym 4 maja Dniem Strażaka. Msza odprawiona będzie także za wszystkich darczyńców, którzy wsparli akcję budowy nowego domu dla Pani Teresy i Pana Zbyszka. Mszy przewodniczył będzie ksiądz Proboszcza Piotr Kluska, koncelebrowana będzie przez pochodzącego z Olszowic Księdza Marka Sudra - Ojca Duchownego Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Ksiądz Marek wygłosi także kazanie.

  💞 Podczas Mszy Świętej poświęcona zostanie cudownie ocalona z pożaru figurka Matki Bożej Niepokalanej. Następnie po Mszy zostanie ona przewieziona przez księży naszym strażackim samochodem na Kaimówkę do nowej kapliczki, która została zbudowana obok nowego domu specjalnie z przeznaczeniem na tę figurkę. Pisałem już o tym ale napiszę raz jeszcze - kapliczka robi oszałamiające wrażenie.

  💞 Pod Kapliczką umieszczona będzie także kapsuła czasu w postaci szczelnie zamkniętego i dodatkowo zabetonowanego pojemnika zawierającego kilka zdjęć z akcji, nośnik danych (pendrive) ze zdjęciami i opisami tego co wydarzyło się na początku 2021 roku w Olszowicach na Kaimówce.

  💞 Ksiądz Proboszcz planuje także poświęcić nowy dom.

  💞 Przy kapliczce odbędzie się pierwsza Majówka na Kaimówce. Liczymy bardzo na to, że Eryk Młynarczyk - budowniczy nowej kapliczki i wnuk Pani Teresy zabierze swój akordeon i odegra kilka pieśni. Jeśli są inni akordeoniści, którzy chcieliby wziąć udział w Majówce (zapraszamy) 🙂

  - - -

  💞 Długo zastanawialiśmy się jak w tym pandemicznym czasie zorganizować cały ten dzień. Mieliśmy w głowach hasło 'parapetówka na Kaimówce'. Nie organizujemy jednak dużej imprezy głównie ze względów pandemicznych.

  💞 W zamian za to będzie to taki jakby 'DZIEŃ OTWARTY'. Każdy kto wspomagał naszą akcję (w jakiejkolwiek formie) i ma tylko ochotę będzie mógł w tym dniu zajrzeć na Kaimówkę, obejrzeć domek z zewnątrz, obejrzeć jak zagospodarowaliśmy działkę. Zobaczyć jak wydaliśmy środki, które skierowaliście do pomocy naszym pogorzelcom. Liczymy, że się nie zawiedziecie efektem działań.

  💞 Liczymy bardzo na to, że choć kilka osób zdecyduje się wpaść z odwiedzinami. Liczymy na to, że poznamy osobiście osoby z którymi czasem kontaktowaliśmy się tylko wirtualnie. Porozmawiamy. Powspominamy. Jak pisała kiedyś pani Karolina Bigaj "budujemy wspólnie dłuższy stół a nie wyższy mur". Przygotowaliśmy małe co nieco na grilla -> więc będziemy mieli możliwość poczęstowania Was pyszną kiełbasą głogoczowską grillową lub kiszką 🙂

  💞 Wszystkie firmy , organizacje , które wspierały nas w procesie odbudowy będą miały w tym dniu opcję odbioru fizycznego dyplomu z podziękowaniem 🙂 🙂 To te same dyplomy, które od paru dni publikujemy tutaj na OSP. Jeśli ktoś nie dotrze w poniedziałek po dyplom to my zadbamy by dyplom dotarł do niego także. Będzie również opcja zrobienia sobie zdjęcia przy tabliczce pamiątkowej.

  💞 Nie przewidujemy możliwości oglądania domku wewnątrz. To już jest miejsce Pani Teresy i Pana Zbyszka i nie będziemy zakłócać im miru domowego. Naszą aktywność ograniczymy do działki i altanki. Choć zarówno Pani Teresa i Pan Zbyszek cieszą się na ten dzień i możliwość spotkania z Wami. Byłem dzisiaj u nich i dwoją się i troją by wszystko wokół domku było 'na wysoki połysk'.

  💞 Dzień otwarty potrwa mniej więcej od 11:00 (po zakończeniu uroczystości) do 15:00. Na miejscu cały czas będzie ktoś z naszej czwórki koordynatorów tzn. Monika Wilczyńska @Zbigniew Pietrzyk (nie mogę oznaczyć) Piotr Tylek i ja Dariusz Tylek. Liczymy tez bardzo na wsparcie organizacyjne ze strony druhów i druhen OSP Olszowice. Pomożecie? 🙂

  💞 Przyszło nam też do głowy zorganizowanie, krótkiego LIVE'A - czyli transmisji na żywo na której będziemy mogli pokazać efekt online. Jeśli ogarniemy to technicznie i się odważymy to będzie ona około 13:00 - 13:30. Specjalnie dla osób, które są daleko do Kaimówki i nie będą mogły osobiście zajrzeć ani na chwilkę. Jeśli ktoś życzyłby sobie taką możliwość może dać w komentarzu abyśmy wiedzieli, że jest dla kogo ją zrobić 🙂

  💞 Wszystkie nasze plany może oczywiście pokrzyżować pogoda. Jeśli będzie padało za bardzo to nie będzie sensu ciągnąć takiego otwartego dnia. Wszystko okaże się jednak dopiero w poniedziałek.

  Gdybyśmy się jednak 'zwijali' to na pewno napiszemy o tym na fb.

  💞 Do postu dorzucam kilka wg. mnie najważniejszych z całej akcji zdjęć.

  Liczę, że jutrzejszego niedzielnego poranka wyświetlą się one na Waszych ekranach.

  💞 Gdyby ktoś miał jakieś pytania zawsze może do mnie zadzwonić 🙂 tel. 501 248 382.

  💞 To co? Do zobaczenia w Olszowicach?

  #dziejesięwolszowicach

  #małewielkieolszowice

  #ospolszowiceksrg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Dzisiaj w Sylwestra, w ostatni dzień 2020 roku naszych sąsiadów Pana Zbyszka (64 l.) i jego mamę Panią Teresę (87 l.) dotknęła olbrzymia tragedia. W niespodziewanym pożarze spłonął ich dom w Olszowicach.


Pan Zbyszek i Pani Teresa żyli skromnie ale mieszkali u siebie. Na szczęście w porę udało się im ewakuować. Najbliższy czas spędzą u rodziny. Ich dom na co dzień był także bezpiecznym schronieniem dla kotów i trzech psiaków. Psy zostały odnalezione, nie ucierpiały w pożarze. Koty rozpierzchnęły się po okolicy - na tę chwilę nie wiemy czy wszystkie udało się uratować.


Zbyszek w latach 80-tych i na początku 90-tych był aktywnym członkiem naszej OSP. Brał udział w akcjach gaśniczych w Olszowicach i nie tylko. Później obrał nieco inną drogę życiową ale dzisiaj zdecydowanie zasługuje na pomoc wszystkich ludzi dobrej woli.


Jako OSP Olszowice chcemy jak najszybciej pomóc odbudować im ich dom aby mogli znaleźć się z powrotem u siebie. Strażacy i sąsiedzi już są umówieni na pierwsze prace. Udało się również pozyskać pierwsze środki na zakup materiałów budowlanych dzięki obecnym na miejscu Pani Burmistrz Małgorzacie Duży i pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świątnikach Górnych oraz zaangażowaniu radnego naszego Prezesa Zbigniewa Pietrzyka oraz Sołtysa Olszowic a zarazem Naczelnika OSP Olszowice Marka Burdy.


W razie jakichkolwiek pytań prosimy o telefon:

 • Zbigniew Pietrzyk 888 563 998,
 • Piotr Tylek 502 450 148,
 • Dariusz Tylek 501 248 382.


DZIĘKUJEMY ZA KAŻDĄ WPŁATĘ NAWET NAJMNIEJSZĄ - WIERZYMY W MOC LUDZI. I MOC INTERNETU.

Pomóżcie nam pomóc Panu Zbyszkowi i Pani Teresie z Olszowic.


Gdyby jakimś cudem udało się nam zebrać więcej niż będzie potrzeba przeznaczymy to na ważne podobne pomocowe cele.


- - -

Today, on New Year's Eve, on the last day of 2020, our neighbors, Mr. Zbyszek (64) and his mother, Ms. Teresa (87), suffered a huge tragedy. Their house in Olszowice burnt down in an unexpected fire. Mr. Zbyszek and Mrs. Teresa lived modestly, but they lived at home. Fortunately, they were able to evacuate in time. They will spend the nearest time with their family. Their home was also a safe haven for cats and three dogs. The dogs were found, not injured in the fire. The cats scattered around the area - at the moment we do not know if they were all saved.

In the 1980s and the beginning of the 1990s, Zbyszek was an active member of our TSO. He took part in firefighting actions in Olszowice and not only. Later he chose a slightly different path in life, but today he definitely deserves the help of all people of good will.

As OSP Olszowice, we want to help them rebuild their home as soon as possible so that they can find themselves back at home. Firefighters and neighbors are already scheduled for the first work. We also managed to obtain the first funds for the purchase of building materials thanks to the Mayor Małgorzata Duży and employees of the Municipal Social Assistance Center in Świątniki Górne and the involvement of our councilor Zbigniew Pietrzyk and Sołtys Olszowice and the head of OSP Olszowice Marek Burda.


If by some miracle we managed to collect more than necessary, we would devote it to important, similar aid goals.

- - -

Heute, am Silvesterabend, am letzten Tag des Jahres 2020, erlitten unsere Nachbarn, Herr Zbyszek (64) und seine Mutter, Frau Teresa (87), eine große Tragödie. Ihr Haus in Olszowice brannte in einem unerwarteten Feuer nieder. Herr Zbyszek und Frau Teresa lebten bescheiden, aber sie lebten zu Hause. Zum Glück konnten sie rechtzeitig evakuieren. Sie werden die nächste Zeit mit ihrer Familie verbringen. Ihr Zuhause war auch ein sicherer Hafen für Katzen und drei Hunde. Die Hunde wurden gefunden, nicht im Feuer verletzt. Die Katzen sind in der Gegend verstreut - im Moment wissen wir nicht, ob sie alle gerettet wurden.

In den 1980er und Anfang der 1990er Jahre war Zbyszek aktives Mitglied unseres ÜNB. Er nahm an Feuerlöschaktionen in Olszowice teil und nicht nur. Später wählte er einen etwas anderen Lebensweg, aber heute verdient er definitiv die Hilfe aller Menschen guten Willens.

Als OSP Olszowice möchten wir ihnen helfen, ihr Haus so schnell wie möglich wieder aufzubauen, damit sie wieder zu Hause sind. Feuerwehrleute und Nachbarn haben bereits ihre erste Arbeit arrangiert. Dank des Bürgermeisters Małgorzata Duży und der Mitarbeiter des städtischen Sozialhilfezentrums in Świątniki Górne sowie der Beteiligung unserer Stadträte Zbigniew Pietrzyk und Sołtys Olszowice sowie des Leiters der OSP Olszowice, Marek Burda, konnten wir auch die ersten Mittel für den Kauf von Baumaterialien erhalten.


Wenn es uns durch ein Wunder gelingen würde, mehr als nötig zu sammeln, würden wir es wichtigen, ähnlichen Hilfszielen widmen.

- - -

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1451

preloader

Komentarze 209

preloader