id: gyx9k5

Odbudowa domu po pożarze / OLSZOWICE

Odbudowa domu po pożarze / OLSZOWICE

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
180 509 zł z 200 000 zł
90%
zakończona 13.03.2021r
1450 wspierających
Wpłać na zrzutkę

Aktualności9

 • AKTUALNY STAN PRAC:


  https://www.tiny.pl/rj797


  Dzisiaj mija dokładnie 31 dzień po pożarze w Olszowicach. Cały miesiąc pełen olbrzymich emocji. Od początku towarzyszy nam pewna piosenka. Zapraszamy do obejrzenia 2-giej częsci naszego filmiku informującego o całej akcji w którym ją znów usłyszycie.Niech nie zmyli Was początek, który już znacie z części pierwszej

  KONIECZNIE OBEJRZYJCIE CAŁOŚĆ FILMIKU


  (...) Niebo się w końcu otworzyło

  Deszcz i wiatr ustały

  Ale ty nadal tkwisz w tej samej burzy

  Puść swój parasol Kochanie,

  ja staram ci się powiedzieć

  Nad twoją głową zawsze była tęcza

  Wszystko będzie w porządku (...)

  Znacie pewnie takie programy telewizyjne jak 'Nasz nowy dom' czy 'Dom nie do poznania' gdzie w kilka dni udaje się przemienić całe domy, nierzadko budując je praktycznie od zera. Do niedawna uważaliśmy, że to tak cytując Bareję 'prawda, czasu, prawda ekranu' czyli mówiąc wprost telewizyjna ściema

  Przyszedł jednak styczeń 2021 i wyzwanie przed którym stanęliśmy sami deklarując, że #WybudujemyImTenDo mając na myśli Panią Teresę i Pana Zbyszka, którzy stracili swój dom w pożarze w Sylwestra.


  Czy nam się cała operacja uda? Mówiąc prawdę, w dużej mierze już się udała.Było to totalne wariactwo. Mnóstwo zaangażowanych ludzi. Na plac budowy ekipa wchodziła po ekipie, prace szły godzina po godzinie.

  Wielu z wykonawców działało ZA DARMO, wielu zrezygnowało całkowicie z ZYSKU, wielu sponosorów ufundowało materiały.


  W specjalnym poście PODZIĘKUJEMY IM WSZYSTKIM !!! JUŻ WKRÓTCE !!!

  Czy można teoretycznie wybudować dom w kilka dni. My już wiemy na pewno, że można.


  MAMY TO !! Domek już stoi

  Ma porządny fundament, super konstrukcję, dach, prawie całą elewację, prąd, instalację wodno kanalizacyjną, wylewkę, jest totalnie ocieplony. Trwa właśnie jego wykańczanie w środku i będziemy o tych dalszy pracach informować już na bieżąco.


  Przypominają się hasła wykorzystywane kiedyś przez nas w akcjach NIVEA w Olszowicach i Ochojnie:

  WE DID IT !! ZROBILIŚMY TO !!! JESTEŚMY JEDI !!! Niech moc będzie z Panią Teresą i Panem Zbyszkiem.


  Zadziałacie udostępniając ten filmik aby wieść o naszym wspólnym (już chyba możemy tak napisać) SUKCESIE rozeszła się jak najszerzej? BEZ WAS NIC BY SIĘ NIE UDAŁO !!! JESTEŚCIE WSZYSCY WSPANIALI


  Dzisiejszy film pokazuje stan prac budowlanych na dzień 31.01.2021.

  Wiele udało nam się już zrobić jednak sporo pracy jeszcze przed nami!


  Zakasujemy rękawy i idziemy do dalszej pracy, by Pani Teresa i Pan Zbyszek mogli zamieszkać w nowym domku jak najszybciej.


  AKTUALNY STAN PRAC: https://tiny.pl/rj797


  CDN.

  Czytaj więcej
 • Z pożaru w Olszowicach cudownie ocalała gipsowa figurka Matki Bożej oraz krucyfiks. y1ed206c6013ebbc.jpeg

  Czytaj więcej
 • Przesyłamy pozdrowienia dla Was wszystkich od Pani Teresy i Zbyszka.


  Spójrzcie jaka odmiana na Jej twarzy. Tyle się dzieje wokół Niej dobrego.

  Kazała przekazać, że modli się za Was codziennie.


  Jeśli ktoś może jeszcze wspomóc to kłaniamy się nisko. Choćby o udostępnienie naszej zrzutki lub licytacji. Dziękujemy.

  LINK DO NASZEGO BAZARKU https://tiny.pl/7vvw7 WYSTAWIAJCIE / LICYTUJCIE 🙂scebeabf4d9e1da8.jpeg

  Czytaj więcej
 • Tym razem bez pisaniny. Posłuchajcie. Obejrzyjcie. Udostępniajcie. Pomagajcie. Jak do tej pory. Nie mieli wiele, stracili WSZYSTKO.


  LINK DO FILMIKU:

  https://www.youtube.com/watch?v=PU04lHF77LY&feature=youtu.be


  Zapraszamy na nasze licytacje:

  LINK DO NASZEGO BAZARKU https://tiny.pl/7vvw7 WYSTAWIAJCIE / LICYTUJCIE 🙂


  Czytaj więcej
 • 🚨 Figurka Matki Boskiej, która cudownie ocalała w 🔥 pożarze i krzyż z Jezusem Chrystusem są bezpieczne w pracowni renowacyjnej Pana Andrzej Rozkocha w Swoszowicach.

  🚨Renowację Pan Andrzej wykona zupełnie nieodpłatnie. Dziękujemy pięknie. 🥰 Kłaniamy się nisko. ❤️jfd7f55586aaad12.jpeg

  Czytaj więcej
 • Dzięki dobrym radom osób bardziej doświadczonych w pomaganiu podnieśliśmy kwotę na zrzutka(pl) do 200K. ODBUDUJEMY TEN DOM.


  Gdyby się jakimś cudem okazało, że zebraliśmy za dużo (czy to możliwe?) to na pewno znajdziemy odpowiedni cel lub cele by pomóc. Żadna złotówka się nie zmarnuje. OBIECUJEMY


  więcej o naszej akcji na www.fb.com/OSPOlszowice

  Czytaj więcej
 • Pewnie Was zaskoczę bardzo ale nie napiszę MAMY TO 🙂 bo osiągnęliśmy na razie kolejny etap w drodze do celu.

  Na zrzutka(pl) przekroczyliśmy właśnie magiczną barierę 100 000,00 polskich złotych (słownie: stu tysięcy polskich złotych) zebranych na odbudowę domu Pani Teresy i Pana Zbyszka.

  NASZYM CELEM JEST ODBUDOWA DOMU 🙂 więc zbieramy dalej. Mobilizujemy się jak najbardziej możemy. Siebie, znajomych i rodzinę. Teraz będzie nieco trudniej bo wiele osób pomyśli - zebrali co chcieli 🙂 Była to jednak kwota bazowa i musimy mieć nieco więcej by na wszystko nam wystarczyło. Każdy wie ile kosztuje budowa domu. Nawet najmniejszego. Na pewno nieco więcej.


  DZIĘKUJEMY WAM WSZYSTKIM ZA ZAANGAŻOWANIE, wszystkim Wam i każdemu z osobna.

  Jesteście WIELCY, WSPANIALI, NAJLEPSI NA ŚWIECIE.


  Tylko 5 dni zajęło nam zebranie tych 100K a nie ruszyły jeszcze na dobre licytacje. Pamiętajmy, że pożar wybuchł w czwartek o 11:00 przedpołudniem w Sylwestra. Dzisiaj mamy wtorek - 5 dni później 🙂

  Co za wspaniała wiadomość 🙂

  Zapraszamy na www.fb.com/OSPOlszowice


  (dat)

  Czytaj więcej
 • Szanowni, utworzyliśmy dodatkowo WYDARZENIE (https://tiny.pl/7vvw4) aby w łatwy sposób można było DOŁĄCZYĆ do naszej akcji. Każdy kto kliknie na wydarzeniu WEZMĘ UDZIAŁ lub JESTEM ZAINTERESOWANY będzie na bieżąco otrzymywał informacje z placu boju. A będziemy pisać co potrzeba, kiedy coś działamy. Data wydarzenia jest umowna - potrwa ono od teraz aż do pełnego sukcesu. Liczymy, że nastąpi on zdecydowanie przed 31 stycznia 2021 roku.

  Niezmiennie centrum dowodzenia będzie strona naszej OSP Olszowice (fb.com/OSPOlszowice) zapraszamy do jej polubienia i udostępnienia. Wydarzenie ma pełnić funkcje wspomagającą. Prosimy o jego rozpropagowanie jak najszersze 🙂

  Jak już wiecie powstała jeszcze GRUPA mająca na celu zorganizowanie aukcji i licytacji na rzecz pogorzelców. Dołączyły w związku z tym do nas nowe koordynatorki, które w całości ogarną ten temat. LINK DO GRUPY -> https://tiny.pl/7vvw7

  Wszelkie pytania dotyczące licytacji kierujcie do nich:

  - Zaneta Ciaputa / 794 000 029

  - Małgorzata Górnisiewicz / 798043331

  - Jagoda Wątor / 509587511

  - Karolina Pietrzyk / 508 953 619

  Wpłaty za licytacje będą dodawane także na zrzutkę ale pod nieco innym linkiem. Została stworzona odrębna SKARBONKA na ten cel. Jeśli ktoś jednak wpłaci na główną zbiórkę to nie problem. Dojdziemy do tego. Ważne by wpłacając za licytację zawsze napisać NR LICYTACJI i DOPIERO POTEM IMIĘ I NAZWISKO np. "Licytacja nr 13 Dariusz Tylek". Pomoże to naszym koordynatorkom weryfikować przelewy. Link do skarbonki licytacyjnej -> https://zrzutka.pl/gyx9k5/s/odbudowadomuolszowicelicytacje

  Czytaj więcej
 • CAŁY TEN POST WRAZ ZE ZDJĘCIAMI JEST NA www.fb.com/OSPOlszowice / zapraszamy.d24a2e8707cb70d0.jpegOdbudowa domu w OLSZOWICACH 2.01.2021 - DZIEŃ 1 - SPRZĄTANIE POGORZELISKA


  Dzisiaj tylko kilka zdjęć. I krótki opis. Jesteśmy zbyt zmęczeni by zrobić więcej. Obszerną fotorelację dodamy jutro.

  To co się działo dzisiaj w Olszowicach (i będzie się działo miejmy nadzieję w najbliższych dniach) możemy już teraz bez żadnej przesady nazwać PIĘKNYM NOWOROCZNYM CUDEM. Z pożaru niewiele udało się ocalić - szczególnie wymowne dla nas są jednak dwa uratowane przedmioty - figurka Matki Boskiej okopcona ale w całości i metalowy Krzyż. Po raz kolejny okazuje się, że gdy Bóg jest na pierwszym miejscu to wszystko jest na właściwym miejscu. Dzisiaj zło, które wyrządził pożar przekuwamy wspólnie w najszlachetniejsze dobro.


  Od samego rana grupa prawie 50-ciu osób (strażaków, sąsiadów, mieszkańców Olszowic i nie tylko, członków rodziny) pracowała nad uprzątnięciem zgliszczy po domu Pani Teresy i Zbyszka. A wierzcie nam, że było co sprzątać. Wywieźliśmy dzisiaj z miejsca pożaru chyba 9 dużych kontenerów i kilka ciężarówek.


  Na zdjęciu, które zrobiliśmy tuż przed zapadnięciem zmroku jest 'tylko' 40 osób. Nie wszyscy mogli zostać do samego końca a skończyliśmy prace tuż przed 20-tą. Efektem dzisiejszych działań jest zupełnie pusta, wyczyszczona do cna działka. Czekająca na nowy domek, który już się rysuje.


  W trakcie pracy cały czas był z nami Zbyszek a popołudniu odwiedziła nas Pani Teresa, poparzona, zasmucona ale o dziwo w dobrej formie, którą odzyskuje dzięki wsparciu rodziny. Pamiętajmy, że Pani Teresa ma 87 lat. Była dzisiaj wzruszona i nawet uśmiechnięta ale i tak najbardziej pytała o swoje koty i psy i martwiła się, że miała taki duży zapas karmy dla nich a teraz nie ma nic. Zapewniliśmy ją, że będzie miała wszystko co będzie potrzebne.


  Tym razem nie wrzucamy linku do zbiórki bo zauważyliśmy niestety, że fb chyba obcina zasięgi postom zawierającym ten link. Łatwo go znajdziecie w naszych poprzednich postach.


  O polubienia i udostępnienia kłaniamy się nisko. Chcemy dotrzeć z naszą akcją do jak największej grupy ludzi. DZIĘKUJEMY.

  |nie mieli wiele, STRACILI WSZYSTKO | OLSZOWICE |

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Dzisiaj w Sylwestra, w ostatni dzień 2020 roku naszych sąsiadów Pana Zbyszka (64 l.) i jego mamę Panią Teresę (87 l.) dotknęła olbrzymia tragedia. W niespodziewanym pożarze spłonął ich dom w Olszowicach.


Pan Zbyszek i Pani Teresa żyli skromnie ale mieszkali u siebie. Na szczęście w porę udało się im ewakuować. Najbliższy czas spędzą u rodziny. Ich dom na co dzień był także bezpiecznym schronieniem dla kotów i trzech psiaków. Psy zostały odnalezione, nie ucierpiały w pożarze. Koty rozpierzchnęły się po okolicy - na tę chwilę nie wiemy czy wszystkie udało się uratować.


Zbyszek w latach 80-tych i na początku 90-tych był aktywnym członkiem naszej OSP. Brał udział w akcjach gaśniczych w Olszowicach i nie tylko. Później obrał nieco inną drogę życiową ale dzisiaj zdecydowanie zasługuje na pomoc wszystkich ludzi dobrej woli.


Jako OSP Olszowice chcemy jak najszybciej pomóc odbudować im ich dom aby mogli znaleźć się z powrotem u siebie. Strażacy i sąsiedzi już są umówieni na pierwsze prace. Udało się również pozyskać pierwsze środki na zakup materiałów budowlanych dzięki obecnym na miejscu Pani Burmistrz Małgorzacie Duży i pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świątnikach Górnych oraz zaangażowaniu radnego naszego Prezesa Zbigniewa Pietrzyka oraz Sołtysa Olszowic a zarazem Naczelnika OSP Olszowice Marka Burdy.


W razie jakichkolwiek pytań prosimy o telefon:

 • Zbigniew Pietrzyk 888 563 998,
 • Piotr Tylek 502 450 148,
 • Dariusz Tylek 501 248 382.


DZIĘKUJEMY ZA KAŻDĄ WPŁATĘ NAWET NAJMNIEJSZĄ - WIERZYMY W MOC LUDZI. I MOC INTERNETU.

Pomóżcie nam pomóc Panu Zbyszkowi i Pani Teresie z Olszowic.


Gdyby jakimś cudem udało się nam zebrać więcej niż będzie potrzeba przeznaczymy to na ważne podobne pomocowe cele.


- - -

Today, on New Year's Eve, on the last day of 2020, our neighbors, Mr. Zbyszek (64) and his mother, Ms. Teresa (87), suffered a huge tragedy. Their house in Olszowice burnt down in an unexpected fire. Mr. Zbyszek and Mrs. Teresa lived modestly, but they lived at home. Fortunately, they were able to evacuate in time. They will spend the nearest time with their family. Their home was also a safe haven for cats and three dogs. The dogs were found, not injured in the fire. The cats scattered around the area - at the moment we do not know if they were all saved.

In the 1980s and the beginning of the 1990s, Zbyszek was an active member of our TSO. He took part in firefighting actions in Olszowice and not only. Later he chose a slightly different path in life, but today he definitely deserves the help of all people of good will.

As OSP Olszowice, we want to help them rebuild their home as soon as possible so that they can find themselves back at home. Firefighters and neighbors are already scheduled for the first work. We also managed to obtain the first funds for the purchase of building materials thanks to the Mayor Małgorzata Duży and employees of the Municipal Social Assistance Center in Świątniki Górne and the involvement of our councilor Zbigniew Pietrzyk and Sołtys Olszowice and the head of OSP Olszowice Marek Burda.


If by some miracle we managed to collect more than necessary, we would devote it to important, similar aid goals.

- - -

Heute, am Silvesterabend, am letzten Tag des Jahres 2020, erlitten unsere Nachbarn, Herr Zbyszek (64) und seine Mutter, Frau Teresa (87), eine große Tragödie. Ihr Haus in Olszowice brannte in einem unerwarteten Feuer nieder. Herr Zbyszek und Frau Teresa lebten bescheiden, aber sie lebten zu Hause. Zum Glück konnten sie rechtzeitig evakuieren. Sie werden die nächste Zeit mit ihrer Familie verbringen. Ihr Zuhause war auch ein sicherer Hafen für Katzen und drei Hunde. Die Hunde wurden gefunden, nicht im Feuer verletzt. Die Katzen sind in der Gegend verstreut - im Moment wissen wir nicht, ob sie alle gerettet wurden.

In den 1980er und Anfang der 1990er Jahre war Zbyszek aktives Mitglied unseres ÜNB. Er nahm an Feuerlöschaktionen in Olszowice teil und nicht nur. Später wählte er einen etwas anderen Lebensweg, aber heute verdient er definitiv die Hilfe aller Menschen guten Willens.

Als OSP Olszowice möchten wir ihnen helfen, ihr Haus so schnell wie möglich wieder aufzubauen, damit sie wieder zu Hause sind. Feuerwehrleute und Nachbarn haben bereits ihre erste Arbeit arrangiert. Dank des Bürgermeisters Małgorzata Duży und der Mitarbeiter des städtischen Sozialhilfezentrums in Świątniki Górne sowie der Beteiligung unserer Stadträte Zbigniew Pietrzyk und Sołtys Olszowice sowie des Leiters der OSP Olszowice, Marek Burda, konnten wir auch die ersten Mittel für den Kauf von Baumaterialien erhalten.


Wenn es uns durch ein Wunder gelingen würde, mehr als nötig zu sammeln, würden wir es wichtigen, ähnlichen Hilfszielen widmen.

- - -

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 1450

T
ta
4 000 zł
 
Dane ukryte
3 400 zł
I
Iwona zbiórka w Monachium
2 250 zł
WZ
Wiesława,Andrzej Zoll
2 000 zł
M
Małgorzata Górnisiewicz
2 000 zł
MK
Maria, Kazimierz Kotarba
2 000 zł
T
Term-Hod
2 000 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
1 500 zł
E&
EDI-MET & STAKET
1 500 zł
II
Izabela i Mirosław Zagórscy Olszowice
1 500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 211

 
2500 znaków
 • Mirosław Więcław

  witam jeśli państwo możecie pomóc żyć mi się nie chce

 • Klaudia Żuchowska

  Witam, chciałabym zwrócić się do Państwa o pomoc w uzbieraniu pieniążków, jeśli macie Państwo czas , ochotę albo są Państwo zainteresowani to proszę wejść na mój profil, A tam dowiecie się wszystkiego. Wierzę, że są tutaj cudownie ludzie o magicznym i sympatycznym serduszku.Pozdrawiam❤ ID:7p4jdn

 • Mirosław Więcław

  Witam proszę o pomoc ludzi o dobrym serduszku uzbierać pieniądze na remont dachu i domu bo nie stać mnie na remont jest zimno wszystko mokre wilgotne ściany wołanie o pomoc ID:24342v

 • Sandra Longa

  Bardzo proszę o wpłatę na moja zrzutkę.. zbieram na turnus leczenia zaburzeń odżywiania, ponieważ coraz bardziej mnie to wyniszcza i bez tego turnusu po prostu zniknę. Zrzutkę znajdziecie pod nazwa „ na leczenie psychiatryczne”

 • Justyna Sobota

  Zazwyczaj nie proszę o wiele , zawsze staram tez się pomagać jak tylko mogę. Lecz teraz ja was bardzo Proszę bardzo o pomoc :( rmpgjz

 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

674 993 zrzutki

i zebrali

435 228 659 zł

A ty na co dziś zbierasz?