id: gzwraz

Działanie Społecznego Ośrodka Readaptacji

Działanie Społecznego Ośrodka Readaptacji

89 zł 
z 20 000
0%
68 dni do końca
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Dzięki Społecznemu Ośrodkowi Readaptacji w Zabrzu, byli więźniowie mogą zacząć od nowa.


Przychodząc do nas często nie mają nic. Dosłownie. Otrzymują pomoc w postaci dachu nad głową oraz całodobowe wsparcie wykwalifikowanej kadry specjalistów readaptacji. Krok po kroku odbudowują swoje życie.


Wyrabiają dowód, szukają pracy, uczą się komunikacji bez przemocy, przechodzą treningi interpersonalne, podnoszą kwalifikacje zawodowe, walczą z uzależnieniem, odbudowują zerwane więzi z rodziną.


Jest to czasochłonny proces, pełen wzlotów i upadków. To właśnie w naszym Domu uczą się, jak postępować tak, aby funkcjonować w zgodzie z prawem, legalnie zarabiać, radzić sobie z trudnymi emocjami, zostawić przeszłość za sobą, aby móc być człowiekiem wolnym do życia, które do tej pory wydawało się niemożliwe.


Niekiedy przemoc i bieda to jedyne, co zdążyli w swoim życiu poznać. I chociaż nie zawsze wiedzą jak, często bardzo chcą zmienić koleje swojego losu.


Jako organizacja istniejemy od 10 lat. Mamy doświadczenie w tej pracy. Wiemy, jak odwrócić procesy, które zaszły w człowieku podczas izolacji. Razem z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim im. Jana Pawła II stworzyliśmy narzędzia i metody, pozwalające na jak najszybsze usamodzielnienie się zgłaszających się do nas osób.


Skuteczność naszego programu readaptacji wynosi 80 %. 80 na 100 uczestników programu nie wraca do więzienia.


W ciągu roku prowadzimy 7 grup wsparcia w zakładach karnych, przyjmujemy średnio 80 osób do programu readaptacji w ośrodku, świadczymy przeszło 1700 konsultacji telefonicznych. Co roku piszemy projekty, aby mieć środki na utrzymanie placówki, której roczny koszt wynosi minimum 800 000 zł.


Czasy nie są dla nikogo proste. Rosnące koszty sprawiają, że coraz trudniej jest spinać domowy budżet. Podobnie jest w organizacjach pozarządowych, w tym u nas. W miesiącu brakuje nam średnio 20 000 zł, aby zapewnić ciągłość działania naszej organizacji.


Ta kwota wydaje się duża. Jednak w grupie siła. Nasz wynik nie tyle zależy od wysokości wpłat, co od ich ilości.


Dlatego, jeśli możesz przeznaczyć chociaż 5 zł i namówić znajomego, aby zrobił to samo, razem możemy odmienić czyjeś życie. Sprawić, aby zawrócił ze swojej kryminalnej ścieżki, zaczął płacić podatki, żyć uczciwie i wspierać innych. I co najważniejsze - nie wracać za kraty.Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 2

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Wyjątkowe spotkania
Wieczór z żywą książką

Wspierając nas kwotą 500 zł otrzymasz specjalne zaproszenie na uroczystą kolację przygotowaną przez Mieszkańców naszego Domu, która zostanie zorganizowana w dog...

od 500 zł
Inne
Warsztaty dla Twojego Zespołu

Masz możliwość wsparcia nas kwotą 3000 zł? W podziękowaniu zorganizujemy dla Ciebie i Twojego Zespołu:* Psychologiczne konsekwencje odbywania kary pozbawienia w...

od 3000 zł

Lokalizacja

41-800

Zabrze, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Wpłaty 3

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Lokalizacja

41-800

Zabrze, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

895 286 zrzutek

i zebrali

840 329 016 zł

A ty na co dziś zbierasz?