id: h24tf2

Dołóż grosik do obroży dla wilka i wesprzyj nasze badania!

Dołóż grosik do obroży dla wilka i wesprzyj nasze badania!

3 161 zł 
z 9 900 zł
31%
36 dni do końca
31 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Wspomóż nasz projekt badawczy, którego celem jest skuteczniejsza ochrona polskiej przyrody!


Od 10-ciu lat w ramach naszej Fundacji SAVE prowadzimy projekt monitoringu i ochrony wilka. Zbieramy dane z foto-pułapek, obrożujemy wilki i śledzimy je dzięki przesyłanym nam zdalnie danym lokalizacyjnym. Badamy też wilcze DNA! A to wszystko, aby móc lepiej chronić polską przyrodę i będące jej częścią stworzenia. Bez dowodów i podstawy w postaci solidnych danych naukowych niewiele można zmienić. A my chcemy zmienić, i to wiele! 


ZBIERAMY ŚRODKI NA OBROŻĘ TELEMETRYCZNĄ (KOSZT OK. 10 000 ZŁOTYCH) DLA WILKA - DZIĘKI NIEJ NASZE BADANIA NAUKOWE I DZIAŁANIA W KIERUNKU OCHRONY PRZYRODY BĘDĄ SKUTECZNIEJSZE!


Zobacz, jak obrożujemy wilki i po co to robimy - https://www.youtube.com/watch?v=KyowYghV_Y0


Pragniemy wspierać ochronę ważnych dla ekosystemu gatunków, w tym wilka, który jest cennym składnikiem środowiska leśnego i strażnikiem naszych lasów, dbającym o to, by las rósł, rozwijał się, i nie był nadmiernie eksploatowany przez populacje roślinożerców. Wilk dba o stabilną równowagę w ekosystemie, a jednocześnie jest wskaźnikiem, czy nasze lasy są przystosowane do tego, by móc samodzielnie się regulować. Niestety ludzie, nasza infrastruktura, drogi, zabudowania, staje na drodze wędrówkom tak wilków, jak i innych gatunków, i prowadzi do zachwiania równowagi i zubożenia siedlisk. Degradacja lasów, bezpowrotne zanikanie siedlisk... Nie pozwólmy na to!


w4de4da65727c994.jpeg


BADANIA NAUKOWE


W ramach naszej Fundacji badamy, gdzie chadza wilk, gdzie napotyka przeszkody na trasie swych wędrówek, i w których miejscach niezbędne są zmiany w gospodarowaniu przestrzennym oraz potrzeba wprowadzenia ulepszeń, jak np. dodatkowe przejścia nad drogami. Badamy jak powinny wyglądać i być zarządzane nasze lasy, aby mogły pomieścić wilcze rodziny i stać się odpowiednim domem dla zwierząt, a nie tylko źródłem drewna dla ludzi. Chcemy, aby nasza przyroda kwitła, by służyła nam, ale i naszym "braciom mniejszym", którzy żyją na tej ziemi przecież razem z nami.


Prowadzimy więc badania naukowe, publikujemy artykuły w renomowanych czasopismach, ale też organizujemy spotkania edukacyjne dla dzieci i dorosłych. Uczymy o szacunku do przyrody, o ekologii, o zależnościach między gatunkami. Uczymy jak współistnieć z wilkiem i innymi stworzeniami, których czasem się obawiamy, czasem nie lubimy i traktujemy jak wrogów, choć są naszymi sprzymierzeńcami albo po prostu sąsiadami, z którymi najlepiej żyć w zgodzie. Pokazujemy, że wilk nie jest taki straszny, jak go malują, i że boi się nas bardziej niż my jego. Uczymy o wilczej rodzinie, pełnej miłości między jej członkami i tak bardzo podobnej do ludzkiej; pokazujemy, jak żyć mając wilka za sąsiada by i jemu i nam żyło się dobrze bez niepotrzebnych konfliktów.


r7312629f67f0023.jpeg


WSPÓŁPRACA Z NADLEŚNICTWAMI


Współpracujemy z nadleśnictwami i dążymy do tego, by gospodarka leśna w naszym kraju, która niestety nastawiona jest na (wy)zysk, służyła wszystkim stworzeniom i wyniosła Polskę do rangi krajów, z których inne będą brały przykład - chcemy uczynić nasz kraj wzorem w zarządzaniu i poszanowaniu przyrody! A dokonać tego możemy tylko dzięki wsparciu niezbitych dowodów naukowych, a te wymagają niestety znacznych nakładów finansowych...


j28294e0b4861484.jpeg


KOSZT JEDNEJ OBROŻY TO OKOŁO 10 000 ZŁOTYCH!


Mieliśmy 4 obroże telemetryczne, niedawno straciliśmy jedną z nich - wilk o imieniu Scyzor, który ją nosił, przepadł nagle bez wieści... Niestety spodziewamy się najgorszego. Tak nagła utrata sygnału sugeruje, że ktoś "naszego" wilka zamordował, a obrożę zniszczył... Zostały nam 3. To za mało, byśmy mogli efektywnie wykorzystać zbierane dane. Potrzebujemy więcej! Pomóż nam sfinansować obrożę dla kolejnego wilka. Bez Twojego wsparcia nic nie zdziałamy! Od tego roku zaczęliśmy się intensywniej rozwijać, ale utrata kosztownej obroży była dla nas ogromnym ciosem, który mocno zagroził naszym badaniom. 


Każda złotówka się przyda - liczymy na Ciebie! Razem zbierajmy dane i zmieniajmy zarządzanie polską przyrodą na lepsze!


Nie posiadamy stałego finansowania z budżetu państwa, za wszystko płacimy z własnych kieszeni oraz dzięki wsparciu instytucji, prywatnych firm i takich osób, jak Ty. Brakuje nam środków na remont naszych ledwo już zipiących starych samochodów, a co dopiero na obroże... Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc!


Firmy, które chciałyby sfinansować zakup obroży i przy okazji wybrać imię dla nowo obrożowanego wilka, zapraszamy do kontaktu!


Dowiedz się więcej na: save-wildlife.pl oraz www.facebook.com/SAVE.WildlifePL

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 31

MM
Magdalena Maestri
100 zł
AK
Agata Kalbarczyk
20 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
11 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
35 zł
AA
Andrzej Adamczyk
50 zł
EZ
Ewa Zimoń
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

862 932 zrzutki

i zebrali

758 846 663 zł

A ty na co dziś zbierasz?