id: h2ac99

Remont szpitala w Berevo na Madagaskarze

Remont szpitala w Berevo na Madagaskarze

Nasi użytkownicy założyli 1 188 205 zrzutek i zebrali 1 250 858 725 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Berevo - to mała, położona nad rzeką Tsiribihina wioska, do której dotrzeć można po trzech dniach podróży ze stolicy Madagaskaru. Najpierw lokalnym autobusem jakieś 20 godzin, a później łódką z transportem ryżu, zwierząt i ludzi kolejne 20h - w końcu dociera się do wsi odciętej od cywilizacji. Bez prądu, dróg, zasięgu telefonicznego, internetu. 


Wioska Berevo:

ba8a7e18666d8184.jpeg


Jest tam misja katolicka i prowadzona przez siostry zakonne szkoła oraz mała przychodnia, która powstała dzięki pracy Polskiej zakonnicy Iwony - misjonarki z prawdziwego zdarzenia, która od lat pracuje tam na rzecz lokalnej społeczności.


xffd3389fd609f67.jpeg


W Berevo jest jest jeden bardzo stary szpital, którego stan nie pozwala na normalne funkcjonowanie. Kolejny, najbliższy ośrodek zdrowia dzieli od wioski 2 dni podróży w bardzo trudnych warunkach. Dlatego poważnie chorzy mieszkańcy praktycznie nie mają szans na przeżycie. Warunki w tej zachodniej części Madagaskaru są bardzo trudne. Cały rok panują tam bardzo wysokie temperatury, ziemia jest mało urodzajna, a wody brak. Jedynym jej źródłem jest rzeka Tsiribihina, która jest dość mocno zanieczyszczona. Poza ryżem, tytoniem, kukurydzą nic się tam nie uprawia. Ludzie nie mają też dostępu do urządzeń sanitarnych i czystej wody pitnej, a to potęguje choroby, na które tak licznie zapadają. Różnego rodzaju pasożyty, biegunki, bóle brzucha, tyfus oraz występująca tam powszechnie malarię to codzienność. Największymi ofiarami jak zawsze są dzieci i kobiety ciężarne, dlatego remont szpitala w Berevo jest tak bardzo ważny! 


Stary szpital przed remontem:

b6b34b99022701c0.jpeg


w8cfd9b1dddb8573.jpeg


Zbiórka ma na celu pomoc finansową w remoncie szpitala dla najbiedniejszych mieszkańców w Berevo, szczególnie dla niedożywionych dzieci i kobiet będących w trudnej sytuacji życiowej.

Sam remont już trwa, jednak do jego ukończenia długa droga. Niestety nadal nie ma wystarczających środków, aby można przyjmować w nim pacjentów. Potrzeby są bardzo duże. Przez susze oraz pandemie koronawirusa ceny materiałów budowlanych na Wyspie wzrosły ponad 4-krotnie!! Całkowity koszt remontu to ponad 100 tysięcy złotych, więc obecnie zbieramy na konkretne materiały budowlane.


Budżet częściowy:

a14265faa2b2dc86.png

Za uzbierane pieniądze planujemy kupić cement, worki z piaskiem oraz płytki, wybudować schody, izolatkę dla ciężko chorych, odnowić sufit i wyremontować poczekalnię. 


Szpital w trakcie remontu:

cfa0a7a9727eb2e3.jpeg

p7c89438d03a0c6a.jpeg


Pracy przed nami jeszcze bardzo dużo, ale wierzymy, że z Państwa pomocą nam się to uda! 

Pomóżmy siostrze Iwonie w ratowaniu życia!Siostra Iwona jest wieloletnią przyjaciółką polskiej fundacji Ankizy Gasy - Dzieci Madagaskaru, która działa na Madagaskarze od 2011 roku. Fundacja od lat wspiera działania misjonarki, między innym wspólnie z fundacją oraz ginekologiem-położnikiem Anną Paczkowską zorganizowały akcję Staniki dla Afryki oraz misję medyczną, której celem była edukacja ginekologiczna, pomoc ciężarnym kobietom i dzieciom.


Dr Ania Paczkowska i siostra Iwona na schodach remontowanego szpitala podczas misji medycznej:q548a32b8b4b272c.jpeg


Celem Fundacji Ankizy Gasy -Dzieci Madagaskaru jest organizowanie i niesienie pomocy humanitarnej, rozwojowej i oświatowej oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu na Madagaskarze. Już od 10 lat działamy na rzecz edukacji dzieci i młodzieży z Madagaskaru oraz zwalczaniu ubóstwa i głodu!
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 20

 
Dane ukryte
20 zł
GF
Gabriela Finster
200 zł
MK
Magda Klimek
100 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
MR
Magdalena Ratajczak
100 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
284,66 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
150 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!