id: h2g76c

Na koszty sądowe i dalszą walkę o jawność

Na koszty sądowe i dalszą walkę o jawność

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 066 463 zrzutki i zebrali 1 161 504 768 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Przez wyrok sądu możemy zniknąć z mapy Warszawy! Pomóż nam spłacić koszty batalii sądowej o Mapę Reprywatyzacji

Przegraliśmy w Sądzie Apelacyjnym proces wytoczony nam przez biznesmena i byłego charge d’affaires ambasady Republiki Gambii w Rosji - Roberta Szustkowskiego, jedną z osób umieszczonych na naszej Mapie Reprywatyzacji z 2016 roku.

Od początku naszej działalności nagłaśniamy powiązania pomiędzy politykami, urzędnikami i biznesmenami. Do tej pory wychodziliśmy zwycięsko z wytoczonych nam licznych procesów. Niestety, ostatni wyrok okazał się dla nas niekorzystny. Jest również dużym zagrożeniem dla organizacji watchdogowych w Polsce.

Musimy zapłacić prawie 25 000 złotych. Sąd zażądał od nas zwrotu kosztów sądowych i zadośćuczynienia dla pana Szustkowskiego. Musimy też wykupić przeprosiny w ogólnopolskim dzienniku. To kwota, której nie jesteśmy w stanie sami udźwignąć i która stawia nas na krawędzi bankructwa. Jesteśmy organizacją społeczną utrzymującą się ze składek członkowskich i darowizn (zobacz nasze sprawozdania finansowe). Za pracę dla dobra Warszawy nikt z nas nie pobiera ani złotówki wynagrodzenia.

Co jest dla nas bardzo ważne - Sąd Apelacyjny nie dopatrzył się żadnych nieprawidłowości w Mapie Reprywatyzacji! Uznał natomiast, że pojedyncze sformułowania, które padły na konferencji prasowej towarzyszącej pojawieniu się Mapy oraz w wywiadzie w Polska The Times, naruszają dobra osobiste pana Szustkowskiego.

Wyrok jest prawomocny, przyjmujemy go i musimy go wykonać. Ale tak wysokie koszty jego wykonania oznaczają dla organizacji społecznej jak nasza zakończenie działalności. To bardzo groźne też dla innych organizacji.

Nie poddajemy się - będziemy prosić o pomoc w tej sprawie Rzecznika Praw Obywatelskich. Zamierzamy też wnosić o kasację do Sądu Najwyższego oraz odwoływać się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. To jednak nie zmienia faktu, że musimy wykonać prawomocny wyrok.

Będziemy Was informować o sprawie. Tymczasem bardzo prosimy o Waszą pomoc finansową! Wasze wsparcie będzie dla nas nieocenione i pozwoli nam dalej działać dla Warszawy i jej mieszkańców.

Każda złotówka się liczy!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 528

preloader

Komentarze 40

 
2500 znaków