id: h2m258

Zbiórka na remont hospicjum - Fundacja Hospicjum Onkologiczne.

Zbiórka na remont hospicjum - Fundacja Hospicjum Onkologiczne.

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat
Ta zrzutka nie ma jeszcze skarbonek
Dodaj skarbonkę do zrzutki

Nasi użytkownicy założyli 1 067 280 zrzutek i zebrali 1 163 155 879 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Nasze hospicjum pomaga pacjentom już od ponad 30 lat. Realizując misję pomocy osobom dotkniętych chorobą nowotworową, sami także potrzebujemy wsparcia przyjaciół.

To już kolejna nasza zbiórka środków związana z codziennością funkcjonowania placówki. Nie dysponujemy środkami finansowymi, które umożliwiłby nam realizację remontu koniecznego zarówno w hospicjum stacjonarnym jak i domowym. Dlatego zwracamy się do Was - Drodzy Darczyńcy - z prośbą.

Stoimy przed koniecznością wyremontowania kilku pomieszczeń hospicjum stacjonarnego oraz biura hospicjum domowego.


Potrzeba 1 - Remont na oddziale hospicjum

Przestrzeń, w której funkcjonuje zespół hospicjum stacjonarnego nie ma możliwości rozbudowy. Nie możemy dobudować nowych pomieszczeń lub zaadaptować na nowe cele tych obecnie wykorzystywanych. Musimy zatem tak rozplanować i wykorzystać pomieszczenia administracyjne, w tym dyżurkę pielęgniarek, aby w bezpiecznych i komfortowych warunkach mogły być realizowane cele związane z 24-godzinną pracą oddziału. Stoimy przed koniecznością modernizacji, scalenia, a także rozdzielnia trzech pomieszczeń, w których obecnie swoje zadania realizuje zespół pielęgniarski, opiekunów medycznych, a także ordynator oddziału. Są to kosztowne prace, dlatego zwracamy się do Was o pomoc.


Potrzeba 2 - Remont w biurze hospicjum domowego

Nasze biuro hospicjum domowego to dosyć duża przestrzeń, w której realizowany jest szereg zadań. Najważniejszym jest prowadzenie rozmów z rodzinami pacjentów, zgłaszającymi się do nas po pomoc. Takie rozmowy wymagają warunków umożliwiających przeprowadzenie otwartego, szczerego i niełatwego dialogu z rodziną, a także intymnej atmosfery.

Drugą ważną rolą jest tu prowadzenie bieżącej pracy z dokumentacją medyczną, wymiana informacji pomiędzy członkami zespołu hospicjum, prowadzenie rozmów telefonicznych z potrzebującymi opieki, rozmowy telefoniczne związane z pilnymi interwencjami. W jednej przestrzeni naszego biura hospicjum domowego dzieje się zatem naprawdę dużo, i to każdego dnia. Dlatego też stanęliśmy przed koniecznością modernizacji tej przestrzeni i wydzielenia wewnątrz dedykowanego rozmowom z rodzinami pomieszczenia. Potrzebujemy wsparcia finansowego w zakupie materiałów do remontu, prace zostaną zrealizowane dzięki wsparciu naszego pracownika oraz wieloletniego wolontariusza hospicjum.


Całkowity, szacowany koszt remontu to:

Około 28 000 zł na prace w hospicjum stacjonarnym (obejmuje m.in.: koszty pracy ekipy budowlanej; wyburzenie ściany, wybudowanie ścianki działowej, prace rozbiórkowe, wstawienie drzwi, zamówienie i wywóz kontenera na gruz, materiały budowlane itp.).

Remont w biurze hospicjum domowego to koszt około 3 000 zł (koszt obejmuje m.in.: zakup materiałów na postawienie dwóch ścianek działowych, wyciszenie jednej ze ścian, wstawienie futryny i drzwi, położenie gładzi, malowanie itp.)


Kim jesteśmy?

Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa (FHO) pomaga nieodpłatnie pacjentom u kresu choroby onkologicznej od ponad 30 lat. Otaczamy opieką dorosłych w ramach hospicjum stacjonarnego i domowego. Naszym podopiecznymi każdego dnia opiekuje się zespół lekarzy, pielęgniarek, opiekunów medycznych, fizjoterapeutów, psychologów i ks. kapelana. Prowadzimy także Poradnię Medycyny Paliatywnej skierowaną do pacjentów onkologicznych.


Kto przebywa pod naszą opieką?

Pod opieką FHO przebywają dorośli pacjenci onkologiczni, znajdujący się u kresu choroby. Wspieramy również bliskich pacjentów w okresie żałoby.


Gdzie mieści się FHO?

Nasze hospicjum mieści się na warszawskim Ursynowie przy ul. Pileckiego 105 (02-781).


Dlaczego robimy zrzutkę?

Liczymy każdą złotówkę, ponieważ koszty utrzymania hospicjum są bardzo wysokie. Posiadamy kontrakt z NFZ, jednak nie pokrywa on wszystkich kosztów funkcjonowania placówki. W skali miesiące musimy pozyskać ponad 100 000 zł, kierując prośby o wsparcie do darczyńców indywidualnych i firm. To ono pozwala nam realizować szczególnie ważny cel: tworzyć dom pełen ciepła, otuchy i troski. To dzięki darczyńcom możemy realizować dodatkowe cele i snuć śmielsze plany na przyszłość. Dlatego też ośmielamy się prosić tam, gdzie możemy liczyć na dobre i otwarte serca.


PROSIMY WAS DRODZY DARCZYŃCY O WSPARCIE I ZASILNIE NASZEJ ZRZUTKI.  

W razie pytań dodatkowych zapraszamy do kontaktu: [email protected] , tel. 507-177-915


Fundacja Hospicjum Onkologiczne

ul. Pileckiego 105, 02-781 Warszawa

KRS: 0000128039

facebook.com/fundacjahospicjumonkologiczne

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 46

EA
Elżbieta Adamowicz
500 zł
ZZ
Zuzanna Zimny
250 zł
JZ
Justyna
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Martyna
200 zł
IK
Izabela Kubicka
100 zł
JB
Jolanta Buczek
100 zł
IP
Igor Pietrasiński
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 9

 
2500 znaków