id: h39dah

Stwórz ze mną Sensorycznie i na serio oraz zbuduj i rozwiń rozwiązanie online albo offline dla osób z niepełnosprawnością wzroku.

Stwórz ze mną Sensorycznie i na serio oraz zbuduj i rozwiń rozwiązanie online albo offline dla osób z niepełnosprawnością wzroku.

Nasi użytkownicy założyli 1 226 270 zrzutek i zebrali 1 348 328 510 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki



Sensorycznie i na serio to oddolna inicjatywa społeczna organizowana przez grupę ludzi, którym zależy na poprawie i zmianie życia osób ze szczególnymi potrzebami.

Poprzez nasze działania: warsztaty, panele mentorskie, mentoring, maratony projektowania i programowania oraz wydarzenia towarzyszące:

  • wspieramy osoby z niepełnosprawnością sensoryczną,
  • tworzymy przestrzeń, w której powstają innowacyjne rozwiązania dające możliwość samodzielnego funkcjonowania i udziału w życiu społecznym osobom z niepełnosprawnością sensoryczną,
  • kształtujemy świadomość i zmieniamy postrzeganie osób z różną niepełnosprawnością.


Cyklicznie organizujemy kilkudniowe wydarzenie poświęcone edukacji, inspiracji i poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań online i offline dla osób z niepełnosprawnością sensoryczną. Wydarzenie składa się z kilku części. Stałym elementem są warsztaty, mentoring i 24-godzinny maraton projektowania i programowania rozwiązań.


W tym roku wyzwaniem będzie Miasto/Przestrzeń przyjazna osobom niewidomym:

  • interfejs komputerowy – np. nowe rodzaje interfejsów, które dają nowe możliwości korzystania z komputera lub urządzeń mobilnych. Rozwiązania wbudowane w strony internetowe, dodatki do przeglądarek, oprogramowanie desktopowe,
  • aplikacje mobilne – które wykorzystują możliwości/funkcje telefonu mobilnego w celu zapewnienia większego komfortu, niezależności osób niewidomych i niewidzących. Aplikacje na telefony, strony internetowe w technologii PWA,
  • rozwiązania IoT - rozwiązania wykorzystujące mikrokomputery i zestawy czujników do zwiększania komfortu i niezależności osób niewidomych lub niedowidzących,
  • rozwiązania machine learning, AI – chatboty, inteligentne systemy nawigacji, wirtualni doradcy; operacje na big data, które zwiększają wiedzę na temat sytuacji osób niewidomych bądź poprawiają precyzję istniejących systemów bądź komfort korzystania z nich,
  • rozwiązania AR i VR – nowe sposoby wizualizacji i rozszerzania rzeczywistości, wykorzystanie dźwięku przestrzennego, interfacey haptyczne, informowanie o niebezpieczeństwie/przeszkodzie,
  • nowe rozwiązania z pogranicza designu użytkowego – bo nie zawsze chodzi o softwar i technologię.


Osoby z niepełnosprawnością wzroku nie obsłużą urządzeń, nie skorzystają z usługi bez udźwiękowienia, bez oznaczenia w alfabecie Braille’a, bez wypukłych i jednoznacznych oznaczeń, bez odpowiedniego kontrastu czy innych dedykowanych udogodnień.


DLATEGO M.IN. POWSTAŁO SENSORYCZNIE I NA SERIO.

Chcę szerzyć wiedzę o znaczeniu i funkcjonowaniu poszczególnych zmysłów oraz o tym, jak zmysły działają u osób, u których jeden ze zmysłów nie funkcjonuje prawidłowo, jakie są potrzeby i wyzwania osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi w świecie cyfrowym i realnym oraz jak komunikować się z osobami Głuchymi.

Wyzwaniem jest projektowanie rozwiązań, pamiętając, że różne grupy docelowe mają różne potrzeby dotyczące korzystania z usług czy obsługi i możliwości obsługi urządzeń. 

W ferworze przygotowań do wydarzenia można zapomnieć, że realizacja projektu społecznego wymaga wiele czasu, pracy energii, ale także pieniędzy.


POTRZEBUJE WASZEGO WSPARCIA, ABY ZREALIZOWAĆ TO WYDARZENIE, TEN PROJEKT.

W TYM ROKU ZAPRASZAM DO KRAKOWA 13-15 oraz 21-23 PAŹDZIERNIKA 2022 R.

TEGOROCZNA EDYCJA BĘDZIE DEDYKOWANA OSOBOM Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ WZROKU.


Wydarzenie składa się z kilku części: konferencji, warsztatów, mentoringu,24 godzinnego maratonu projektowania i programowania rozwiązań, wydarzeń towarzyszących, czyli Eventu sensorycznego.


UDZIAŁ W CAŁYM WYDARZENIU JEST BEZPŁATNY.

ALE SAMA ORGANIZACJA TEGO PRZEDSIĘWZIĘCIA TO DUŻY KOSZT.


Są to koszty m.in.: jego przygotowania, wypracowania materiałów merytorycznych, wydruku materiałów, tłumaczenia na język migowy, wypożyczenia pętli indukcyjnej, nagłośnienia w mediach, zwrotu kosztów noclegu i dojazdu dla Prelegentów i Mentorów.

To również koszt rozwoju i implementacji rozwiązania, które powstanie podczas hackathonu! Reklama i promocja rozwiązania, hosting aplikacji, umieszczenie jej zarówno w Google Play, jak i AppStore to znaczne wydatki. Do tego praca Dobrego IT, by rozwinąć prototyp i wdrożyć go na rynek, aby POMAGAŁ.

Pokrycie wszystkich kosztów jest trudne, dlatego zdecydowałam się na założenie zbiórki.

Każda wpłacona złotówka jest na wagę złota!


WIERZĘ W TO, ŻE ZORGANIZUJE SENSORYCZNIE I NA SERIO Z WASZYM WSPARCIEM,

ZA KTÓRE Z GÓRY DZIĘKUJĘ!


Wasza pomoc dzisiaj, to w przyszłości aplikacja lub inne rozwiązanie, które będzie mogło pomóc osobom z niepełnosprawnością wzroku.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Skarbonki

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 1

 
Dane ukryte
10 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!