id: h3e937

Zbuduj z nami fundację wspierającą młodych naukowców w Polsce

Zbuduj z nami fundację wspierającą młodych naukowców w Polsce

11 500 zł 
z 8 000 zł
143%
zakończona 11.03.2021r
68 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności4

 • h41b89b5cdeb09b3.png

  Czytaj więcej
 • m3ca4fa92f853c7b.png

  Czytaj więcej
 • Udało się! W tym tygodniu dostarczyliśmy do sądu wszystkie dokumenty konieczne do założenia Fundacji Candela!

  Dziękujemy za wsparcie które już okazaliście i za te które jest okazywane każdego dnia przy realizacji tego projektu.


  Teraz wszystko w rękach sądu od którego zależy jak szybko będziemy mogli zacząć działać

  Czytaj więcej
 • Zbiórka osiągnęła założony próg w 10h od jej uruchomienia! Jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi i serdecznie dziękujemy każdej osobie która udostępniła informacje o naszej zrzutce lub też wpłaciła, bezpośrednio wspierając nasze przedsięwzięcie.


  Bierzemy się więc do roboty i rozpoczęliśmy procedurę rejestrowania Fundacji, zakładając ze udało się uzbierać 10 000 PLN. Nie zamykamy jednak zrzutki a każda złotówka wpłacona ponad tę kwotę zostanie przekazana Candeli na realizacje celów statutowych. opisaliśmy je dokładnie i na przykładach na naszej stronie – candela.org.pl Zapraszamy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Jesteśmy młodymi naukowcami wiążącymi swoją przyszłość z Polską i właśnie tu chcemy realizować swoje marzenia. Wiemy co trzeba zrobić, żeby ułatwić innym rozwijanie optyki i fotoniki oraz wspierać ich już od pierwszych lat studiów. W tym celu zbudujemy fundację Candela, która będzie wspierała młodych ludzi rozwijających te nauki na polskich uczelniach i w polskich firmach.


Dlaczego to jest ważne?

W ostatnim roku każdy miał okazję odczuć jak wygląda świat bez sposobu na walkę z jednym małym wirusem. Nasza praca, święta czy wakacje wyglądały zupełnie inaczej niż każdy się tego spodziewał. Na szczęście mieliśmy dostęp do szybkiego internetu światłowodowego, nowoczesnej diagnostyki, pulsoksymetrów, mikroskopów oraz systemów UV do dezynfekcji sprzętu medycznego. A to tylko kilka przykładów sprzętów codziennego użytku, które zawdzięczamy technologiom wykorzystującym światło – czyli właśnie optyce i fotonice.

e67477e2ae458dd6.png


Kim jesteśmy?

Jesteśmy absolwentami, doktorantami i pracownikami Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Do współtworzenia fundacji zaprosiliśmy również przedstawicieli różnych środowisk związanych z polską optyką i fotoniką. Są to doświadczeni eksperci, którzy wiedzą gdzie i w jakiej formie wsparcie jest najbardziej potrzebne. Pełną listę zaangażowanych osób zamieściliśmy na końcu opisu zbiórki.

yaf099fd2781d457.png


Dlaczego my?

Bo wiemy jak pomagać. Mamy w tym zakresie duże doświadczenie, które zdobyliśmy angażując się w projekty Koła Naukowego Optyki i Fotoniki na Uniwersytecie Warszawskim. Chcemy nasze działania rozszerzyć na skalę całego kraju, a do tego potrzebna jest osobowość prawna.

m675c495f5979636.png


Jakie działania zostaną podjęte przez fundację w pierwszej kolejności?

Planując dwa pierwsze lata aktywności Candeli wyróżniliśmy cztery najważniejsze obszary:

 1. wesprzemy młodych, zdolnych studentów stypendiami i zorganizujemy im opłacone przez fundację staże wakacyjne w najlepszych polskich laboratoriach
 2. wesprzemy zagranicznych studentów i pracowników naukowych, którzy w dużej mierze są do tej pory pozostawieni sami sobie w polskojęzycznym systemie
 3. będziemy organizować wydarzenia branżowe: konferencje, warsztaty i szkolenia
 4. będziemy w prosty sposób opowiadać o osiągnięciach optyki i fotoniki np. publikując filmiki edukacyjne i eksperymenty naukowe


t34de6b8f3ce53da.png


Ile potrzebujemy pieniędzy i na co dokładnie?

Zbieramy 8000 zł, które są potrzebne na:

 • stworzenie wymaganego prawnie funduszu założycielskiego dla Fundacji: 6000 zł*,** (kwota ta umożliwi utrzymanie fundacji przez rok i zostanie w całości wykorzystana na działalność fundacji)
 • pokrycie kosztów opłat związanych z rejestracją Fundacji (KRS, notariusz, opłaty pocztowe itd.): 1050 zł*
 • pokrycie kosztów utrzymania i poniesionych kosztów stworzenia strony internetowej: 150 zł
 • pokrycie kosztów nagłośnienia akcji: 800 zł

* dokładna wartość może się zmienić w przypadku zebrania innej kwoty niż 8000 zł.

** środki zebrane na fundusz założycielski zostaną podzielone na równe części i wpłacone na konto fundacji przez czterech Fundatorów: dr. Michała Karpińskiego, Mihaia Sustera, Piotra Węgrzyna oraz Adama Widomskiego.


Osoby zaangażowane w budowanie Candeli

Najlepsze pomysły generowane są kiedy tworzą je osoby patrzące na dany problem z różnych perspektyw. Z tego powodu zaprosiliśmy do współpracy przedstawicieli nauki i przemysłu, którzy pomogą nam zaproponować i wdrożyć programy zapewniające jak najlepsze wsparcie dla naszej społeczności. Zespół tworzący Candelę to:


Instytucje, które oficjalnie poparły naszą inicjatywę

Nasza inicjatywa spotkała się z poparciem kilku spośród najważniejszych organizacji naukowych. Na naszą prośbę wystosowały one specjalne listy, w których deklarują swoje poparcie dla idei reprezentowanych przez Candelę. Do tych organizacji należą:


Będziemy bardzo wdzięczni za wsparcie oraz udostępnienie informacji o naszej inicjatywie. Zapraszamy również na naszą stronę internetową candela.org.pl.


Zespół Fundatorów

dr Michał Karpiński

Mihai Suster

Piotr Węgrzyn

Adam Widomski


Materiały graficzne wykorzystane w zrzutce pochodzą z ogólnodostępnych baz zdjęć, bazy zdjęć Koła Naukowego Optyki i Fotoniki oraz z publikacji: https://doi.org/10.1364/OE.17.014880


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 68

PJ
Patrycja Janowska
30 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
34 zł
JM
Jędrzej Mijas
115 zł
AW
Antonina Warmuz
10 zł
DW
Danuta Węgrzyn
100 zł
PJ
Patrycja Janowska
61 zł
AK
Andrzej Kwasiborski
100 zł
DO
Dominik
10 zł
JW
Ryszard Węgrzyn
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 1 zł i więcej
Kwant Wsparcia. Quanta of support

Bardzo Ci dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy, bez Ciebie by się to nie udało! :)

English below:

Thank you so much for supporting our initiative, you are making it happen! :)

rozwiń

wybrano 18 razy

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Król Złoty. Golden Donor

Królu Złoty! Złota Królowo! W podziękowaniu za wsparcie naszej inicjatywy, w wysokości conajmniej 1.25% zaplanowanego celu, umieścimy Twoje imię lub nick na stronie internetowej candela.org.pl. JUż na zawsze będzie tam informacja, że byłeś/aś naszym darczyńcą! :)

English below:

As a thank you for supporting our initiative with at least 1.25% of our goal, we will put your name or nickname on the candela.org.pl website. It will be there forever stating that you were our Golden Donor!

rozwiń

wybrano 19 razy

Wybieram
Wpłać 200 zł i więcej
Diamentowy Dobrodziej. Diamond Donor

W podziękowaniu za wsparcie naszej inicjatywy, w wysokości przynajmniej 2.5% zaplanowanego celu, umieścimy Twoje imię lub nick na stronie internetowej candela.org.pl. Już na zawsze będzie tam informacja o tym, że byłeś naszym Diamentowym Dobrodziejem / Diamentową Dobrodziejką! :)

English below:

As a thank you for supporting our initiative with at least 2.5% of our goal, we will put your name or nickname on the candela.org.pl website. It will be there forever stating that you were our Diamond Donor!

rozwiń

wybrano 5 razy

Wybieram
Wpłać 400 zł i więcej
Grafenowy Cudotwórca. Graphene Donor

W podziękowaniu za wsparcie naszej inicjatywy, w wysokości przynajmniej 5% zaplanowanego celu, umieścimy Twoje imię lub nick na stronie internetowej candela.org.pl. Już na zawsze będzie tam informacja o tym, że byłeś naszym Grafenowym Cudowtwórcą / Grafenową Cudotwórczynią! :)

English below:

As a thank you for supporting our initiative with at least 2.5% of our goal, we will put your name or nickname on the candela.org.pl website. It will be there forever stating that you were our Graphene Donor!

rozwiń

wybrano 3 razy

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

852 639 zrzutek

i zebrali

738 460 795 zł

A ty na co dziś zbierasz?