id: h5dpsb

Uratujmy Izbę Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Bydgoszczy!

Uratujmy Izbę Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Bydgoszczy!

Opis zrzutki

Szanowni Państwo!

Jesteśmy Stowarzyszeniem Miłośników Kolei złożonym z miłośników, uczniów "kolejówki" oraz byłych pracowników kolei, które aktywnie działa na terenie Bydgoszczy. Prowadzimy Izbę Tradycji Kolejnictwa, która mieści się w budynku pierwszego Dworca Kolejowego - znajduje się on pomiędzy peronem III a IV. W budynku tym gromadzimy pamiątki związane z bydgoskim węzłem kolejowym - mamy bogate zbiory: mundury, pulpit nastawczy, dźwignie zwrotnicowe, tablice relacyjne, bileterka ze starymi biletami, prace dyplomowe uczniów dawanego Technikum Kolejowego oraz wiele innych eksponatów kolejowych. Angażujemy się w wiele akcji w naszym mieście m.in. Europejski Dzień Bez Samochodu, Dzień Kolejarza, Dzień Dziecka. Podczas tych wydarzeń udostępnialiśmy do zwiedzania nieodpłatnie naszą Izbę - mieliśmy wielu odwiedzających. Działaliśmy spokojnie i snuliśmy wizje na przyszłość do dnia 23 czerwca 2019 - w tym dniu odeszła nagle na wieczną służbę nasza Pani Prezes i założycielka stowarzyszenia - Mirosława Michalska-Winkel. Od tamtej pory Stowarzyszenie zmaga się z problemami natury finansowej i funkcjonuje dzięki determinacji jego członków oraz pomocy m.in. Technikum Kolejowego, które opłacało czynsz za budynek przez kilka miesięcy. W tych trudnych dla nas czasach postanowiliśmy prosić Państwa o wsparcie finansowe na dalsze opłacenie czynszu wynajmowanego przez Stowarzyszenie budynku. Bez tego wsparcia niestety grozi nam zamknięcie.

W powstanie Izby włożyliśmy dużo pracy i cały czas mimo problemów finansowych zdobywamy nowe eksponaty. Chcemy dalej prowadzić naszą działalność opowiadając piękną historię polskiej kolei. 


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 47

MP
Michał Piątkowski
200 zł
AS
Adam Skiera
200 zł
PF
Paweł Falkowski
150 zł
AZ
Arkadiusz Zajdziński
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MP
Mariusz Poćwiardowski
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
PW
Paweł Wasiak
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
WA
Waldemar Arach
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków
  • Szanowni Państwo! Cel zrealizowany! Dzięki Wam zebraliśmy już prawie 2 000 złotych!! Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim którzy okazali zrozumienie i wsparli nas nie tylko finansowo ale również dobrym słowem. Dziękujemy za każdą wpłaconą złotówkę, która ma ogromną wartość. Dziękujemy każdej osobie, która udostępniła naszą zrzutkę. Bardzo cieszymy się z tak dużego odzewu jaki spowodowała nasza prośba o pomoc, z tego, że nasze inicjatywy znajdują tak szerokie grono odbiorców. Dziękujemy za to, że z nami jesteście! Jednak to nie koniec zbiórki i walki o naszą przyszłość. Zebrana kwota pozwoli nam spokojnie funkcjonować do końca lipca. Dlatego dziękując Wam za zaangażowanie i pomoc cały czas pokornie prosimy o wsparcie. Pokażmy, że wspólnie możemy zbudować coś pięknego, co zostanie zachowane dla przyszłych pokoleń. Razem kontynuujmy piękną historię polskiej kolei a w szczególności naszego Bydgoskiego Węzła Kolejowego!

  • HK
    Hei Kowalski

    Beng Beng lecimy nie zamykamy

    20 zł
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

679 991 zrzutek

i zebrali

441 643 091 zł

A ty na co dziś zbierasz?