id: h5xvfr

Zakup Średniego Samochody Ratowniczo-Gaśniczego

Zakup Średniego Samochody Ratowniczo-Gaśniczego

Nasi użytkownicy założyli 1 068 603 zrzutki i zebrali 1 165 799 818 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Na początku kilka słów o nas.

OSP Gotkowice- mała jednostka z jeszcze mniejszej podkrakowskiej wsi, ale z OGROMNYM potencjałem i jeszcze większym uporem w dążeniu do celu. Przez 70 lat działalności mieliśmy lepsze i gorsze momenty, ale wytrwale działaliśmy pomagając, gdy tylko ktoś potrzebował naszej pomocy. W 2023r byliśmy drugą najbardziej wyjazdową jednostka z terenu Gminy Jerzmanowice-Przeginia (z ośmiu istniejących) i zarazem 34 na 823 jednostki w Województwie Małopolskim spoza systemu KSRG. Odpowiedzieliśmy na KAŻDE jedno wezwanie do którego zostaliśmy zadysponowani.

Nasza działalność to nie tylko wyjazdy na akcje, ale także Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, której staramy się przekazać naszą wiedzę, to różnego rodzaju akcje, w które się angażujemy i wiele, wiele innych.

Od kilku lat staramy się aby nasi druhowie wyjeżdżając na akcje mieli należytą wiedzę, umundurowanie, sprzęt, a przede wszystkim aby mieli na tą akcje czym dojechać.

W 2020 roku rozpoczęliśmy starania o pozyskanie nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Przeszliśmy wtedy długą i wyboistą drogę. Kiedy los nam rzucał kłody pod nogi my je przeskakiwaliśmy i brnęliśmy do celu i to właśnie dzięki naszej determinacji udało nam się zakupić nowy lekki wóz ratowniczo-gaśniczy Renault Master. Zbieraliśmy złom, szukaliśmy sponsorów, skorzystaliśmy z dotacji i wspólnymi siłami w 2022r udało się! Do naszej jednostki zawitał fabrycznie nowy Renault Master . W podziale bojowym posiadamy również Żuka A15 z 1994, który jest świetnym autem retro i służył nam przez wiele lat, jednak w dzisiejszych czasach i standardach z autem strażackim oprócz koloru i kogutów na dachu, to za wiele nie ma wspólnego.

W tym roku za cel obraliśmy sobie zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Na pozyskanie pieniędzy z dotacji nie możemy już liczyć. Ale "kiedy w oczy wieje wiatr, przeciw nam jest cały świat..." my zakasujemy rękawy i stajemy do walki.

Używany samochód, który chcielibyśmy zakupić to koszt 150 000zl (dla porównania nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy kosztuje ok 1 300 000zł) Dla nas 150 tyś zł to kwota nieosiągalna, ale wierzymy, że z Waszą pomocą uda nam się ją uzbierać, zrealizować nasze marzenie i jubileusz 70-lecia istnienia jednostki będziemy mogli świętować podwójnie.

Zapraszamy do licytacji.


Wpłat również można dokonywać na konto bankowe z dopiskiem "Darowizna na cele statutowe"

33 1600 1462 1850 1388 3000 0001Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 44

EK
Ewelina licytacja nr 31
40 zł
TE
Julia Pietrzyk licytacja nr 28
130 zł
MK
Mateusz Kizior
20 zł
SH
Sylwia Halik, licytacja 25
70 zł
DI
Izabela Skrzypek licytacja nr 23
120 zł
KD
Kinga Drapała. Licytacja nr 23
70 zł
PP
Piotr Pastuszak
120 zł
SH
Sylwia Halik licytacja 21
70 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków