id: h6vs2y

Prawdziwy Post 2024 - Wspieramy niesłyszącą młodzież w Homa Bay w Kenii

Prawdziwy Post 2024 - Wspieramy niesłyszącą młodzież w Homa Bay w Kenii

Nasi użytkownicy założyli 1 187 620 zrzutek i zebrali 1 249 233 295 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Akcję charytatywną Prawdziwy Post realizujemy od 2009 r. Podczas kilku tygodni poprzedzających Wielkanoc zbieramy pieniądze i pościmy w intencji wybranego celu. W tym roku wspieramy New Life Mission Deaf - Aid, misji która pomaga niesłyszącej społeczności, w szczególności dzieciom i młodzieży, w okręgu Homa Bay, w Kenii. 


Projekt działa pod skrzydłami organizacji NEW LIFE MISSION AID, która od 1978 roku prowadzi działalność dobroczynną w Kenii, Europie Wschodniej i w Ameryce Łacińskiej. Założycielką i liderką misji NLM Deaf-Aid jest Mary Achieng Owino, która sama jest wychowanką Centrum Ebenezer, domu i szkoły z internatem dla osieroconych dzieci prowadzonej przez NLM Aid. 

06Ffb87yvHRVU9LF.jpg

Wsparcie niesłyszącej społeczności w Homa Bay to ogromne wyzwanie. Bardzo dużo dzieci w tym okręgu rodzi się głuche lub traci słuch kilka lat po narodzinach. Jednym z powodów są często występujące w tej społeczności zapalenia ucha środkowego, które nieleczone mają tragiczne konsekwencje. Niestety ograniczony dostęp do pomocy lekarskiej tylko pogłębia problem. 


Dzieci często nie umieją czytać, a możliwość nauki języka migowego to rzadkość. Nie mogąc się komunikować poza prostą gestykulacją, nie są w stanie podjąć pracy i jako dorośli pozostają na utrzymaniu swoich i tak skrajnie ubogich rodzin. W ich życiu nie ma radości. Takie osoby doświadczają marginalizacji w każdej sferze swojego życia - społecznej, zawodowej, a nawet duchowej. 


Dlatego NLM Deaf - Aid pomaga w szczególności niesłyszącym dzieciom i młodzieży w zdobyciu wykształcenia oraz pracy, tym samym dając im możliwość usamodzielnienia. Misja aktywnie wspiera także ich życie duchowe, zapewniając im kontakt z kościołem i otwierając drogę do poznania Ewangelii.  


Mary regularnie organizuje kursy języka migowego dla dzieci i ich rodzin. Służy także tłumaczeniami na język migowy nabożeństw w lokalnych kościołach, organizuje sprzęt i udostępnia aplikację do transkrypcji mowy. 


Akcja Prawdziwy Post 2024 trwać będzie od 18.02 do 3.03. W tym czasie chcemy spełnić prostą i praktyczną potrzebę, która otworzy nowe możliwości pomocy tym, których potrzeby tak często są zapominane.

abUFmgnuQI5G0Krs.jpg

New Life Mission Deaf - Aid, by dalej prowadzić działalność potrzebuje dużego samochodu dostawczego. Koszt to ok 80.000 zł. Samochód dostawczy da misji m.in. możliwość wozić jedzenie dla dzieci przebywających w szkołach z internatem, a także umożliwić ich rodzicom odwiedziny - inaczej rodziny nie widzą się miesiącami. Dzięki zakupowi pojazdu organizacja zyska także możliwość transportu osób niesłyszących na i z nabożeństw. 


Największa korzyść z posiadania samochodu dostawczego to jednak dla misji otwarcie drzwi do samofinansowania swojej działalności. Jego główną funkcją będzie bowiem przewożenie żywności produkowanej przez NLM Deaf - Aid (w szczególności kukurydzy i kurczaków), co pozwoli na ich regularną sprzedaż, a to da szansę na NOWY START dziesiątkom niesłyszących młodych ludzi w Kenii.

bxonytNJLhXoFxC7.jpg


Wesprzyj ich! Akcję Prawdziwy Post kończymy 3.03 o godz. 10:00. Do tego czasu możesz wpłacać pieniądze:

🔸 do skarbonki postnej (do pobrania w niedzielę w kościele!)

🔹 na zrzutkę: zrzutka.pl/z/pomagamynieslyszacymwkenii lub

🔸 przesyłać na konto kościoła: 

Kościół Zielonoświątkowy Zbór Społeczny

Nr: 69 1020 1156 0000 7202 0054 9154 

tytułem: Prawdziwy Post 2024


W imieniu New Life Mission Deaf - Aid dziękujemy za twoją hojność.


Chcesz zrobić więcej? Przez następne kilka tygodni módl się i pość w intencji Bożego wsparcia dla niesłyszących dzieci i młodzieży w Homa Bay. To czy zrezygnujesz ze słodyczy czy seriali nie ma znaczenia.


Pamiętaj - Bóg ustanowił post, nie po to byśmy się umartwiali, ale po to by inicjował on miłość w działaniu:

Lecz to jest post, w którym mam upodobanie: że się rozwiązuje bezprawne więzy, że się zrywa powrozy jarzma, wypuszcza na wolność uciśnionych i łamie wszelkie jarzmo, że podzielisz twój chleb z głodnym (...), a od swojego współbrata się nie odwrócisz. (...) wtedy twoje światło wzejdzie w ciemności, a twój zmierzch będzie jak południe, I Pan będzie ciebie stale prowadził (...), i będziesz jak ogród nawodniony i jak źródło, którego wody nie wysychają.” Izajasza 58:6-7,11


Masz więcej pytań nt. akcji Prawdziwy Post? Napisz do na nas na: [email protected]


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 42

AK
Ania
200 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
200 zł
TS
Trzymaj się
450 zł
EB
Ewelina Bartoszek
200 zł
VV
Ruben, Karol, Dawid, Antoni
400 zł
PG
Paulina Gierlak
5 zł
MC
Mariusz Cybula
1 000 zł
IO
Ilona Olesińska
200 zł
 
Dane ukryte
90 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!