Niezależne od reklam i nacisków politycznych media publiczne Obywatele.news ID: h7cxpe

11 355 zł z 50 000 zł

22%

11 355 zł

z 50 000 zł

18 godzin

do końca

96

wspierających
22%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Obywatelskie media publiczne

Bez wolnych mediów nie ma ani wolnych wyborów, ani demokracji w ogóle. Wobec zawłaszczenia mediów publicznych przez władzę i coraz silniejszych nacisków na media komercyjne, widzimy konieczność budowania prawdziwie niezależnych od wszelakich nacisków publicznych mediów obywatelskich:

„Ich zadaniem musi być nie tylko próba wyrównania straty spowodowanej podporządkowaniem TVP i Polskiego Radia propagandzie partii władzy. Powinny one nie tylko dostarczać rzetelną i bezstronną informację, przekazywać kompetentną ekspercką wiedzę, sprawozdawać i inicjować publiczną debatę o wspólnych sprawach obywatelek i obywateli – ale również tworzyć kulturę odpowiedzialności za słowo, za dobro wspólne, szacunek dla różnorodności i praw mniejszości. (…) To ogromne przedsięwzięcie będzie jednak – bo być musi – własnością wszystkich środowisk, organizacji i ruchów obywatelskich. Tworzone w jego ramach treści nie będą z nikim konkurować. Będą powstawały na otwartej licencji" – napisali w apelu skierowanym do środowisk demokratycznych Agnieszka Holland, Michał Boni, Radosław Markowski, Piotr Pacewicz, Jacek Żakowski i Paweł Kasprzak.

W odpowiedzi na ten apel tworzymy wolne obywatelskie media publiczne Obywatele.news:

na YouTube: https://www.youtube.com/obywatelenewsTV

stronie internetowej https://obywatele.news/ (wszystkie wyprodukowane materiały)

na stronie na facebooku https://www.facebook.com/obywatele.news/

Serdecznie zapraszamy do współpracy, lektury i oglądania oraz rozpowszechniania naszych materiałów. Wspomóż nas. Bez wolnych mediów nie ma demokracji, a wolnych mediów nie będzie bez Waszych wpłat.

Obywatele.news

Wpłacający96

 
Dane ukryte
ukryta
B
Barbara Borgosz
ukryta
 
Dane ukryte
10 zł
W
Witold Kozarzewski
25 zł
WL
WALDEMAR LASOŃ
1 000 zł
G
Grzegorz
100 zł
MM
Magdalena Marszalek
400 zł
G
Grzegorz
100 zł
RF
Roman Feldmann
50 zł
 
Dane ukryte
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze7

 
2500 znaków
 • Daniel Miga

  Prawdopodobnie na początku będą to media niezależne. Później pojawi się regularny sponsor i się to zmieni.

 • Aleksandra Jóźwik

  Witam serdecznie, jeśli mają Państwo ochotę i mogą nas wesprzeć to serdecznie zapraszam. Zbieram na oczyszczacz powietrza dla dziecka zrzutka.pl /p64ncm i dla siebie na leczenie nerek https://zrzutka.pl /gwn9ky Za każdy grosz z serca dziękuję ❤️

 • Kamil Lewandowski

  POZYTYWNA ZBIÓRKA NA STRONIE: https: // www . zrzutka . pl / g9rfa8 Idzie dobrze, bo już mamy na koncie 521 złotych i już 6 osób wpłaciło. PRZYBYWA TAM LUDZI DOBREJ WOLI!!! Zachęcajcie tez pozostałych do zainteresowania tą zbiórką. Przed świętami było 210 złotych, a zaraz po nich już 521 złotych. Ludzie zaczynają się przekonywać, że warto mi pomóc, bym upamiętnił polski przemysł motoryzacyjny, bym nie zaprzepaścił włożonego trudu w zdobycie pierwszych numerów z tej serii wydawniczej. Na szczęście mam zaprzyjaźnioną Panią kioskarkę, która potrafi cierpliwie poczekać na to aż przyjdę i kupię zaległe numery sprzed nawet 3 tygodni, czy miesiąca. Będzie dobrze!!! :-) Głowa do góry! :-) Ja dokumentuję prawdziwość swojej zbiórki, bo skanuję i załączam skany paragonów z zakupów kolejnych numerów kolekcji.

 • Bartosz Łęczycki

  Trzymam za Was kciuki. I za wolną Polskę !!!

  100 zł
 • JZ
  Jacek Zieliński

  Chcesz ujawniania kolejnych afer i patrzenia władzy na ręce - wspieraj wolne media!!!

 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

440 839 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?