id: h7edu3

CHOROBA ZABRAŁA IM UKOCHANĄ MAMĘ I ŻONĘ, POZOSTALI BEZ ŚRODKÓW DO ŻYCIA

CHOROBA ZABRAŁA IM UKOCHANĄ MAMĘ I ŻONĘ, POZOSTALI BEZ ŚRODKÓW DO ŻYCIA

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat
Ta zrzutka nie ma jeszcze skarbonek
Dodaj skarbonkę do zrzutki

Nasi użytkownicy założyli 1 065 972 zrzutki i zebrali 1 160 616 806 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

15 stycznia tego roku w wieku 34 lat zmarła Tatiana, żona mojego przyjaciela. Osierociła dwoje ukochanych dzieci. Dziewczynkę Aleksandrę lat 10 oraz chłopca, małego Volodymyra lat 3.

 

Slavik przyjechał do Polski z Ukrainy za pracą jeszcze przed wojną, ponieważ pragnął zapewnić swojej rodzinie lepsze życie. Kiedy mógł sobie na to pozwolić wynajął mieszkanie i ściągnął do Polski także Tatianę wraz z dziećmi. Tatiana rozpoczęła pracę w polskim przedszkolu ucząc dzieci języka angielskiego. Wkrótce potem zachorowała na niezidentyfikowaną do dziś chorobę krwi. Wszystkie finansowe środki, które rodzina miała przeznaczała na próby zdiagnozowania choroby aby wyleczyć ukochaną żonę i mamę. Pomimo starań Tatiana odeszła.

 

Obecnie Slavik wraz z dziećmi mieszka w wynajmowanym mieszkaniu na Warszawskim Ursynowie. Starania wyleczenia żony spowodowały, że pozostał praktycznie bez bieżących środków do życia. Pomimo, że jest osobą zaradną to pilnie potrzebuje środków finansowych aby stanąć na nogi i pokryć bieżące wydatki na utrzymanie rodziny. Dzieci chodzą do polskiego przedszkola i szkoły. Do tego musi opłacić koszty związane z pogrzebem i przetransportować ciało żony do Winnicy na Ukrainie, miasta rodzinnego żony co było jej ostatnią wolą i gdzie mieszka jej mama oraz znajduje się grób rodzinny.

 

Pieniądze ze zbiórki będą mogły pokryć koszty transportu ciała na Ukrainę oraz pogrzebu. W następnej kolejności pomogą Slavikowi opłacić wynajem mieszkania i zapewnić swoim dzieciom powrót do równowagi po utracie matki. Dziesięcioletnia córka obecnie jest pod opieką psychologa. Trauma po stracie matki  z pewnością będzie wymagał kontynuacji terapii w najbliższych miesiącach.

 

Jako przyjaciel Slavika wierzę i wiem, że sobie poradzi ale jednocześnie bez wsparcia ludzi dobrej woli może nie przetrwać finansowo tego ciężkiego okresu w jego życiu.

 

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 370

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!