id: h8rauk

Parabuch - mobilna sauna, czyli ciepło na dowóz

Parabuch - mobilna sauna, czyli ciepło na dowóz

Aktualności2

  • Mamy oficjalnego sponsora i partnera w misji wszechobecnego saunowania! SaunaGrow (https://www.saunagrow.com/pl/) to organizacja skupiająca mentorów biznesowych, pomagających przedsiębiorcom w rozwijaniu ich firm. W formule SaunaGrow najważniejszym aspektem jest charytatywny profil działalności - cały dochód ze spotkania jest przeznaczony na organizację HospiCare. Nie bez znnaczenia jest też fakt, że spotkanie z mentorem odbywa się w saunie:) Dzięki temu możesz rozwijać swoją firmę, pomagać innym i jednocześnie relaksować się w najlepszy z dostępnych sposobów. Sprawdź o co chodzi https://youtu.be/uCl7umWFCNM I zarezerwuj sobie sesję mentorską poprzez nagrodę w projekcie Parabucha!
    Czytaj więcej
  • Hejże leśni saunowicze i nadmorskie saunowiczki! Zaczynamy planować trasę Parabucha przez 16 województw Polski. Tworzymy wspólnie mapę polecanych miejsc i już widać, że trudno będzie nam wybrać, gdzie rozpalić ogień. Dlatego mamy dla Was propozycję: 1. Wskażcie swoje miejsce i zaznaczcie je na tej mapie https://tiny.pl/t9qn2. Nie zapomnijcie dodać nazwy i krótkiego opisu 2. Dorzućcie się do zrzutki i w komentarzu do wpłaty napiszcie: "Parabuch w… [nazwa miejsca na mapie]!" 3. Skrzyknijcie przyjaciół, znajomych i sąsiadów, którzy też na pewno chcieliby saunować w tym miejscu i poradźcie by zrobili to co Wy w punkcie 2. Miejsce które będzie miało największą sumę wpłat w danym województwie wygrywa dzień z Parabuchem i otwarte saunowanie dla wszystkich wpłacających. Miejsca które zbiorą powyżej 500zł są poza konkursem - do nich przyjedziemy na pewno! :) Tuzin znajomych to komfortowe seanse saunowe po 6 osób w dwóch turach. To dobra atmosfera, kąpiel w jeziorze, odpoczynek na trawie i gwarne ognisko. Zapraszamy, i Wy zapraszajcie! PS: Jeśli już wpłaciliście jakąś kwotę i chcielibyście je dedykować swojemu miejscu, dodajcie je do mapy i dajcie nam znać na maila [email protected] lub przez facebooka. Nie omieszkamy uwzględnić tych namiarów :)
    Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Budujemy mobilną saunę - drewnianego Parabucha, który będzie rozpalany nad morzem, jeziorami i rzekami w całej Polsce, tak by każdy mógł zaznać prawdziwej przyjemności saunowania na łonie Natury. Pomóż nam go zbudować! :)

dzień dobry!

Tu Alicja i Jędrzej, jesteśmy parą rzemieślników i wytwórców, on cieśla-stolarz, ona konserwator zabytków, z głęboką miłością do Natury, do naszych ciał jako części Natury i do saunowania, które pozwala na głębokie doświadczanie swojego istnienia w świecie zmysłów, żywiołów i zjawisk fizycznych. Sauna towarzyszy nam w życiu od dawna, w różnych miejscach i formach, a najlepsze doświadczenia pochodzą z "dzikich" saun, z których można wskoczyć bezpośrednio do przerębli albo górskiego strumienia. Obecnie mieszkamy w mieście i bardzo brakuje nam tej jakości, połączonej zwykle z ogniskami, byciem blisko z innymi ludźmi, muzykowaniem i radością z bycia czującą materią. Dlatego postanowiliśmy zainwestować naszą energię w powołanie do życia Parabucha - lotnego przybytku ognia, wody i powietrza, osadzonego mocno na ziemi, w którym mamy nadzieję Was spotkać!

PS: A co oni właściwie umio?

Saunować na pewno. Znamy szałasy potu prowadzone przez rdzennych mieszkańców ameryki północnej i syberyjskie ceremonie z witkami brzozowymi w parowych baniach, nauczyliśmy się o saunie bardzo dużo na własnej skórze, i na innych skórach też. Wszystkie były zadowolone.

Budować też. Różne rzeczy, domy i meble, od wieszaków po więźby dachowe. Całej sauny jeszcze nie stawialiśmy, ale tu i tam postawiliśmy ławkę czy ścianę. Napatrzyliśmy się na różne sauny i wiemy, jak to zrobić, i czemu właśnie tak. Estetyka, prostota i funkcjonalność to nasze trzy projektowe filary. Skromną i wybiórczą reprezentację tych założeń znajdziecie na stronie Drwa. Tales of the Woods.

Wiemy dużo o drewnie i o różnych innych materiałach, z których ludzie budują swoje rzeczy, wiemy jak te rzeczy naprawiać i odnawiać. Wiemy jak rzeczy reagują z wilgocią, z temperaturą, z czasem, jak je zabezpieczać i jak o nie dbać.

Umiemy też rozpalać ogniska, grać muzykę i śmiać się wniebogłosy w dobrym towarzystwie. Umiemy też dobrze opowiadać o innych rzeczach, ale to już przy ognisku ;)

Cel projektu

Celem projektu jest zbudowanie mobilnej sauny fińskiej oraz sporządzenie pełnej dokumentacji, projektu wykonawczego i instruktażu krok po kroku jak zaplanować i przeprowadzić budowę sauny.

Chcemy mieć swój wkład w budowanie w Polsce kultury saunowej, która w ostatnich latach przeżywa swój rozkwit; powstają kolejne profesjonalne saunaria, organizowane są mistrzostwa saunamistrzów i saunamistrzyń, rozkręca się bardzo ciekawy projekt saun społecznych. Brakuje w tym wachlarzu opcji saunowania naturalnego, możliwości odpoczynku dla rozgrzanego ciała na trawie pod gwiazdami. Chcemy się dzielić tym doświadczeniem, to główny cel i misja naszej inicjatywy.

kto i jak na tym skorzysta?

Oczywiście największą korzyścią dla nas wszystkich jest możliwość saunowania w każdej lokalizacji.

Samym sednem naszego projektu jest spełnienie tego założenia. "Nagrody" w projekcie to szczególny rodzaj podziękowań za pomoc w zrealizowaniu naszego marzenia, a jednocześnie lista zamówień i zapisów na seanse saunowe. Chcesz poczuć żar pary wodnej, cudowną miękkość trawy i kojący chłód wody ze strumienia? Zamów sobie darmowy seans albo kup Kartę Premium. Na pewno będziemy w Twojej okolicy, nie raz, objeżdżając z Parabuchem nasz kraj i okolice. Zachęcamy do przejrzenia możliwości i wybrania czegoś dla siebie.

Dla osób kochających saunowanie mamy najwięcej przyjemności. Małe wydarzenia saunowe, które zorganizujemy w każdym województwie jesienią i zimą bieżącego roku będą kameralnymi świętami ciała i ducha, podczas których będzie można doświadczyć zarówno społecznego, jak i naturalnego wymiaru saunowania. Będziemy też na różnych innych wydarzeniach, festiwalach muzycznych, imprezach sportowych i piknikach, a z naszego fanpejdża będzie można dowiedzieć się, gdzie nas aktualnie znaleźć. Na pewno będziemy w pobliżu! :)

Osobom chcącym zbudować swoją saunę przekażemy całą wiedzę, jaką zdobyliśmy w tym temacie oraz projekt wykonawczy naszego Parabucha. Niech się mnoży! A tych, którzy chcieliby przyłożyć swoją rękę do jego budowy i nauczyć się na żywym przykładzie zapraszamy na budowę w Góry Izerskie, już w lipcu. Nasi przyjaciele, Piotr i Alicja, będą budować tam swój dom w technologii hempcrete - zapowiada się gorący, treściwy miesiąc - z bujną przyrodą, naturalnym budownictwem, wspólną pracą i świętowaniem. Nie możemy się już doczekać!

No i my będziemy mieć z tego ogromną korzyść w postaci dzielenia się każdym takim momentem z Wami. Dodatkowo w przyszłości będzie to nasze dodatkowe źródło dochodu. Nie uczynimy z Parabucha naszej pracy, mobilna sauna to raczej nie jest dobry pomysł na rentowny biznes, ale chcielibyśmy, by przynajmniej zwracały się nam koszty za te wszystkie objazdy :)

na co tyle pieniędzy?

Inwestujemy w projekt swoją energię i oszczędności, ale mobilna sauna to nie schowek na narzędzia. Nie jesteśmy w stanie w całości pokryć kosztów jej budowy, piętnaście tysięcy złotych to minimum, do którego jesteśmy w stanie dołożyć niezbędną resztę. Procentowo największy koszt to sama przyczepa - musi być profesjonalnie wykonana, wytrzymała, dobrze amortyzowana i bezpieczna. Konstrukcja sauny musi być bardzo stabilna i odporna na wstrząsy - to nie lada wyzwanie projektowe, zbudować drewniany domek do wożenia po polskich drogach, szczególnie tych podrzędnych. Dodatkowo musimy pamiętać o higienie i intymności, tak by każdy czuł się z komfortowo i żeby nasza sauna była rzeczywiście zdrowa. Między innymi dlatego chcemy używać dobrych jakościowo i zdrowych materiałów oraz zadbać o estetykę i dobre widoki przez duże, mocne okna. Chcemy żeby Parabuch był perełką wśród saun, miejscem niezapomnianych doznań, inspiracją na polskich drogach i połyskliwą kropelką kultury w naturalnych sceneriach.

Orientacyjny wykaz kosztów:

przyczepa - 7000zł

drewno, izolacja, materiały konstrukcyjne - 5200zł

instalacja grzewcza i wodna - 4400zł

instalacja elektryczna - 1200zł

wyposażenie sauny (ręczniki, czapki, olejki i inne artefakty) - 1400zł

koszty prowadzenia projektu - 600zł

praca włożona w prowadzenie projektu oraz budowę - ok 800 roboczogodzin

koń pociągowy - 17 000, już jest :)

WAŻNE: jeśli nie uda nam się zebrać pieniędzy na budowę sauny, zwrócimy Wam Wasze wpłaty albo przekażemy je na cel wybrany wspólnie z Wami, w oparciu o ankietę. Aho!

anatomia parabucha

Dopracowujemy obecnie projekt wykonawczy sauny i tworzymy jego różne warianty, rozmawiamy z właścicielami mobilnych saun i analizujemy inne projekty. Ostateczny kształt będzie wynikową naszej najlepszej wiedzy oraz zgromadzonych środków. W wersji podstawowej sauna będzie miała wymiary 2x3m. Będzie się na nią składać pomieszczenie główne o wymiarach 2x2m, gdzie na lipowych ławkach komfortowo pomieści się sześć do ośmiu osób. Wchodzić będziemy przez niewielki przedsionek, w którym można się przebrać i zostawić rzeczy. Konstrukcję wykonamy w lekkiej technologii szkieletowej, najpewniej z elementami stalowymi. Całość będzie izolowana, obita deską w środku i na zewnątrz, opalana na czarno-złocisty kolor. Sauna będzie wyposażona w prysznic, odpowiednią wentylację, odpływ oraz instalację grzewczą - piec na drewno z płaszczem wodnym oraz zbiornikiem na ciepłą wodę na prysznic przed sauną. Nie zabraknie okien i dodatkowego oświetlenia na czas nocy. Projektujemy Parabucha jako naturalnego transformersa, który spełnia życzenia i potrzeby każdego miłośnika sauny, i który po ustawieniu i pełnym rozłożeniu zawiera, oprócz właściwej sauny, miejsce do umycia się i przebrania oraz zadaszoną część do odpoczynku na leżakach, jeśli ktoś miałby uczulenie na trawę :)

Bardzo dużo już wiemy, ale jest kilka niewiadomych - zapraszamy Was do wzięcia udziału w procesie projektowym już teraz, tchnijmy ducha w Parabucha, wspólnie! Po wiedzę i dyskusję zapraszamy na nasz fanpage.

Poniżej pierwszy, skromny jak ten pan bez koszulki, zarys Parabucha - śledźcie jego ewolucję w aktualnościach i na fanpejdżu!

jak jeszcze mogę się włączyć?

Jak jeszcze można się włączyć

Znasz kogoś kto kocha saunować? Na pewno! Powiedz mu o tym projekcie. Udostępnij go na facebooku i wśród swoich znajomych..

Masz agroturystykę nad rzeką czy jeziorem i chciałbyś gościć jeden z saunowych eventów jesienią lub zimą tego roku? Odezwij się do nas!

Organizujesz wydarzenie, na którym sauna byłaby jak znalazł? Daj znać, chcemy znaleźć drogę do Ciebie.

Chcesz wesprzeć nas w inny sposób? Może jesteś producentem pieców albo olejków eterycznych i chcesz nas zaopatrzyć albo zaproponować nagrodę? Śmiało!

Masz doświadczenie w budowaniu saun? Chcesz się podzielić swoją wiedzą? My też! Zapraszamy do kontaktu i wymiany doświadczeń.

Kliknij "lubię to" na naszym

fanpejdżu

, odwiedzaj i dziel się swoimi wrażeniami

chodźże do sauny!

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 107

 
Dane ukryte
5 500 zł
 
Dane ukryte
518 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
250 zł
Zobacz więcej

Nagrody

Wpłać 5 zł i więcej
Udział w losowaniu Karty Premium
Wpłać nawet 5zł i wygraj jedną z trzech Kart Parabuch Premium o wartości 250zł! Losowanie 1.06, wszystkie wpłaty biorą udział.

wybrano 4 razy

Wybieram
Wpłać 10 zł i więcej
Wielkie dzięki!
Masz naszą wdzięczność i dostęp do projektów i całej naszej dokumentacji po uruchomieniu sauny.

wybrano 21 razy

Wybieram
Wpłać 30 zł i więcej
Weź udział w seansie saunowym!
Hej, już jest gorąco! Kiedy będziemy w pobliżu, przyjdź i wskocz do sauny na godzinny seans!

wybrano 40 razy

Wybieram
Wpłać 80 zł i więcej
Zabierz ze sobą żywioły!
Oprócz godzinnego seansu dostaniesz brelok z naszym logotypem wykonany przez Boardthing, na sklejce z recyklingu z deskorolek.

wybrano 2 razy

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Podaruj sobie masaż!
Kiedy się spotkamy, zaserwuję Ci indywidualną sesję saunową w tradycji syberyjskiej, z masażem witkami brzozowymi.

wybrano 14 razy

Wybieram
Wpłać 200 zł i więcej
Weź udział w warsztatach
W lipcu, na początku budowy, zorganizujemy dwudniowe warsztaty o budowaniu saun, będzie dużo teorii i przykładów, przeanalizujemy sobie też przez cały proces budowy, a potem, jeśli zechcesz - parę tygodni praktyki! ;)Jeśli myślisz o budowie sauny, to temat dla Ciebie.

wybrano 2 razy

Wybieram
Wpłać 250 zł i więcej
Korzystaj z naszej sauny już zawsze!
Otrzymujesz Kartę Parabuch Premium - darmowy wstęp do naszej sauny dopóki tylko będziemy ją wozić :)

wybrano 6 razy

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej
Zaproś nas do siebie!
Zbierz znajomych i zażyjcie sauny wspólnie, we wskazanym przez Ciebie miejscu i w umówionym wcześniej terminie. Sauna jest Twoja na jeden wieczór.

wybrano 6 razy

Wybieram
Wpłać 501 zł i więcej
Spotkanie z mentorem SaunaGrow.pl
Umów się na indywidualną sesję z mentorem biznesowym i rozwijaj swoją firmę relaksując się w saunie. Sesja do umówienia w Parabuchu lub w umówionej saunie stacjonarnej.

wybrano 1 raz (pozostało 4 z 5)

Wybieram
Wpłać 1000 zł i więcej
Parabuch spełnia życzenie!
Przyjedziemy gdzie zechcesz (w kraju! :) i kiedy zechcesz. Masz saunę na cały dzien, masaże witkami w oparach olejków eterycznych i opowieści o ogniu i wodzie.
Wpłać 2500 zł i więcej
Zostań oficjalnym sponsorem i patronem Parabucha!
Potrzyj lampę, wypuść dżina na wolność! Bądź Alladynem puszczającym Parabucha w ruch. Zapisz się złotymi zgłoskami na powierzchni sauny. Wybierzemy miejsce i zrobimy to ładnie ;)

wybrano 1 raz

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

678 924 zrzutki

i zebrali

439 916 942 zł

A ty na co dziś zbierasz?