id: h96twe

Dwa ośmiotysięczniki w 14 dni ! Pomóżcie mi dokonać niemożliwego!

Dwa ośmiotysięczniki w 14 dni ! Pomóżcie mi dokonać niemożliwego!

14 132 zł 
z 16 997 zł
83%
zakończona 30.06.2019r
136 
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Po zdobyciu Mount Everestu jako najmłodsza Polka w historii i pierwsza Olimpijka głód kolejnych wyzwań wzrósł i nie wciąż nie chce mne opuścić. Co zrobić, gdy chęć wyznaczania nowych granic i siła marzeń są tak ogromne, że zdejmują Ci sen z powiek i zajmują większość myśli w głowie ? Nie ma dla mnie innej opcji niż iść i te marzenia zrealizować ! Nie obejdzie się jednak bez Waszej pomocy.

Makalu i Lhotse to dwa ośmiotysięczniki należące do Korony Himalajów i Karakorum, czyli 14 najwyższych szczytów Ziemi.

A co gdyby tak zdobyć oba w ciągu dwóch tygodni ?Taki właśnie jest mój plan!

Inpost 2x8000m in 14 days challenge to projekt, który zaczynam realizować od 8 kwietnia 2019 roku.

Makalu to piąta najwyższa góra na Ziemi, mierząca 8481m n.p.m. Mam szansę zdobyć ją jako druga Polka w historii.Lhotse, mierzące 8516m n.p.m. jest czwartą co do wysokości górą na świecie i mam szansę być piątą Polką na jej szczycie. Na obie wyprawy planuję wejść bez użycia dodatkowego tlenu. Moim partnerem wspinaczkowym jest znany mi dobrze, doświadczony Nawang Sherpa. Żaden Polak do tej pory nie zrealizował podobnego projektu.

Kilka słów o mnie:Nazywam się Magdalena Gorzkowska. Nie boję się mierzyć wysoko i chcę dokonać czegoś niedokonanego.Przez 12 lat byłam zawodową lekkoatletką reprezentującą Polskę na Igrzyskach Olimpijskich, mistrzostwach świata i Europy w sztafecie 4x400m. Na swoim koncie posiadam medale imprez międzynarodowych. Od 2016 roku zdobywam najwyższe szczyty Ziemi. Na swoim koncie posiadam: Mont Blanc, Aconcaguę, Elbrus, Kilimandżaro, Mount Everest i wiele innych.

Plan działania: Wyprawę zaczynam lotem do Katmandu, następnie lecę do Tumlingtar, skąd rozpoczynam trekking pod Makalu. Przez około 6 tygodni będę się aklimatyzować poprzez podejścia w górę, budowanie obozów i zejścia do bazy. Około 15-18 maja licząc na kilkudniowe okno pogodowe planuję wejść na szczyt Makalu. Następnie zejdę do bazy i przetransportuję się do bazy pod Everestem. Tam po kilku dniach regeneracji ruszę w górę, by stanąć na szczycie Lhotse.

Do tej pory wszystkie projekty wysokogórskie zakończyłam sukcesem. Do każdego skrupulatnie się przygotowuję. Dbam o każdy szczegół, wszystko dokładnie planuję. Bezpieczeństwo jest moim priorytetem. Wybieram drogi klasyczne w sezonie letnim, posiadam najlepszy sprzęt, ubezpieczenia, także na akcję ratunkową helikopterem. Jestem bardzo dobrze przygotowana fizycznie do wyprawy.

Po co ta zrzutka?

Wyprawa to koszt około 120.000zł

Od wielu miesięcy dzień w dzień robiłam wszystko co w mojej mocy, by pozyskać niezbędne wsparcie finansowe. Setki wysłanych maili, rozmów, spotkań, próśb. Niestety pełnej kwoty zebrać się nie udało. Otrzymałam ogromne wsparcie firmy Inpost, mojego sponsora tytularnego. Dużą część kwoty opłacam z własnej kieszeni, mam także wsparcie kilku mniejszych firm.

Niestety mój budżet jest już wyczerpany, na wyprawę wyłożyłam wszystko co miałam, a nawet więcej. Finansowanie jej nie jest tematem zamkniętym. Po zakończeniu wyprawy muszę zapłacić agencji ponad 3500$, pokryć koszty telefonu satelitarnego, napiwków, pobytu w Katmandu i powrotu do Polski. Dlatego też zwracam się do Was z prośbą o wsparcie. W Was jest moja ostatnia nadzieja.

Dlaczego akurat 16997zł jest moim celem ?

8481 + 8516 = ?

Jeśli ja dam radę tam wejść to i Wy dacie radę osiągnąć ten cel !

Wspierasz odważne, ambitne pomysły ? Wpłać 10zł !

Jeśli możesz sobie pozwolić na więcej, wybierz nagrodę z poniższych i wesprzyj zrzutkę :)

1. Za wpłatę

50zł

otrzymasz pocztą Certyfikat wspierającego oraz zdjęcia ze szczytów z dedykacją.

2. Za wpłatę

100zł

otrzymasz oryginalną koszulkę termoaktywną w Twoim rozmiarze firmy Bodydry oraz zdjęcia ze szczytów z dedykacją.

3. Za wpłatę

300zł

otrzymasz konsultację dietetyczną z analizą składu ciała i miesięcznym planem treningowym.

4. Za wpłatę

500zł

otrzymasz bon na zakupy suplementów Ale Active life energy o wartości 300zł oraz koszulkę termoaktywną Bodydry w Twoim rozmiarze z logo wyprawy.

5. Za wpłatę

1000zł+

otrzymasz prelekcję z wyprawy wraz ze slajdowiskiem oraz nagrody z punktów 1-3.

Wysyłka i realizacja nagród nastąpi do 30.07.2019.

Warunkiem jest przesłanie potwierdzenia przelewu (może być screen shot) na maila:

[email protected]

wraz z adresem do wysyłki (dotyczy punktów 1,2,4).

Moim marzeniem jest 400 osób wspierających zrzutkę!

Ogromnie liczę na Wasze dobre serca. Bez Was projekt się nie uda. Każda kwota ma znaczenie, wpłacając nawet kilka złotych pokazujesz mi, że wspierasz mój projekt, a to dla mnie ogromnie ważne!

Za każde wsparcie bardzo dziękuję !

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 136

AM
Artur Matras
2 500 zł
M
Marcin
2 000 zł
B
bart
1 000 zł
MH
Maciek H.
501 zł
TG
Teresa Gorzkowska
500 zł
TG
Teresa Gorzkowska
500 zł
 
Dane ukryte
400 zł
 
Dane ukryte
385 zł
TG
Stefania Czaja
200 zł
AK
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 30

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

800 535 zrzutek

i zebrali

620 872 663 zł

A ty na co dziś zbierasz?