id: h9y5k3

Jazda dla Hospicjum

Jazda dla Hospicjum

Nasi użytkownicy założyli 1 016 131 zrzutek i zebrali 1 064 248 821 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności4

 • SUKCES AKCJI JAZDA DLA HOSPICJUM. Z wielką radością informujemy o sukcesie zrzutki na ambulans dla Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie. W imieniu wspólnoty hospicyjnej: chorych, pracowników i wolontariuszy wyrażamy słowa wielkiej wdzięczności i podziękowania dla setek osób i instytucji, które szczodrze wsparły naszą akcję. Została zebrana kwota znacznie przekraczająca środki potrzebne na zakup środka transportu medycznego. Wpłaty poprzez portal zrzutka.pl oraz bezpośrednio na konto Hospicjum dają na dzień dzisiejszy kwotę 136 154 złote i 81 groszy. Zakupimy ambulans i sprzęt medyczny niezbędny w opiece nad osobami umierającymi pod opieką naszego Hospicjum. Informacje będziemy przekazywać sukcesywnie w miarę realizacji zamówień.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Apel Hospicjum Dobrego Samarytanina w LublinieDLACZEGO ROBIMY ZRZUTKĘ?

 

Ujmiemy to w 3 słowach:

POTRZEBUJEMY NOWEJ KARETKI!

 

A teraz rozwinięcie:

 

SŁOWO PREZESA HOSPICJUM:

Szanowni Państwo,

sytuacja ostatnich tygodni znacząco i nierzadko niekorzystnie zmieniła funkcjonowanie wielu instytucji, w tym placówek świadczących zadania leczniczo-pielęgnacyjne.

Wielu mieszkańców Lublina i osoby odwiedzające nasze piękne miasto miało okazję zauważyć na początku kwietnia w kilku miejscach, m. in. na skarpie Zamku Lubelskiego, przy ulicy Krańcowej, na placu przy Centrum Kultury, klomby kwitnących tysięcy żonkili, posadzonych na jesieni 2019 roku przez uczniów szkół i studentów uczelni w ramach naszej akcji Pola Nadziei, stanowiące piękną odpowiedź młodzieży na nasze prośby o wsparcie. W tym roku dotknęła nas – jak wszystkich – przymusowa bezczynność w realizacji zaplanowanych, cyklicznych akcji służących gromadzeniu środków na niezbędne wydatki zaplanowane na ten rok, co radykalnie ograniczyło możliwość pozyskania funduszy na szczególnie pilne potrzeby, w tym przypadku – na zakup środka transportu medycznego.

 

KIM JESTEŚMY?

Hospicjum Dobrego Samarytanina służy chorym i ich rodzinom od ponad 30 lat, korzystając z dobroci serca tysięcy ludzi wspierających to dzieło między innymi przekazując 1% dorocznego podatku na nasze cele statutowe. Działający przy Towarzystwie Społeczny Zakład Opieki Hospicyjnej świadczy usługi stacjonarne przy ul. Bernardyńskiej (ok. 400 osób umierających rocznie), ale także w środowisku domowym naszych podopiecznych. Wspieramy rodziny osób dotkniętych chorobą nowotworową, które decydują się podjąć trud codziennej opieki, dojeżdżając do miejsc ich zamieszkania (ok. 400 osób umierających rocznie w domu). Zarząd Towarzystwa pełni swoją rolę w formie 100% wolontariatu, nie pobierając żadnych wynagrodzeń, zwrotów kosztów, delegacji itp.

 

SKĄD MAMY PIENIĄDZE?

Opieka nasza jest bezpłatna. Naszym głównym źródłem finansowania jest dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia (80%), dochód z 1% podatku (ok 500 000 zł rocznie), pozostałe środki gromadzone są poprzez darowizny, zbiórki, aukcje, kwesty społeczne i kościelne (m.in. donacje zamiast kwiatów w uroczystościach pogrzebowym i weselnych), a więc dzięki ludziom dobrej woli, którzy rozumieją jak ważne są nasze działania na rzecz osób dotkniętych chorobą nowotworową.Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 321

 
Dane ukryte
10 000 zł
 
Dane ukryte
7 000 zł
TP
Tomasz Piskorski
5 000 zł
 
Dane ukryte
5 000 zł
BI
Barbara i Mariusz Spychałowie
2 055 zł
 
Dane ukryte
2 000 zł
DK
Dom Księży Archidiecezji Lubelskiej
1 950 zł
SA
Sawin
1 850 zł
SS
Siostry Służebniczki
1 500 zł
AM
Antoni Magdoń
1 500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków
 • SUKCES AKCJI JAZDA DLA HOSPICJUM Z wielką radością informujemy o sukcesie zrzutki na ambulans dla Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie. W imieniu wspólnoty hospicyjnej: chorych, pracowników i wolontariuszy wyrażamy słowa wielkiej wdzięczności i podziękowania dla setek osób i instytucji, które szczodrze wsparły naszą akcję. Została zebrana kwota znacznie przekraczająca środki potrzebne na zakup środka transportu medycznego. Wpłaty poprzez portal zrzutka.pl oraz bezpośrednio na konto Hospicjum dają na dzień dzisiejszy kwotę 136 154 złote i 81 groszy. Zakupimy ambulans i sprzęt medyczny niezbędny w opiece nad osobami umierającymi pod opieką naszego Hospicjum. Informacje będziemy przekazywać sukcesywnie w miarę realizacji zamówień.

 • BEZ OPŁAT. Szanowni Państwo, ponieważ otrzymaliśmy kilka pytań dotyczących kosztów obsługi wpłat dokonywanych w ramach zbiórki (dodatkowych opłat/prowizji) uprzejmie informujemy, że zgodnie z regulaminem dokonywanie wpłat, jak i przekazanie środków zebranych na wspierany cel jest w 100% darmowe – wszystkie środki są przekazywane Obdarowanemu. Należy jednak pamiętać, że portal zrzutka.pl jest rozwijany i utrzymuje się z dobrowolnych darowizn i z tego powodu na stronie wpłaty Operator (zrzutka.pl) zamieścił opcję (nie jest to obowiązek) przekazania darowizny dla zrzutka.pl – darowizna taka jest dobrowolna, a wpłatę na cel zbiórki można zrealizować bez wspierania zrzutka.pl. Jeśli Państwo nie zamierzacie przekazywać takiego dodatkowego datku prosimy: 1. Nie zaznaczajcie checkboxa dotyczącego przekazania wsparcia dla zrzutka.pl (zignorujcie go). 2. Na zakończenie operacji, gdy pojawi się okienko „Koszty transakcji” z informacją przypominającą o możliwości dołączenia datku na zrzutka.pl (okienko), kliknijcie "Nie, dziękuję". 3. Podtrzymajcie swoją decyzję, gdy pojawi się ostatnie okienko klikając „Zrezygnuj z darowizny” (chodzi w tym miejscu o darowiznę na rzecz zrzutka.pl). Nie przerwie to procesu Państwa wpłaty na cel zrzutki - zostanie ona skutecznie ukończona. Prosimy o uważne czytanie informacji podczas dokonywania wpłaty. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt z nami. Dziękujemy serdecznie za wszystkie wpłaty, Hospicjum Dobrego Samarytanina

 • Szanowni Państwo, otrzymaliśmy kilka pytań dotyczących możliwości wsparcia zbiórki bezpośrednio na konto Hospicjum Dobrego Samarytanina. Podajemy nr konta, na który można przesyłać wsparcie z dopiskiem: darowizna na cele statutowe - zakup pojazdu medycznego. Bank Pekao S.A. nr konta 25 1240 1503 1111 0000 1753 5131