Wyjazd na Mistrzostwa Europy w Pływaniu Zimowym MOLVENO 2026
Wyjazd na Mistrzostwa Europy w Pływaniu Zimowym MOLVENO 2026
Opis zrzutki
Nazywam się Kamil Orwat.
Od urodzenia zmagam się z wrodzoną łamliwością kości.
W życiu przeżyłem 15 złamań kości nóg. Każde złamanie kończyło się minimum miesięcznym pobytem w szpitalu, później 2-3 miesięcznym pobytem w gipsie w domu, następnie mijało kilka miesięcy rehabilitacji oraz pionizacji.
W momencie gdy zaczynałem już chodzić kolejny raz się łamałem i tak wyglądał zamknięty krąg mojego życia w dzieciństwie. Basen był od zawsze dla mnie najlepszą formą rehabilitacji ponieważ w wodzie pływamy w odciążeniu i dużo trudniej jest się w tym środowisku złamać.
Dlatego dość dużo czasu spędzałem w wodzie. W 2002 roku dołączyłem do klubu Start Zielona Góra w którym jestem zawodnikiem do dziś. Byłem przez rok reprezentantem kadry Polski w pływaniu osób niepełnosprawnych biorąc udział w zawodach rangi europejskiej w Niemczech i w Danii.
Przez te wszystkie lata nie przerwałem treningów gdyż jest to nadal najlepsza forma rehabilitacji, która przerodziła się w pasję, którą staram zarażać innych będą instruktorem pływania w Mosir Nowa Sól.
Pływanie zimowe zacząłem stosunkowo niedawno kiedy to biorąc udział w letnich zawodach Open Water zostałem zauważony i skutecznie zachęcony do spróbowania takiej formy pływania.
Okazało się, że jestem wyjątkowo odporny termicznie jak na początkującego. Już na moich trzecich zawodach zdobyłem pierwsze miejsce w kategorii open na 100m stylem dowolnym.
Gdy dowiedziałem się, że mam realne szanse na wystartowanie na Mistrzostwach Europy w Molveno kilka ładnych godzin byłem w szoku.
Biorąc pod uwagę moje wieloletnie wypływanie na basenie czuję się na tyle pewnie, że chcę podjąć to wyzwanie i zmagać się z najlepszymi.
Jeżeli po tylu latach mogę mieć znów swoje 5 minut na arenie międzynarodowej to chcę je w pełni wykorzystać i nie zawieść osób, które mi kibicują!
Dwa starty i dwa razy w tyle za Tobą ! MOLVENO, Kibicuje !
Powodzenia !
Jedziesz byku, poka im!!
🤞🏼🤞🏼🤞🏼🤞🏼🤞🏼
za drapanie po yayach