id: hb9zkr

Chcę ŻYĆ - dramatyczna walka z nowotworem pnia mózgu 9 letniego Bartka z Bydgoszczy - prosimy o wsparcie.

Chcę ŻYĆ - dramatyczna walka z nowotworem pnia mózgu 9 letniego Bartka z Bydgoszczy - prosimy o wsparcie.

Nasi użytkownicy założyli 1 156 632 zrzutki i zebrali 1 200 705 770 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności13

  • W dniu 10.12.2021 r. Bartuś przegrał walkę z chorobą chociaż nigdy się nie poddał.dd927364c640da39.jpeg

    0Komentarzy
     
    2500 znaków

    Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Kochani jestem dziadkiem Bartka, prowadzę zbiórkę na rzecz walki z nowotworem, którą toczy 9 letni chłopiec razem ze swoim tatą Radkiem, walczą o jego życie i zdrowie, dlatego prowadzę zbiórkę z prośbą o wsparcie i pomoc finansową na leczenie i rehabilitację Bartusia.

We wrześniu br. mijają dwa lata walki Bartka o życie i zdrowie, szpital stał się drugim domem dla chłopca i jego ojca.

Bartek to bardzo inteligentny, zdolny, wesoły lubiący śpiew, muzykę 9 letni chłopiec. Urodził się zdrowym prawidłowo rozwijającym się dzieckiem. Okres dzieciństwa i przedszkola nie zapowiadał tego co się w głowie chłopca rozwija. Mając wspaniałych kolegów i przyjaciół oraz kochającego Tatę oraz Dziadków pomimo braku mamy która go zostawiła, gdy miał 10 miesięcy był szczęśliwym chłopcem.  

df65c87d111b897c.jpeg

Dopiero w wieku 7 lat, latem 2019 r. stwierdzono u niego – nowotwór- guz pnia mózgu - glejak pnia mózgu - 2 stopień złośliwości wg skali WHO. Guz z uwagi na jego lokalizację jest nieoperacyjny - przynajmniej w Polsce.

Ucisk wywołany przez guz spowodował trudności w mówieniu i całkowity niedowład ciała. W listopadzie 2019 r. rozpoczęło się leczenie chłopca chemioterapią w WSD w Bydgoszczy, podczas jednego z pobytów w szpitalu Bartkowi został zamontowany port do podawania leków. Neurologiczny stan zdrowia chłopca pomimo zastosowanego leczenia, pogorszył się znacznie. Okazało się, że jest potrzebna kosztowna rehabilitacja, ponieważ doszło do niedowładu połowiczego spastycznego prawostronnego, ataksji móżdżkowej, mowy skandowanej oraz chodu hemiparetycznego - chłopiec otrzymał orzeczenie o pełnej niepełnosprawności.

z393f863ec086c6f.jpeg

Po zmianie sposobu leczenia chłopiec został poddany radioterapii, która trwała 6 tygodni po 5 dni w tygodniu i ponownie zaczął przyjmować chemię. Pojawiła się szansa. Lekarze z Regionalnego Centrum Onkologicznego oznajmili, iż guz się zmniejszył. Co za wiadomość. Nadzieja rośnie. Będzie znowu pięknie. I co… Kilka miesięcy później glejak podjął ponownie walkę, wrócił do swojego rozmiaru. Dodatkowo zaatakował ze zdwojoną siła. Wizyty w szpitalu są częstsze. Stan ciężki.

 W 2020 r. ojciec wraz z synem przebywali ok. 100 dni w WSD w Bydgoszczy ,podczas których chłopiec miał kilkukrotnie przeprowadzony rezonans głowy i zmieniane wielokrotnie procedury leczenia chemią.

W kwietniu 2021 r. znowu Bartek znalazł się w szpitalu z uwagi na złe wyniki. Po przeprowadzonym rezonansie głowy chłopiec ponownie skierowany został na oddział Neurochirurgii WSD w celu wykonania cewnika Richama i próbie odbarczenia pnia mózgu, pobyt w szpitalu trwał 17 dni. W sumie do września br to już 75 dni w tym roku pobytu w szpitalu. Z uwagi na trudności w połykaniu zarówno jedzenia jak i chemii podawanej w tabletkach Bartek został objęty opieką i wsparciem lekarza i pielęgniarki z hospicjum w Bydgoszczy i odżywiany jest sondą oraz posiada założoną rurkę tracheostomijną

j7672275658cb4a5.jpeg

Bartuś potrzebuje pomocy ojca we wszystkich czynnościach życia codziennego, samodzielnie nie jest w stanie wykonać żadnych czynności, komunikacja z dzieckiem jest utrudniona. Z uwagi na trudności w chodzeniu Bartek ma założone ortezy na obie nóżki i musi być wożony na wózku inwalidzkim. Chłopiec od stycznia 2021 r. pomimo nawet pandemii jest rehabilitowany prywatnie w domu z uwagi na kolejki w NFZ i brak możliwości zapewnienia odpowiednich warunków. Obecnie trwa rehabilitacja ogólna narządów ruchu, rąk i kręgosłupa, rehabilitacja neurologopedyczna oraz masaże wzmacniające mięśnie. Chłopiec objęty jest również opieką psychologa, gdyż ciężko mu się pogodzić z istniejącą sytuacją. Godzina rehabilitacji to koszt ok. 150 zł, a tygodniowo jest 10-14 godzin zajęć. Środki higieny, opatrunki do rurki tracheostomijnej, sondy do odsysania, środki dezynfekcyjne, lekarstwa są bardzo drogie miesięczny koszt ok. 2600 zł. Sytuacja finansowa jest bardzo trudna, gdyż Ojciec Bartka samotnie wychowuje syna, musiał zrezygnować z pracy, pobiera świadczenie opiekuńcze. Musi walczyć o dziecko.

d385dfa823a98766.jpeg

Bartuś każdego dnia udowadnia wszystkim jaką ma siłę do walki ze swoją chorobą. Jest naszym małym a jednocześnie Wielkim Bohaterem.  Pomyślcie kto z dorosłych by wytrzymał tak długie i ciężkie leczenie. Chłopiec objęty jest nauką indywidualną przez nauczycieli Szkoły Podstawowej Nr 60 w Bydgoszczy. 

x5ffa3dbdae921e3.jpeg

Światem chłopca są 4 ściany szpitalnej sali lub pokoju domowego. W pokoju domowym łóżko szpitalne, koncentrator tlenu, odsysacz śliny, pompa do pokarmu, stabilizator do rehabilitacji - mało to przypomina pokój dziecka. Trudno jest znaleźć tak świadome swojej choroby dziecko, które ma zaledwie 9 lat i już rozumie, że nie może chodzić do szkoły, jak jego rówieśnicy, bawić się, grać w piłkę, być pełnosprawnym radosnym dzieckiem, dziecko które codziennie walczy, które chce tylko ŻYĆ czy to tak wiele.

x42e200de862b1e8.jpeg

Ojciec i wszyscy najbliżsi żyją nadzieją, że podjęte leczenie, rehabilitacja pomoże dziecku. Codziennie kilkanaście razy dziennie zadawane pytania - dlaczego dotknęło to Bartka, czym zawinił, gdzie jest sprawiedliwość, dlaczego musi cierpieć. Pytania bez odpowiedzi.

Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie i pomoc finansową na leczenie i rehabilitację Bartusia. Nawet niewielkie kwoty od wielu dobrych ludzi mogą zdziałać wiele dobrego. Pomóż jak możesz, albo udostępnij to innym.

Dziękujemy !!!!!


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 134

preloader

Komentarze 5

 
2500 znaków