id: hbeha3

#DrużynaFlorcia - pomóżmy Bohaterowi w jego przygodach! :)

#DrużynaFlorcia - pomóżmy Bohaterowi w jego przygodach! :)

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
45 161 zł
z 30 000
150%
zakończona
31.12.2021r
694
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 035 198 zrzutek i zebrali 1 102 268 492 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Witajcie! :)


Nie tak dawno temu, bo 14 października 2020 roku na świat przyszedł nasz malutki synek Florianek. Zaraz po urodzeniu naszemu małemu Bohaterowi przyszło zmierzyć się z pierwszymi trudnościami zdrowotnymi.


Floruś przyszedł na świat z otwartym rozszczepem kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym (l-s) oraz poszerzonymi komorami bocznymi w główce. Już w drugiej dobie życia po narodzinach, przeszedł bardzo poważną operację zamknięcia przepukliny. Poza wyżej wymienionymi wadami, nasz mały Bohater ma również współistniejące wodogłowie, ze względu na które został mu zaimplantowany układ zastawkowy odprowadzający płyn mózgowo-rdzeniowy do otrzewnej. Dodatkowo Florianek boryka się z zaburzeniem w postaci pęcherza neurogennego. Z tego powodu kilka razy dziennie musi być cewnikowany. Ze względu na niefortunne ułożenie w łonie Mamy, ma również deformację stópek, która wymaga niezbędnej rehabilitacji, aby w przyszłości dzielny Malec mógł normalnie chodzić (w tym również zmykać przez Rodzicami ;) ). Na chwilę obecną lekarze podejrzewają u niego zespół Arnolda Chiariego, który może objawiać się m.in. bólami głowy, zanikiem czucia w kończynach, bezdechem oraz problemami z połykaniem. Nasz Maluszek wymaga stałej opieki i kontroli.


Florciu jest jednak DZIELNY! :)


Obecnie znajduje się pod stałą opieką:

- neurochirurga,

- urologa,

- chirurga w dziedzinie ortopedii,

- neurologa.


W przyszłości konieczne będą również konsultacje okulistyczne i nefrologiczne. Na chwilę obecną wiadome jest już to, że konieczne będzie zaopatrywanie Florcia w ortopedyczny sprzęt (ortezy), by mógł prawidłowo kształtować umiejętność chodzenia. W chwili obecnej do głównych wydatków należą dodatkowa rehabilitacja (w ramach NFZ przysługuje mu tylko 1 godzina zajęć tygodniowo), maść znieczulająca, gaziki, sól fizjologiczna i pozostałe niezbędne środki zaopatrzenia medycznego.

Nie chcemy, by w przygodach Florianka barierą były pieniądze.


Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o dołączenie do #DrużynaFlorcia, wsparcie zbiórki, a dzięki temu przygód naszego Maluszka w walce o zdrowie! By kiedyś w przyszłości mógł być dzielnym strażakiem-ochotnikiem – tak, jak jego Tato! ;)


Jednocześnie bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Osobom i Organizacjom, które udzieliły nam wsparcia zanim ruszyła ta zbiórka! :) Wasza pomoc bardzo wiele znaczy dla nas i dla naszego małego Bohatera.


Florusia w walce o sprawność możecie również wesprzeć, odpisując 1% swojego podatku:


v80c233b5715a3e0.jpeg


Bardzo dziękujemy i pozdrawiamy! :)

Asia i Eryk


#DrużynaFlorcia #1procentdlaFlorcia

v98ea12b873b7c4b.png

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 694

MI
Staszak Jacek
300 zł
MS
Weronika Czajka (licytacja wianka)
50 zł
F2
Lidia Jankowska
55,55 zł
KS
Karolina Szczecińska
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
EZ
Emilia, Krzysztof i Tymek
30 zł
TN
Tomasz Nadolny
100 zł
 
Dane ukryte
20 zł
AB
Ania Barańska licyt. maskotka piesek
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 27

 
2500 znaków