id: hbzktz

Polacy dla Białorusi

Polacy dla Białorusi

810 zł 
z 200 000 zł
0%
zakończona 22.10.2020r
11 
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

9 sierpnia 2020 roku w Białorusi przeprowadzono kolejne nieuczciwe wybory. Od tego czasu za naszą wschodnią granicą nie ustają pokojowe protesty. Ludzie wychodzą na ulice miast obwodowych, małych miasteczek, a nawet wsi. Tysiące z nich trafiły i wciąż trafiają do aresztów, gdzie są przetrzymywani w nieludzkich warunkach, wielu jest torturowanych.


W tym momencie potrzeb Białorusinów jest wiele, potrzebne jest działanie na wielu frontach. Dlatego dwie organizacje organizują zbiórkę, która zostanie podzielona na dwie równe części, z których jedna trafi do stowarzyszenia Inicjatywa Wolna Białoruś, a druga do fundacji Białoruski Dom.


z1bd8cd6fea9790b.jpeg

Stowarzyszenie powstało w 2006 roku. Jego najbardziej rozpoznawalną akcją są coroczne koncerty „Solidarni z Białorusią” (tegoroczny jest 13. z kolei), ale w ciągu 14 lat istnienia IWB zrealizowało wiele projektów z zakresu edukacji obywatelskiej, edukacji w zakresie praw człowieka, wymian dla uczniów liceów oraz studentów, a także akcji promujących kulturę i język białoruski.

Pieniądze z tej zbiórki zostaną przeznaczone na pomoc bezpośrednio w Białorusi oraz na realizowanie celów statutowych stowarzyszenia poprzez wsparcie facebookowego portalu informacyjnego Białoruś 2020 LIVE oraz portalu eksperckiego bialorus2020studium.pl

zb0ac9be9becfdda.jpeg

i783f090c7dfdd07.pngBiałoruski Dom powstał w Warszawie 26.09.2011 r. z inicjatywy białoruskich działaczy społecznych i opozycyjnych obywateli Białorusi, którzy byli zmuszeni uciekać do Polski z powodu prześladowań politycznych na Białorusi w 2010 roku. Białoruski Dom już od 9 lat jest placówką służącą wzmacnianiu białoruskich organizacji pozarządowych, ruchów społecznych, instytucji społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi, współpracy międzysektorowej, a także wspiera rozwój trzeciego sektora na Białorusi oraz białoruskich NGO i diaspory poza granicami Białorusi.

Fundacja, łącząc środowiska wielu białoruskich organizacji demokratycznych i partnerów z Polski, stała się z czasem centrum życia białoruskiego w Polsce i jedyną taką placówką budującą relacje w środowisku białoruskiego społeczeństwa obywatelskiego między Polską i Białorusią.Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 11

 
Dane ukryte
500 zł
RG
Radosław Gołubowski
100 zł
JF
Jacek F. z rodziną
50 zł
RA
Rafał
50 zł
KK
Wiktoria
25 zł
 
Dane ukryte
20 zł
LK
Lena Kasper
19 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

863 101 zrzutek

i zebrali

759 054 312 zł

A ty na co dziś zbierasz?