Pomóżmy odbudować Krośniewicką Kolej Wąskotorową! ID: hc7pcr

Pomóżmy odbudować Krośniewicką Kolej Wąskotorową! ID: hc7pcr

10 050 zł z 10 000 zł

100%

10 050 zł

10 050 zł

z 10 000 zł

zakończona

zakończona

31.12.2019r

107

107

wspierających
100%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 5

 • Wielki dzień! Dzisiaj dotarła pierwsza transza podkładów!
  Czytaj więcej
 • W tej chwili mamy oczyszczone już 2 km szlaku w kierunku Krzewia. Jedyne co zostało to włożyć tam nowe podkłady
  Czytaj więcej
 • Już w najbliższy weekend zapraszamy na prace przygotowujące szlak do remontu. Akcja "Sekatorek" będzie trwała przez kilka najbliższych weekendów!
  Czytaj więcej
 • Zakończyliśmy remont torów przed parowozownią. Niedługo dzięki Państwa datkom zaczynamy remont torów stacyjnych.
  Czytaj więcej
 • Kolejny weekend prac za nami! Pomału kończymy remont torów przed parowozownią i zaczynamy remont torów stacyjnych. Po nich ruszamy na szlak. Każde wsparcie od Was to kolejne metry wyremontowanego toru. Razem uruchomimy kolej!
  Czytaj więcej

Opis zrzutki

To dzięki Wam udało nam się zebrać środki na zakup nowej porządnej kosy spalinowej i pilarki. Dzięki temu mogliśmy przygotować stację i zorganizować na niej Kolejowe Dożynki w czasie których odwiedziło nas około 1000 osób. To również Wasza zasługa za co bardzo pięknie dziękujemy! Teraz najwyższy czas przejść do kolejnego etapu zaplanowanych przez nas prac czyli.... URUCHOMIENIA POCIĄGÓW TURYSTYCZNYCH! W tym celu rozpoczęliśmy pozyskiwanie materiałów torowych jak i prowadzimy już pierwsze prace remontowe przy naprawie torowiska, które są niezbędne do uzyskania odpowiednich pozwoleń do prowadzenia ruchu pasażerskiego na Krośniewickiej Kolei Wąskotorowej. Dzięki temu, po ponad 10 latach na kujawskie szlaki znowu mogą wyjechać zabytkowe lokomotywy i wagony, które pozwolą odbyć sentymentalną podróż w lata 60 i 70 XX w. Dotychczasowe prace i zakupy finansowaliśmy w większości z własnych kieszeni naszych wolontariuszy, jednak pomalutku zaczyna prześwitywać z nich dno i musimy sięgać po odkładane przez nas finanse. Dlatego ponownie zwracamy się do Was, drodzy miłośnicy, sympatycy i fani Krośniewickiej Kolei Wąskotorowej z prośbą o pomoc w dofinansowaniu zakupów niezbędnych nam do remontu podkładów, przytwierdzeń torowych i podsypki. Każdy z Was może mieć swój mały wkład w reaktywację "Perły Krośniewic"!

hc7pcr-1e43328a.png

REAKTYWUJMY KROŚNIEWICKĄ KOLEJ

CZY NAM SIĘ UDA?

hc7pcr-30ac0d3f.png

Stało się! Rozpoczęliśmy prace torowe mające na celu przywrócić ruch na Krośniewickiej Kolei. Niestety często w torze odnajdujemy taki widok - pomóżcie nam pozbyć się "próchnicy"!

Zakupy czas zacząć!

W tym celu w ostatnim czasie rozpoczęliśmy gromadzenie niezbędnego materiału torowego. W pierwszej kolejności zakupiliśmy coś, bez czego pociągi nie mają szans pojechać czyli podkłady i podrozjazdnice!

hc7pcr-ef2dd4ca.png

hc7pcr-0b0e0639.png

Wkręć się z nami w tory!

Szyna jakoś musi trzymać się nowych podkładów, a złomiarze przez 10 lat nie próżnowali. Dlatego kolejnym zakupem było kilka tysięcy sztuk przytwierdzeń i kilkaset podkładek do szyn.

Daj nam pracować!

Chłopakom praca pali się w rękach. Nie pozwólmy by nuda wdarła się w ich życie i dajmy im możliwość wymienienia jak największej liczby podkładów i przywracania do zdatności kolejnych metrów torów.

hc7pcr-47116cb4.png

hc7pcr-fe65c95b.png

Lokomotywom też się nudzi!

Z biegiem czasu nasi mechanicy przywracają do sprawności kolejne pojazdy trakcyjne. Niestety póki co poruszają się one wyłącznie po terenie stacji i zaczyna im się nudzi. Pozwólmy im się wyszaleć na szlaku!

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych pracach?

Odwiedź naszego Facebooka!

Przeczytaj więcej

hc7pcr-1ee1d2c0.png

Informacje o organizatorze

Zrzutka na Reaktywację Krośniewickiej KW

hc7pcr-84fe1f13.png

Stworzona przez Towarzystwo Kolei WąskotorowychTowarzystwo Kolei Wąskotorowych od 2019 roku opiekuje się zabytkową Krośniewicką Koleją Wąskotorową. Dzięki pracy wolontariuszy dawna "Perła Krośniewic" powoli odzyskuje swój dawny blask, jednakże spełnieniem naszych marzeń jest przywrócenie ruchu turystycznego na tej ogromnej dawniej sieci. Całość prac wykonują nieodpłatnie wolontariusze a pokrycie kosztów idzie często z ich własnych kieszeni w czynie społecznym, dlatego każda forma wsparcia jest bardzo mile widziana.

hc7pcr-f0a14250.png

Dożynki w sierpniu 2019 roku

hc7pcr-5dc66f7e.png

Wolontariusze TKW w trakcie prac

Wpłacający107

 
Dane ukryte
1 000 zł
ES
Elżbieta smolczewska
1 000 zł
AA
Aleksander Arciszewski
500 zł
RA
RAFMAR AKUMULATORY
500 zł
BS
Bernd Stephan
500 zł
BS
Bernd Stephan
500 zł
KJ
Kasper J. Kwiatkowski
500 zł
MM
Mariusz Maślarz
300 zł
B
Betoniara
251 zł
M
Marcin Olendrzyński
250 zł
Zobacz więcej

Komentarze2

 
2500 znaków
 • JK
  Jan Kargul

  Aby Krośniewice służyły jak najdłużej!

  1,77 zł
 • MW
  Michał Wojtaszek

  Cały czas Wam kibicuję i już nie mogę się doczekać, kiedy znów będę mógł się przejechać Krośniewicką Koleją Wąskotorową :)

  50 zł
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 10 zł i więcej

Dzięki Ci Panie!

Dzięki Ci Panie!

Także ty dołożyłeś cząstkę w reaktywację kolei. Dlatego wyślemy do Ciebie maila ze specjalnymi podziękowaniami za pomoc!

wybrano 13 razy

Wpłać 20 zł i więcej

Twoja Lista Osobista!

Twoja Lista Osobista!

Niech cały świat dowie się o fakcie, że jesteś tak oddany społeczności, że zdecydowałeś się wspierać nas projekt. Twoje imię i nazwisko zostanie wymienione wśród innych darczyńców na naszym fanpage`u i stronie internetowej!


wybrano 12 razy

Wpłać 35 zł i więcej

Trwały Dowód Twojej Hojności

Trwały Dowód Twojej Hojności

Jeżeli mail i lista to mało to jesteśmy w stanie przygotować dla Ciebie specjalny dyplom, w którym wyrazimy naszą wdzięczność za oddanie sprawie!

wybrano 9 razy

Wpłać 50 zł i więcej

Możesz Się Pochwalić Znajomym

Możesz Się Pochwalić Znajomym

Do pozostałych nagród dorzucimy również pakiet 10 pocztówek (2 wzory po 5 kartek), które będziesz mógł wysłać znajomym i pochwalić się swoim czynem!

wybrano 16 razy

Wpłać 100 zł i więcej

Przekonaj Się Na Własne Oczy

Przekonaj Się Na Własne Oczy

Jeżeli wszystkie przekazane informacje nie są wystarczające to przyjedź i przekonaj się jak pracujemy. Oferujemy oprowadzanie po terenie stacji i budynków w Krośniewicach wraz z przewodnikiem, a także osobiste podziękowania dla darczyńcy!

wybrano 6 razy

Wpłać 200 zł i więcej

Roboczym Na Roboty!

Roboczym Na Roboty!

Jeżeli samo zwiedzanie to dla Ciebie za mało to zapraszamy do przejazdu drezyną motorową wraz z nami na miejsce robót!

wybrano 4 razy

Wpłać 500 zł i więcej

Ruszyła Maszyna Po Szynach Ospale

W zamian za Twoje hojne dary, postanowiliśmy zaprosić Cię na specjalny przejazd, który odbędzie się tylko i wyłącznie dla zaproszonych gości w 2020 roku

wybrano 6 razy (pozostało 14 z 20)

Nasi użytkownicy założyli

522 959 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?