id: hcgdhv

Pasibus wspiera dzieci z autyzmem! Zbieramy na organizację fotograficznej szkoły branżowej.

Pasibus wspiera dzieci z autyzmem! Zbieramy na organizację fotograficznej szkoły branżowej.

9 624 zł 
z 12 000 zł
80%
zakończona 29.06.2019r
21 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Pomóż dzieciom autystycznym zdobyć zawód i stać się samodzielnymi w przyszłości na tyle na ile tylko jest to możliwe! Zbieramy na sprzęt i wyposażenie do szkoły branżowej o profilu fotograficznym dla dzieci z autyzmem. Celem tej zrzutki jest stworzenie możliwości włączenia dzieci z autyzmem do społeczeństwa i jedną z nich jest nauczenie ich zawodu, tak by mogły samodzielnie funkcjonować w dorosłym życiu. We Wrocławiu powstała Szkoła Branżowa “UNLOCK”, dzięki której dzieci będą mogły kształcić się w miejscu dostosowanym do ich potrzeb, jako kontynuację Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Dar Losu". Cel - wykształcić ich w zawodzie fotografa – wybór tego zawodu wynika zarówno z zainteresowań uczniów, jak też z faktu, iż mieści się on w obszarze optymalnego funkcjonowania z uwagi na ograniczenia ASD. Jako współwłaściciel sieci gastronomicznej PASIBUS chcę zebrać możliwie wiele środków na zakup sprzętu i wyposażenia, aby Szkoła Branżowa UNLOCK mogła ruszyć od września 2019 ze specjalizacją fotograficzną. WSZELKIE ŚRODKI zgromadzone na tej ZRZUTCE zostaną przekazane Stowarzyszeniu na Rzecz Edukacji Terapii i Wspomagania Dzieci z ASD Unlock. Dziękujemy za każdą pomoc!

Organizatorem tej zbiórki jest Piotr Staszczyński - jeden z założycieli Pasibusa (

sprawdź

).

Kwota zebrana przez mnie na tej zrzutce zostanie po jej zakończeniu przekazana na zrzutkę https://zrzutka.pl/sprzet-do-szkoly-branzowej-dla-dzieci-z-autyzmem, której organizatorem jest Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Terapii i Wspomagania Dzieci z ASD Unlock.

Treść zrzutki Stowarzyszenia na Rzecz Edukacji Terapii i Wspomagania Dzieci z ASD "UNLOCK" znajduje się poniżej.

Zbieramy na sprzęt i wyposażenie do szkoły branżowej o profilu fotograficznym dla dzieci z autyzmem..

Jesteśmy rodzicami dzieci dotkniętych ASD. Działając na rzecz optymalnego rozwoju naszych dzieci, założyliśmy Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji, Terapii i Wspomagania Dzieci z ASD „UNLOCK”, a także placówki: Niepubliczną Szkołę Podstawową „Dar Losu” we Wrocławiu oraz Specjalistyczną Niepubliczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną „UNLOCK” we Wrocławiu, które od kilku lat bardzo dobrze spełniają swoją rolę w edukacji dzieci dotkniętych ASD.

Naszym celem jest stworzenie możliwości włączenia naszych dzieci do społeczeństwa i jedną z nich jest nauczenie ich zawodu, tak by mogły samodzielnie funkcjonować w dorosłym życiu. Niektórzy z naszych uczniów w tym roku szkolnym (2018/2019) ukończą szkołę podstawową – myśląc więc o ich przyszłości – zarejestrowaliśmy Szkołę Branżową “UNLOCK”, by dzieci mogły kontynuować naukę w miejscu dostosowanym do ich potrzeb. Chcemy wykształcić ich w zawodzie fotografa – wybór tego zawodu wynika zarówno z zainteresowań naszych uczniów, jak też z faktu, iż mieści się on w obszarze optymalnego funkcjonowania z uwagi na ograniczenia ASD. Z czasem w Szkole Branżowej “UNLOCK” poszerzymy ofertę nauczania zawodów.

W następnym kroku planu naszych działań chcemy stworzyć kompleksowy zakład pracy, w którym nasi uczniowie mogliby swój zawód wykonywać. Mamy wielką nadzieję, że w przyszłości nasze dzieci nie będą musiały korzystać z opieki społecznej, wręcz przeciwnie – samodzielnie poradzą sobie w życiu. Znacząca większość naszych uczniów to dzieci wysoko funkcjonujące, mieszczące się w normie intelektualnej. Ich problemy sensoryczne, społeczne i emocjonalne sprawiły, iż nie mogły kontynuować nauki w szkołach ogólnodostępnych – z uwagi na zaburzenia w przetwarzaniu bodźców ze względu na ich nadmierną ilość, u tych dzieci często ujawniały się zachowania trudne, a w szkołach specjalnych, które są adresowane dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, nie było dla nich miejsca. Tak więc większość naszych uczniów realizowała obowiązek nauczania szkolnego w formie edukacji indywidualnej lub domowej. W naszej szkole uczniowie mają możliwość doświadczania kontaktów z rówieśnikami oraz nauki w pełnym zakresie realizowania podstawy programowej. Szkoła zapewnia im również różnego rodzaju terapie dostosowane do potrzeb każdego dziecka, które prowadzone są w bardzo wysokich standardach. Każdego, kto zechciałby wesprzeć nasze działania, zapraszamy do kontaktu. Można również wpłacać darowizny na cele statutowe związane z naszymi działaniami. Zapraszamy do zapoznania się ze specyfiką naszej szkoły na poniższym filmie oraz na zdjęciach z codziennych zajęć edukacyjnych i terapeutycznych.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 21

PA
PASIBUS
8 282 zł
P
PasiBrzuch
1 000 zł
MS
Miroslaw Stankiewicz
100 zł
KA
50 zł
 
Dane ukryte
25 zł
AK
Anna Krystofiak
25 zł
 
Dane ukryte
25 zł
AJ
Agata Jankiewicz
25 zł
MT
Mieczu
20 zł
 
Dane ukryte
15 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

800 048 zrzutek

i zebrali

620 119 938 zł

A ty na co dziś zbierasz?