Opis zrzutki

Cześć!

Jesteśmy Stowarzyszeniem Entuzjastów Japońskiej Kultury Popularnej "Animatsuri" i od ponad dekady zajmujemy się organizacją imprez dla fanów japońskiej kultury i popkultury. Do tej pory zorganizowaliśmy ponad 40 wydarzeń, m.in. konwenty Animatsuri, Hellcon, Ecchicon, PAcon czy EZkon. Na imprezach tych bawiły się tysiące osób, a organizacji przyświecał tylko jeden cel - robić coraz lepsze konwenty!

Dlaczego potrzebujemy tych pieniędzy?

W tym roku podjęliśmy duże ryzyko - przenieśliśmy naszą flagową imprezę, festiwal Animatsuri, ze szkoły do profesjonalnego obiektu eventowego, bardziej przystosowanego do tego typu wydarzeń. Niestety przyczyniło się to do ogromnego wzrostu kosztów całego przedsięwzięcia. Mimo wszystko postanowiliśmy podjąć to ryzyko, aby rozwinąć się jako organizatorzy konwentów.

Miewaliśmy swoje wzloty i upadki. Nie wszystkie organizowane przez nas wydarzenia były opłacalne i czasem musieliśmy do nich dokładać z własnej kieszeni, nigdy jednak noga nie powinęła się nam tak mocno. Animatsuri 2016 wygenerowało stratę rzędu niemalże 20 000 zł, które musimy spłacić do końca września. Nasz zarząd podjął kroki, dzięki któremu przed upływem wyznaczonego terminu powinniśmy zebrać ok. połowy tej kwoty, ale to wciąż za mało. Dlatego też postanowiliśmy do naszych działań włączyć Was – konwentowiczów i drogich nam przyjaciół, bez których nasza ekipa nie miałaby szans przetrwać tych dziesięciu lat.

Plan jest taki, żeby do 27 września zebrać 9 000 zł, czyli mniej niż połowę potrzebnej kwoty. Każda złotówka się liczy i za każdą wpłatę będziemy wdzięczni z całego naszego serca. Wiemy, że prosimy Was o wiele, ale wierzymy w to, że zasługujemy na jeszcze jedną szansę. Wierzymy, że przez te dziesięć lat istnienia naszej ekipy i ciężkiej pracy opartej o wolontariat udowodniliśmy, że warto jest w nas zainwestować.

Jakie inne działania podjęliśmy?

Dzięki uprzejmości Centrum Konferencyjno-Szkoleniowego, w którym odbywała się główna część Animatsuri 2016, udało nam się odroczyć część należności do końca września tego roku. W związku z tym całość zebranych tutaj pieniędzy zostanie przeznaczona na uregulowanie naszego długu wobec tej instytucji. Jednak nadal pozostaje ponad 10 000 zł do zebrania innymi sposobami.

Poza tą zbiórką będziemy również obecni na konwencie Copernicon, który odbywa się w dniach 16-18 września w Toruniu, na którym to będziemy odpowiedzialni za bufet kawowy, z którego całość zysków będzie przeznaczona na pokrycie kosztów Animatsuri 2016.

Ponadto 1 paździenika organizujemy w Warszawie niedużą imprezę, dochód z której przeznaczony zostanie na spłatę należności.

Najczęściej zadawane pytania

Czy nie woliciezrobić zbiórki poprzez bezpośrednie wpłaty na konto?

Dzięki zbiórce na zrzutka.pl nasza prośba jest w stanie dotrzeć o wiele dalej. Poza tym widać tutaj dokładnie, jak duża kwota została już zebrana. Oczywiście jeśli wolicie wpłaty bezpośrednie, to zachęcamy do wpłacania darowizn na nasze konto:

Stowarzyszenie Animatsuriul. Szanajcy 16a m. 903-481 WarszawaNumer konta bankowego: 87 1030 0019 0109 8530 0038 1222Z dopiskiem: Darowizna

Dlaczego zrzutka.pl?

Ponieważ jest to chyba jedyny portal oparty o crowdfunding w Polsce, który nie pobiera żadnych prowizji za swoje usługi.

Co zrobicie z ewentualną nadwyżką?

Jeśli takowa się pojawi, a raczej są na to małe szanse, to w pierwszej kolejności zostanie ona przeznaczona na zwroty kosztów wejściówek dla twórców atrakcji z Animatsuri 2016, którzy ich jeszcze nie otrzymali. Ewentualne nadwyżki zostaną przeznaczone na organizację kolejnych konwentów, co jest głównym celem statutowym Stowarzyszenia "Animatsuri".

Czy nie dało się tego wszystkiego uniknąć?

Straty wynikają przede wszystkim z kierunku, jaki obrało tegoroczne Animatsuri. Prawdą jest, że nie musieliśmy przenosić konwentu ze szkoły ani zapraszać gości z zagranicy, jednak mamy poczucie, że formuła, którą stosujemy od lat, już się wyczerpała. Próbowaliśmy wykonać krok naprzód, w kierunku tworzenia jeszcze bardziej profesjonalnych imprez – mimo finansowego ryzyka.

Dziękujemy za pomoc!

Wpłacający 43

KU
Krzysztof Urbanowicz
109 zł
KN
Kinga Nowaczyńska
104 zł
 
Dane ukryte
80 zł
 
Dane ukryte
63 zł
PG
Paulina Grabowska
52 zł
 
Dane ukryte
51 zł
C
czernecka.magdalena
50 zł
W
watgern96
50 zł
 
Dane ukryte
47 zł
BZ
Basia Zajac
32 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

622 960 zrzutek

i zebrali

373 629 558 zł

A ty na co dziś zbierasz?