id: hd67tf

Kupujemy bus dla Spichlerza Brata Alberta w Zamościu

Kupujemy bus dla Spichlerza Brata Alberta w Zamościu

Opis zrzutki

Pomóż nam kupić bus dla Spichlerza Brata Alberta w Zamościu i ułatwić dzielenie się posiłkiem oraz ratowanie żywności, która ma być z różnych przyczyn wyrzucona, a nadaje się do spożycia.


Kim jesteśmy?

 

Grupę osób połączyła miłość do niesienia pomocy bliźnim w Spichlerzu Brata Alberta w Zamościu. Został uruchomiony 7 grudnia 2018 roku idąc za duchem idei Foodsharingu. Drużyna Alberta, bo taką nazwę przyjęliśmy, to zespół wolontariuszy, którzy każdego dnia w swoim wolnym czasie dzielą się dobrem z osobami potrzebującymi.

Na co dzień zajmujemy się ratowaniem żywności, która z różnych przyczyn zostaje wyrzucona, a nadaje się do spożycia. Są to m.in. produkty z marketów, których data ważności dobiega końca. Jesteśmy drużyną, bo wiemy, że nie stworzylibyśmy tak pięknego dzieła działając w pojedynkę. W Spichlerzu mamy pod opieką ponad 120 rodzin (ok. 400 osób), które korzystają z tego miejsca każdego dnia.

Przez ponad 2 lata działalności udało nam się uratować blisko 20 ton żywności.

Bierzemy również udział w szeregu działań dobroczynnych adresowanych do osób potrzebujących.

 

l7efc4b9ded41945.jpeg


Po co nam bus?


Każdego dnia ok. godz. 21:00 odbieramy żywność z zamojskich marketów. Robimy to prywatnymi osobowymi samochodami, które mają ograniczoną pojemność. Przez to, często musimy do jednego marketu pojechać na „dwa razy”.

Bus, który dzięki Państwa pomocy moglibyśmy zakupić ułatwiłby nam naszą codzienną pracę. Dzięki temu, jednym kursem odebralibyśmy żywność z kilku sklepów, co przyśpieszyłoby nasze działanie. Produkty spożywcze w szybszym czasie trafiłyby do osób potrzebujących.

W każde święta Bożego Narodzenia oraz Wielkanocne organizujemy zbiórkę żywności długoterminowej, z której następnie tworzymy paczki i osobiście je rozwozimy do każdej z rodzin. Bus pozwoliłby na spakowanie większej ilości paczek oraz ich łatwiejsze przewiezienie.

q6f1834d20571078.jpeg

Więcej informacji o nas znajdziesz tutaj: Spichlerz Facebook

Dołącz do naszej drużyny!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 252

K
Kościół puszka 4.04.21
2 000 zł
 
Dane ukryte
2 000 zł
P
Puszka w kościele 4.04.21
1 877 zł
O
Ofiarodawcy
1 100 zł
O
Ofiarodawcy
1 000 zł
D
Dobre serca
1 000 zł
A
Agnieszka
1 000 zł
 
Dane ukryte
810 zł
S
Społeczność Edk
700 zł
O
Ofiarodawcy
590 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków
  • Joanna Sobota

    Witam , pisze do was z próba o pomoc w zebraniu pieniążków na normalny uśmiech dla mojej córki id rgvhr7 🥺

  • Krzysztof Jozefiak

    Bardzo przepraszam że wstawiam tu naszą zrzutkę ale szukam pomocy dla mojego 4 letniego wnuczka Drodzy tak bardzo nam wstyd prosić was o pomoc ale niestety aby ratować wzrok naszego 4 letniego wnuczka prosimy ,a nawet błagamy Was o udostępnienie . 😥 Nasza zbiórka stanęła w miejscu a my jako dziadkowie zrobimy wszystko aby zdobyć pieniążki na leczenie . 😭 Udostępnienie nic nie kosztuje,a naszemu małemu wnuczkowi może bardzo pomóc . Więc Błagamy nie bądźcie obojętni na naszą prośbę i pamiętajcie Dobro Wraca z podwojona siła . Wierzymy razem z Jasiem że wy nam pomożecie 😍 A za okazałe serduszko ❤️ bardzo dziękujemy ❤️ Id : do zrzutki wnuczka to : natxz9 zajrzyjcie na zrzutkę proszę dziadek Jasia

Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

679 751 zrzutek

i zebrali

441 276 948 zł

A ty na co dziś zbierasz?