id: hd67tf

Kupujemy bus dla Spichlerza Brata Alberta w Zamościu

Kupujemy bus dla Spichlerza Brata Alberta w Zamościu

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 067 301 zrzutek i zebrali 1 163 202 107 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Pomóż nam kupić bus dla Spichlerza Brata Alberta w Zamościu i ułatwić dzielenie się posiłkiem oraz ratowanie żywności, która ma być z różnych przyczyn wyrzucona, a nadaje się do spożycia.


Kim jesteśmy?

 

Grupę osób połączyła miłość do niesienia pomocy bliźnim w Spichlerzu Brata Alberta w Zamościu. Został uruchomiony 7 grudnia 2018 roku idąc za duchem idei Foodsharingu. Drużyna Alberta, bo taką nazwę przyjęliśmy, to zespół wolontariuszy, którzy każdego dnia w swoim wolnym czasie dzielą się dobrem z osobami potrzebującymi.

Na co dzień zajmujemy się ratowaniem żywności, która z różnych przyczyn zostaje wyrzucona, a nadaje się do spożycia. Są to m.in. produkty z marketów, których data ważności dobiega końca. Jesteśmy drużyną, bo wiemy, że nie stworzylibyśmy tak pięknego dzieła działając w pojedynkę. W Spichlerzu mamy pod opieką ponad 120 rodzin (ok. 400 osób), które korzystają z tego miejsca każdego dnia.

Przez ponad 2 lata działalności udało nam się uratować blisko 20 ton żywności.

Bierzemy również udział w szeregu działań dobroczynnych adresowanych do osób potrzebujących.

 

l7efc4b9ded41945.jpeg


Po co nam bus?


Każdego dnia ok. godz. 21:00 odbieramy żywność z zamojskich marketów. Robimy to prywatnymi osobowymi samochodami, które mają ograniczoną pojemność. Przez to, często musimy do jednego marketu pojechać na „dwa razy”.

Bus, który dzięki Państwa pomocy moglibyśmy zakupić ułatwiłby nam naszą codzienną pracę. Dzięki temu, jednym kursem odebralibyśmy żywność z kilku sklepów, co przyśpieszyłoby nasze działanie. Produkty spożywcze w szybszym czasie trafiłyby do osób potrzebujących.

W każde święta Bożego Narodzenia oraz Wielkanocne organizujemy zbiórkę żywności długoterminowej, z której następnie tworzymy paczki i osobiście je rozwozimy do każdej z rodzin. Bus pozwoliłby na spakowanie większej ilości paczek oraz ich łatwiejsze przewiezienie.

q6f1834d20571078.jpeg

Więcej informacji o nas znajdziesz tutaj: Spichlerz Facebook

Dołącz do naszej drużyny!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 253

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków