id: hdfgpu

Stulecie kobiet - pierwsza taka herstoryczna książka w Polsce oparta na osobistych relacjach kobiet z ostatnich 100 lat

Stulecie kobiet - pierwsza taka herstoryczna książka w Polsce oparta na osobistych relacjach kobiet z ostatnich 100 lat

Nasi użytkownicy założyli 956 675 zrzutek i zebrali 962 814 280 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Dziękujemy za wszystkie wpłaty i udzielone nam wsparcie! Z radością informujemy, że w ubiegłym tygodniu książka, w której stworzeniu nam pomogliście, została wysłana do drukarni ☺ Premiera już 8 marca, na Dzień Kobiet ☺ 

  Jeszcze nie zamykamy naszej zbiórki, bo wciąż potrzebujemy funduszy na promocję książki, będziemy wdzięczni za każdą wpłatę ☺ Osobom, które wsparły nas lub jeszcze wesprą po wysłaniu książki do drukarni nie będziemy już mogli podziękować w książce, ale wszystkim Wam jesteśmy bardzo wdzięczni! ☺ 

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Zbieramy na wydanie książki, w której kobiety opowiedzą o swoim życiu w warunkach patriarchatu w Polsce w ostatnim stuleciu. Będzie to historia dyskryminacji i nierówności, ale też budzenia się i umacniania podmiotowości i świadomości swoich praw.


Każdej kobiecie, która wesprze zrzutkę, złożymy specjalne podziękowanie w książce. Wszystkie jesteśmy twórczyniami naszej historii.


g8f073dba1dd4ee2.jpeg

„Stulecie kobiet” to pierwszy i jedyny taki zapis życia w patriarchacie w Polsce.


Nieznane wspomnienia, fragmenty dzienników, listy, relacje kobiet z okresu niepodległościowego, sanacyjnego, okupacyjnego, stalinowskiego, peerelowskiego ukazujące z czym zmagałyśmy się w życiu prywatnym, zawodowym, społecznym. Czy i jakie działania podejmowałyśmy by wyjść z narzuconych nam ról.


Książka będzie miała również wymiar współczesny.

Wywiady z kobietami z różnych środowisk o tym jak wygląda nasza sytuacja 100 lat po uzyskaniu przez Polki praw wyborczych. Czy wciąż żyjemy w świecie urządzonym przez mężczyzn? Jakiej obecnie doświadczamy dyskryminacji ze względu na płeć w polityce, w sporcie, w służbach mundurowych, w działalności społecznej i w biznesie?


„Stulecie kobiet” przywracając głos kobietom poprzednich pokoleń pozwoli nam lepiej zrozumieć siebie i obecną rzeczywistość – pełną buntu i ostrych protestów.


s4a6d14fdf9b6502.jpeg

Kim jesteśmy?

KARTA to niezależna organizacja pozarządowa. Od 40 lat odkrywamy, chronimy i upowszechniamy historię widzianą z perspektywy jednostki.

Prowadzimy największe w Polsce archiwum społeczne XX w., którego część została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Prowadzimy działalność wydawniczą, edukacyjną i wystawienniczą.

Wypracowaliśmy wyjątkową metodę prezentacji indywidualnych świadectw źródłowych.


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 8 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę / ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Nieaktywne
Inne
Mail z podziękowaniami od zespołu

W zamian za wsparcie otrzymasz od nas maila z podziękowaniami od całego zespołu herstorycznego po zakończeniu zbiórki.

10 zł

Kupione 14

Zakończona
Inne
Roczna prenumerata kwartalnika „Karta”

W zamian za wsparcie dostaniesz od nas roczną prenumeratę kwartalnika „Karta” z dostawą do domu (na terenie Polski).

70 zł

Kupione 14

Zakończona
Inne
Pakiet trzech książek wydanych przez Ośrodek KARTA

W zamian za wsparcie wyślemy pod wskazany przez Ciebie adres (na terenie Polski) trzy książki:  „Amerykańska księżna. Z Nowego Jorku do Siedlisk” Virgilii Sapiehy + „Uchwycić życie. Wspomnienia, dzienniki i listy 1930-1989” Hanny Świdy-Ziemby + „Miłość z lupanaru. Dziennik intymny wileńskiego adwokata” Michała Römera.

200 zł

Kupione 1

Zakończona
Inne
Podziękowanie w książce i jej egzemplarz oraz pakiet trzech książek wydanych przez Ośrodek KARTA

W zamian za wsparcie wydrukujemy w naszej książce herstorycznej podziękowania dla Ciebie i wyślemy pod wskazany przez Ciebie adres (na terenie Polski) jeden jej egzemplarz oraz trzy książki: „Amerykańska księżna. Z Nowego Jorku do Siedlisk” Virgilii Sapiehy + „Uchwycić życie. Wspomnienia, dzienniki i listy 1930-1989 Hanny Świdy-Ziemby” + „Miłość z lupanaru. Dziennik intymny wileńskiego adwokata” Michała Römera.

400 zł

Kupione 5

Zakończona
Inne
Pakiet sponsorski

W zamian za wsparcie otrzymasz pięć książek wydanych przez Ośrodek KARTA – „Amerykańska księżna. Z Nowego Jorku do Siedlisk” Virgilii Sapiehy + „Amerykańska Polka. Z miłości do mężczyzny i jego kraju” Dorothy Adams + „Uchwycić życie. Wspomnienia, dzienniki i listy 1930-1989” Hanny Świdy-Ziemby + „Miłość z lupanaru. Dziennik intymny wileńskiego adwokata” Michała Römera + „Listy jak dotyk” Gai i Jacka Kuroniów, oprawioną odbitkę kolekcjonerską fotografii autorstwa Ireny Jarosińskiej (odbitka 20x20 cm w passe partout 30x30 cm), podziękowanie w książce herstorycznej i jeden jej egzemplarz oraz roczną prenumeratę kwartalnika „Karta” – wszystko zostanie dostarczone pod wskazany przez Ciebie adres (na terenie Polski).

1000 zł

Kupione 1

Zakończona

Wpłaty 117

DA
Danuta Augustyniak
ukryta
PP
Patrycja P.
20 zł
PS
Piotr Szafraniec
50 zł
ZF
Zofia Fenrych
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
AB
Agata Bednarek
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
HW
Halina Waller
10 zł
MW
Monika Walus
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków