id: hdfgpu

Stulecie kobiet - pierwsza taka herstoryczna książka w Polsce oparta na osobistych relacjach kobiet z ostatnich 100 lat

Stulecie kobiet - pierwsza taka herstoryczna książka w Polsce oparta na osobistych relacjach kobiet z ostatnich 100 lat

8 425 zł 
z 50 000
16%
zakończona 31.03.2022r
117 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

 • Dziękujemy za wszystkie wpłaty i udzielone nam wsparcie! Z radością informujemy, że w ubiegłym tygodniu książka, w której stworzeniu nam pomogliście, została wysłana do drukarni ☺ Premiera już 8 marca, na Dzień Kobiet ☺ 

  Jeszcze nie zamykamy naszej zbiórki, bo wciąż potrzebujemy funduszy na promocję książki, będziemy wdzięczni za każdą wpłatę ☺ Osobom, które wsparły nas lub jeszcze wesprą po wysłaniu książki do drukarni nie będziemy już mogli podziękować w książce, ale wszystkim Wam jesteśmy bardzo wdzięczni! ☺ 

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Zbieramy na wydanie książki, w której kobiety opowiedzą o swoim życiu w warunkach patriarchatu w Polsce w ostatnim stuleciu. Będzie to historia dyskryminacji i nierówności, ale też budzenia się i umacniania podmiotowości i świadomości swoich praw.


Każdej kobiecie, która wesprze zrzutkę, złożymy specjalne podziękowanie w książce. Wszystkie jesteśmy twórczyniami naszej historii.


g8f073dba1dd4ee2.jpeg

„Stulecie kobiet” to pierwszy i jedyny taki zapis życia w patriarchacie w Polsce.


Nieznane wspomnienia, fragmenty dzienników, listy, relacje kobiet z okresu niepodległościowego, sanacyjnego, okupacyjnego, stalinowskiego, peerelowskiego ukazujące z czym zmagałyśmy się w życiu prywatnym, zawodowym, społecznym. Czy i jakie działania podejmowałyśmy by wyjść z narzuconych nam ról.


Książka będzie miała również wymiar współczesny.

Wywiady z kobietami z różnych środowisk o tym jak wygląda nasza sytuacja 100 lat po uzyskaniu przez Polki praw wyborczych. Czy wciąż żyjemy w świecie urządzonym przez mężczyzn? Jakiej obecnie doświadczamy dyskryminacji ze względu na płeć w polityce, w sporcie, w służbach mundurowych, w działalności społecznej i w biznesie?


„Stulecie kobiet” przywracając głos kobietom poprzednich pokoleń pozwoli nam lepiej zrozumieć siebie i obecną rzeczywistość – pełną buntu i ostrych protestów.


s4a6d14fdf9b6502.jpeg

Kim jesteśmy?

KARTA to niezależna organizacja pozarządowa. Od 40 lat odkrywamy, chronimy i upowszechniamy historię widzianą z perspektywy jednostki.

Prowadzimy największe w Polsce archiwum społeczne XX w., którego część została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Prowadzimy działalność wydawniczą, edukacyjną i wystawienniczą.

Wypracowaliśmy wyjątkową metodę prezentacji indywidualnych świadectw źródłowych.


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 117

preloader

Komentarze 4

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

891 707 zrzutek

i zebrali

832 373 078 zł

A ty na co dziś zbierasz?