id: hds2fa

Operacja nóżek Jasia

Operacja nóżek Jasia

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora
62 246 zł 
z 300 000
20%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Urodził się 8 marca 2013r. W tym roku kończy 8 lat. 8 lat ciągłej walki i zmagań o samodzielność. Jasiu od urodzenia choruje na wrodzony obustronny brak kości piszczelowych. W Polsce jedyną opcją leczenia była amputacja. W 2015r. Przeszedł 3 operacje w USA u Doktora Paley na Florydzie. Był to jedyny lekarz, który podjął się leczenia i otwarcie powiedział, że Jasiu będzie chodził na SWOICH nogach.

Pobyt w USA trwał 1.5 roku i był to bardzo ciężki czas. Codzienne trudne rehabilitacje, bolesne rany, kręcenia aparatów. Ale za to wszystko czekała nagroda Jasiu postawił swoje pierwsze kroki w wieku 3.5 roku.

Następny zabieg w Polsce został przeprowadzony przez D. PALEY. Nieodłącznie są z Jasiem ortezy, bez których nie może chodzić, nie może nawet stawać na nóżkach. 

Teraz kiedy Jasiu dostał możliwość chodzenia, biegania, zabawy z rówieśnikami niestety przyszedł czas kolejnej operacji. Jest to wada na tyle złożona ze albo krzywi się kolanko, albo stopa jest do wyprostowania, albo nóżki nie rosną równo.

W tym etapie czeka nas wydłużanie, prostowanie kości i rotacja ich. Skrót wynosi 4 cm. Za rok może być dużo więcej dlatego czas jest ważny.


Kolejny raz musimy prosić Was o pomoc i wsparcie. Niestety zabiegi te nie są refundowane.


Jeżeli ktoś zechciałby pomóc i wpłacić choć 1 zł będziemy bardzo wdzięczni

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 514

preloader

Komentarze 24

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

894 215 zrzutek

i zebrali

837 794 018 zł

A ty na co dziś zbierasz?