id: he3dka

Na przetrwanie Domu Psiego Seniora

Na przetrwanie Domu Psiego Seniora

Nasi użytkownicy założyli 1 065 786 zrzutek i zebrali 1 160 221 317 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności4

 • Niestety Kaksi umarł w sobotę po 8:00 😥 W nocy przed 1:00 miał kolejny atak, zareagował na lek i zasnął spokojnie. A nad ranem już na zawsze.
  Zdjęcie z marca tego roku - chłopak był wtedy jeszcze całkiem do szyku. Jednak w kolejnych miesiącach zaczęły pojawiać się objawy demencji.
  Śpij dobrze Kaksorku <3 Może kiedyś się jeszcze spotkamy.

  image

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki


Nie ma już na co się oglądać. Sytuacja zrobiła się naprawdę groźna. Opiekunowie 33 pensjonariuszy Domu Psiego Seniora - 26 psów i 7 kotów, w tym 13 psów w wieku od 10 do niemalże 16 lat, zostało pozbawionych dochodów. Stracili pracę w wyniku covidowych obostrzeń. Pracy nie mają już od marca. Dotąd jednak jakoś wiązali koniec z końcem, ale nadeszły naprawdę trudne czasy. Los zwierząt jest dla nich najważniejszy, dlatego trzeba im pomóc. Proszę wszystkich o wsparcie Domu Psiego Seniora. Bez tego wsparcia ich los będzie bardzo niepewny. Pomóżmy zwierzakom i ich opiekunom, którzy poświęcili dla psów i kotów wszystko. Każda wpłata jest na wagę przetrwania trudnych czasów.

g502b1965329b65d.jpegDom Psiego Seniora to miejsce wyjątkowe. Od dwudziestu lat żyją tutaj psy zaprzęgowe, które do Domu trafiły na najrozmaitsze sposoby. Większość była adoptowana, wyciągnięta z różnych kłopotów i opałów. W Domu znalazły miłość, szczęście, opiekę i życie pełne zabaw i biegania z innymi psami. Takich psów przeszło przez Dom Psiego Seniora niemal sześćdziesiąt. Wszystkie żyły tu do końca swoich dni.

Obok psów są też koty. Teraz jest ich siedem. Sześć z nich uratowane od śmierci jako kocięta. Wszystkie były chore i zaniedbane. Teraz są dużymi, dorosłymi kociskami wypełniającymi wszelkie zakamarki małego domku, w którym żyją razem z opiekunami Domu Psiego Seniora.

Mieszkają tam też Finka i Mała, młode suczki przygarnięte wprost z ulicy jako szczenięta. One mieszkają z kotami i dobrze się z nimi dogadują.

Musimy im wszystkim pomóc dotrwać do końca pandemii. Wtedy sami na wszystko zarobią, bo potrafią pracować i bardzo chcą.

v6e0ca4adc2f3449.jpeg

Rok 2020 miał być rokiem inwestycji. Miał powstać budynek z nowymi kojcami i ogrzewanymi pomieszczeniami dla najstarszych i schorowanych psiaków. Miała zostać postawiona woliera dla kotów, w której mogłyby bezpiecznie spędzać czas na zewnątrz. Miała być zbudowana kuchnia dla zwierząt z magazynem. Miała zostać wreszcie podłączona woda, bo studnia głębinowa już nie daje rady. Nic z tych planów nie wyszło. Brak spotkań autorskich i normalnej sprzedaży książek, co jest pracą i źródłem dochodów opiekunów, obrócił te plany w proch. A psiaki bardzo takich budynków potrzebują i nie mogą na nie czekać bez końca, bo niektóre mogą ich zbudowania zwyczajnie nie dożyć. Ich opiekunowie nie mogą już na to spokojnie patrzeć i zamartwiają się tym nieustannie. Bardzo boli ich, że nie mogą stworzyć wymarzonego dla zwierząt miejsca.

l08a36c463d0289b.jpegCzas nieubłaganie ucieka, a wciąż nie widać końca pandemii i zniesienia obostrzeń. Nie widać także żadnego wsparcia od polskiego państwa. Dlatego serdecznie proszę wszystkich o pomoc i wpłaty drobnych chociażby kwot na tę zrzutkę. Nie może dojść do sytuacji, że zabraknie pieniędzy na leczenie staruszków i utrzymanie Domu Psiego Seniora - https://www.facebook.com/DomPsiegoSeniora

Dziękuję.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 301

preloader

Komentarze 10

 
2500 znaków