id: hekxzj

Pomóżmy dzieciakom!

Pomóżmy dzieciakom!

Nasi użytkownicy założyli 1 188 753 zrzutki i zebrali 1 252 088 183 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • UKS Czternastka Warszawa Ursus zdobyła puchar dla najlepszego klubu Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w Szachach Szybkich 2021 (04.06.2021) oraz puchar dla najlepszego klubu w szachach klasycznych rozgrywanych w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży 2021 (05-06.06.2021).


  Łącznie, zawodnicy UKS Czternastka Warszawa Ursus zdobyli 31 medali!!! w tym 19 za szachy szybkie i 12 za szachy klasyczne.


  paa2d31ef156ce08.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

To już drugi rok pandemii, każdy z nas odczuł jego niedogodności. Dzieci i młodzież na długo zostały zamknięte w odosobnieniu. Z dala od szkoły, w swoich pokojach przed ekranami komputerów utraciły naturalną potrzebę socjalizacji i aktywności pozalekcyjnych.

Jednak nie wszystko jest jeszcze stracone, organizując tę zrzutkę, wierzymy iż zebrane pieniądze zostaną spożytkowane w najlepszy możliwy sposób. Dzięki Waszej pomocy nasze dzieciaki z klubu nadal będą mogły rozwijać swoje zamiłowania poprzez działalność sportową i edukacyjną poszerzającą ich horyzonty oraz niezwykłe zdolności.

Klub szachowy UKS „Czternastka” jest z założenia jedynym takim miejscem, które skupia tylko wyjątkowe młode talenty i prowadzi ich od pierwszych zasad szachownicy aż do finałów europejskich.

To jest ten moment, w którym możesz pomóc, by przyświecająca nam misja nie zakończyła się fiaskiem. Wszystkie te dzieciaki czekają na kolejne zawody, spotkania z trenerami i rówieśnikami. Chcą dalej rozwijać swoje zdolności sportowe i nie rozumieją, dlaczego nas nie stać na dalszą działalność.

Poświęćcie parę minut swojego czasu, przeczytajcie poniżej w kilku słowach o nas i wesprzyjcie nasze działanie dzięki tej zrzutce. Jeśli nie przekonają Was ich trofea i osiągnięcia, nie zachęcimy Was zebranym w klubie potencjałem ich talentów… pomyślcie jak wiele wszyscy stracimy, nic nie robiąc dla przyszłości tych dzieciaków. Dzieciaków, które nas za kilkanaście lat zastąpią w dorosłym świecie i czym wypełnią utracony przez pandemię czas i jak zrekompensują sobie potencjalny brak wsparcia z naszej strony.

Każdy grosz się liczy, sami nie damy rady. Pomożecie nam utrzymać Klub szachowy UKS „Czternastka” w grze?

 

Opis zrzutki

Klub szachowy UKS „Czternastka” Warszawa to jeden z czołowych klubów w Polsce. Powstał w 2004 roku, od tej pory niezmiennie powiększa zarówno swój zespół szachistów jak i mnoży swoje tryumfy. W klubie możemy spotkać zawodników, którzy zdobyli zarówno tytuły arcymistrzowskie jak i liczne medale na zawodach krajowych oraz międzynarodowych.

 

Coś więcej niż Klub Sportowy.

Czym jest, poza grą w szachy obecność Klubu w naszym życiu? To proste i jednocześnie pytanie często sobie zadajemy, w rozmowach z wychowankami czy rodzicami młodych mistrzów. To nie tylko sportowe zacięcie i czysta radość podejmowania wyzwań z rówieśnikami w jednej z najstarszych współczesnej cywilizacji grze. To dbałość o rozwój osobisty, budowanie charakteru i niezwykły trening młodych umysłów, które dopiero się kształtują a poprzez klubowe szachy zyskują o wiele więcej.

Klub dba o rozwój szachowy dzieci i młodzieży w kilku kategoriach wiekowych. Podejmując się organizacji szkoleń z podziałem na wiek i umiejętności, jednocześnie bierze na siebie odpowiedzialność za liczne starty w zawodach oraz związane z tym koszty m.in. dojazdu, pobytu na miejscu mistrzostwa czy spotkań oraz samego uczestnictwa i opieki trenerów. My uczymy naszych młodych szachistów jak wygrywać, a to szachy właśnie uczą ich całej reszty ważnych i bezcennych cech. Jak pokonać własne słabości, strategicznie myśleć, pozbyć się kompleksów i zrealizować marzenia. To dla podopiecznych szansa na zostanie być może wybitnym matematykiem, informatyczką czy po prostu specjalistą powyżej tzw. średniej. Wielu już to osiągnęło, dzięki pasji szachów jak sami wskazują, nie byłoby to możliwe.

i46817986e786395.jpegUKS „Czternastka” działa niezmiennie w tym kierunku, planując nowe aktywności i rozwijając swoje zaplecze sportowe. To jednak kosztuje. Jak wszystko, co dla nas ważne, wszystko dzięki czemu realizacja marzeń jest możliwa.

 

Dlaczego właśnie teraz potrzebujemy Waszej pomocy?

 

Dotychczasowe funkcjonowanie klubu opierało się na zasadzie pozyskanych dotacji, wpłat rodziców. Zdarzają się także drobne wpłaty sponsorskie. Jednak to nie wystarcza na pełne niezagrożone działanie Klubu, jest zaledwie niezbędnym minimum egzystencji. Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe ”Czternastki”, byśmy mogli w dalszym ciągu pomagać dzieciakom się rozwijać i walczyć o własne marzenia. Tworzyć być może historię wyjątkowego sportu jakim są polskie szachy, odkrywać i wzmacniać młode krajowe talenty.

  

Zebranie funduszy pomoże nam:

- starać się o dotacje celowe, gdzie wymagany jest wkład własny, z Biura Sportu Dzielnicy Ursus oraz Biura Sportu m.st. Warszawy

- w dalszym ciągu organizować szkolenia

- zakupić stroje klubowe

- opłacać starty w zawodach

- finansować wyjazdy na zawody

- wysłać naszych zawodników na zawody sportowe

 

Nie jesteśmy bierni wobec nowych wyzwań, nasze osiągnięcia to argument, by przekonać Was do naszej dalszej działalności.


W 2020 i 2021 roku, pomimo czasu obostrzeń w pandemii, klub UKS „Czternastka” nadal był aktywny i może się pochwalić osiągnięciami:

 • Srebrny medal i tytuł Vice Mistrzostwa Polski Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów Extra Ligi - jest to ogromny sukces, gdyż udało się tego dokonać podczas pierwszego startu naszej drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej, na poziomie juniorskim, jaką jest Extra Liga. Co więcej w tej grupie rozgrywkowej jesteśmy jedynym klubem szachowym z Mazowsza;
 • Tytuł Drużynowego Mistrza Mazowsza Seniorów 2020 – fenomenalny sukces, gdyż drużyna juniorska wygrała turniej rangi seniorskiej;
 • Sukcesy pozwoliły nam wziąć udział we wrześniu 2020 roku w Drużynowych Mistrzostwach Polski II Ligi Seniorów w Poroninie. I tu także kolejny powód do dumy, nasza drużyna zdobyła wysokie 9 miejsce dzięki czemu jest uprawniona do startu w Drużynowych Mistrzostwach Polski I Ligi Seniorów w 2021 roku;
 • Według klasyfikacji Klubów Szachowych prowadzonej przez Instytut Sportu w Warszawie – Zespół Sportu Młodzieżowego w chwili obecnej UKS „Czternastka” jest czwartym młodzieżowym Klubem Szachowym w Polsce z sumą punktów 114. Oznacza to jednocześnie, że jesteśmy najlepszym klubem Szachowym województwa mazowieckiego i Warszawy. 
 • Juniorzy UKS „Czternastka” wygrali Otwartą Ligę Mazowiecką 2021. Rozgrywki Otwartej Ligii Mazowieckiej odbywały się między czteroosobowymi drużynami klubów szachowych. Nasi zawodnicy rywalizowali z drużynami seniorskimi i wygrali wszystkie dziewięć meczów.
 • Olbrzymi sukces odniósł 17- letni Jonasz Baum, który zdobył trzecie miejsce w kategorii chłopców do lat 18 na Mistrzostwa Polski w Szachach w 2021 roku! W kategorii punktowej reprezentacja UKS „Czternastka” jako klub zajęła 4 miejsce w Polsce.


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Skarbonki

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 19

KM
Kazimierz Markowski
600 zł
AD
A Dąbrowska
500 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
J&
J & T & J Ł.
200 zł
AN
A.W.Jarzebowscy
200 zł
MB
Mariusz Biegus
150 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków