id: hf7ju5

Hipoterapia dla Huciaka

Hipoterapia dla Huciaka

Nasi użytkownicy założyli 982 680 zrzutek i zebrali 1 005 599 496 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Celem zrzutki jest zbiórka funduszy na budowę hali do hipoterapii. 

Dzięki Twojemu wsparciu dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Hucie będą mogły przez cały rok uczęszczać na hipoterapię. 

Budowa hali do hipoterapii jest niezbędną inwestycją, by ta wielozmysłowa terapia prowadzona była niezależnie od warunków pogodowych. 

Hipoterapia w SOSW w Hucie prowadzona jest od 2016 r. Obecnie na zajęcia uczęszcza 15 dzieci. 

Hipoterapia to metoda rehabilitacji psychoruchowej, która odbywa się przy udziale koni. 

Dzięki hipoterapii dzieci łatwiej pokonują lęki, budują więzi, wyrażają swoje emocje i komunikują się ze światem. Rehabilitacja poprzez hipoterapię pomaga nie tylko dzieciom zmagającym się z autyzmem, zespołem Downa czy porażeniem mózgowym, ale także z nieprawidłowym wzorcem chodu czy po amputacjach. 


Dla kogo przeznaczona jest hipoterapia? 

  • Dzieci chore na autyzm - dzieci z tym zaburzeniem potrafią odnaleźć wspólny język z końmi, które w pewien sposób wykazują wiele podobieństw w sposobie reagowania na bodźce. Dzięki otworzeniu takiego kanału porozumiewania się, mali pacjenci często wychodzą ze świata własnych przeżyć i zaczynają czynić postępy w kwestii komunikacji i wyrażania własnych uczuć. 
  • Pacjenci o nieprawidłowym wzorcu chodzenia - jazda na koniu może pomóc również dzieciom samodzielnie chodzącym, jednak o nieprawidłowym sposobie poruszania się. Przyjęcie odpowiedniej postawy podczas siedzenia na koniu, wymaga zaangażowania głębokich mięśni brzucha oraz mięśni przykręgosłupowych, które są mobilizowane w sposób automatyczny przez pacjenta. Ten sam mechanizm jest wykorzystywany w przypadku dzieci niechodzących. 
  • Hipoterapia może być ponadto pomocna w przypadku dzieci z zespołem Downa, ze stwardnieniem rozsianym, z neuropatią, z porażeniem mózgowym, ze skoliozą, po amputacjach, z upośledzeniem umysłowym dowolnego stopnia i wielu innych. 

 

Dzięki hipoterapii Ci młodzi ludzie nauczą się pokonywać lęki, budować więzi, wyrażać swoje emocje i komunikować się ze światem. Zwiększy to ich pewność siebie, poprawi relacje z innymi i obniży poziom stresu. Motywacja do nauki wzrośnie, podobnie jak koncentracja, a dodatkowo dzieci rozwiną w sobie poczucie odpowiedzialności. Wszystko to znacznie poprawi ich stan, ale przede wszystkim zwiększy szansę na to, że w przyszłości będą sobie dużo lepiej radziły. Wiele z nich będzie miało szansę się usamodzielnić, będą dobrymi sąsiadami, rodzicami, pracownikami.  

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 46

KD
Kasia
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
300 zł
MC
Monika Ciosek
200 zł
KI
Kasia i Łukasz Jędrzejewscy
150 zł
MS
Marzena Szadowska
100 zł
JM
Asiula :-)
100 zł
ES
Edyta Sosnowska
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
IW
Ilona Węgłowska
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!