Paderewski dla szpitali - akcja wolontariacka ID: hfy8dv

Paderewski dla szpitali - akcja wolontariacka ID: hfy8dv

1 677 zł z 4 000 zł

41%

1 677 zł

1 677 zł

z 4 000 zł

zakończona

zakończona

19.06.2020r

10

10

wspierających
41%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 3

 • Mamy to!

  Przekroczyliśmy magiczna liczbę 1000 sztuk własnoręcznie uszytych maseczek ochronnych!

  Wspólnymi siłami Międzynarodowych Szkół Paderewski wciąż wspomagamy medyków.

  Aktualizacja odbiorców już niebawem, zaraz po sobotnim przekazaniu paczek :)

  Kupujemy, kroimy, dowozimy, odbieramy, przekazujemy i .... SZYJEMY!

  Uczniowie, nauczyciele, rodzice i babcie! Pomiędzy lekcjami, w wolnej chwili od pracy, wciąż szyjemy....

  Bardzo dziękujemy za wpłaty, za które mozemy zakupić niezbędne materiały!


  Razem mozemy więcej!

  o5b7149dc22d029e.jpega981b38be08a0d2f.jpeg

  f781118905f39f2c.jpegh174b2930aca6d9d.jpeg

  n5b5823ff177c3c7.jpeg

  Czytaj więcej
 • Pierwsze maseczki od Paderewskiego trafiły do pracowników służb medycznych17 kwietnia 2020

  Około 30 osób zaangażowało się do tej pory w akcję „Paderewski dla szpitali”, a 274 maseczki trafiły do pracowników służb medycznych w Lublinie.

  100 sztuk maseczek zostało dostarczonych do składu grupy „Pomoc dla Służb Medycznych Lublin”, 64 sztuki do Zakładu Radiologii Zabiegowej i Neuroradiologii SPSK4 Lublin, gdzie pracuje rodzic ucznia Szkoły Podstawowej Paderewski, p. Izabela – w podzięce wolontariusze otrzymali ciasto oraz wsparcie finansowe na zakup kolejnych materiałów. Pozostałe maseczki przekazane zostały do SPSK1 w Lublinie.

  Dziękujemy wszystkim osobom, które do tej pory zaangażowały się w akcję.

  • Wsparcie finansowe przekazane przez rodziców naszych uczniów: p. Agnieszkę (liceum), p. Dorotę (liceum), p. Izę (szkoła podstawowa). Dzięki temu udało się zakupić ciężko poszukiwany materiał bawełniany.
  • Osoby, które szyją maseczki. Nauczyciele: p. Ania, p. Agnieszka, p. Beata, rodzice: p. Monika, p. Iza, p. Dorota, p. Agnieszka.
  • Osoby, które kroją materiał. Nauczyciele: p. Ela, p. Beata, rodzice: p. Dorota, i druga p. Dorota, p. Agnieszka, p. Monika.
  • Osoby, które przekazały materiał. Nauczycielki: p. Beata, p. Ania, p. Asia, p. Basia, p. Kasia, p. Eliza, p. Alicja, p. Ada, p. Alina, p. Danusia, rodzice: p. Kasia i p. Magdalena.
  • Naszą akcję wspomaga również wspaniała p. Renia z Garbowa.

  Zapotrzebowanie na maseczki jest ogromne, dlatego prace cały czas trwają. Można dołączyć i pomóc na kilka różnych sposobów:

  • sekcja materiałów (osoby, które posiadają i mogą podarować materiały w postaci bawełny czy flizeliny)
  • sekcja dostawców (osoby, które mogą podarować zakupione przez siebie środki do dezynfekcji lub gotową odzież ochronną w postaci maseczki, fartucha, kombinezonu, czepka, gogli lub innych niezbędnych części garderoby ochronnej)
  • sekcja krojczych (osoby, które wycinają kawałki materiałów odpowiedniej wielkości)
  • sekcja krawców (osoby, które mogą szyć maseczki ochronne lub robić troczki do maseczek, warunkiem jest posiadanie maszyny do szycia – szycie maseczki nie jest trudne nawet dla amatorów)
  • sekcja kierowców (osoby, które zapewnią transport materiałów własnym samochodem).

  Osoby zainteresowane pomocą mogą kontaktować się z koordynatorem akcji „Paderewski dla szpitali”, p. Anną Wojciechowską: tel. 663 123 113 (z uwagi na prowadzenie lekcji kontakt po godz. 15.30 lub w godzinach dyżuru koordynatora), email: [email protected].

  l1e22038925c4916.jpege63aa90909409d5f.jpegb43f5242b75cdf55.jpegte9eaf763949dcbe.jpeg

  Czytaj więcej
 • Ruszyliśmy z akcją „Paderewski dla szpitali”31 marca 2020

  W obecnej, trudnej sytuacji służb medycznych w Lublinie i okolicach, nasza szkolna społeczność Paderewskiego włącza się w akcję wspierania lubelskiej grupy wolontariuszy „Pomoc dla Służb Medycznych Lublina”, ponieważ zapotrzebowanie na tę pomoc jest ogromne i ciągle wzrasta.

  Akcja „Paderewski dla szpitali” jest częścią ww. działań i polega na pomocy w przygotowaniu i szyciu środków ochronnych dla służb medycznych. Chętnych do włączenia się w te działania zapraszamy do udziału w pracach odpowiedniej sekcji programu. Do wyboru są:

  • sekcja materiałów (osoby, które posiadają i mogą podarować materiały w postaci bawełny czy flizeliny),
  • sekcja dostawców (osoby, które mogą podarować zakupione przez siebie środki do dezynfekcji lub gotową odzież ochronną w postaci maseczki, fartucha, kombinezonu, czepka, gogli lub innych niezbędnych części garderoby ochronnej),
  • sekcja krojczych (osoby, które wycinają kawałki materiałów odpowiedniej wielkości),
  • sekcja krawców (osoby, które mogą szyć maseczki ochronne lub robić troczki do maseczek; warunkiem jest posiadanie maszyny do szycia – szycie maseczki nie jest trudne nawet dla amatorów),
  • sekcja kierowców (osoby, które zapewnią transport materiałów własnym samochodem).

  Wszelkie zgłoszenia do sekcji lub oferty wsparcia finansowego akcji prosimy kierować do koordynatorki akcji z ramienia szkoły, p. Anny Wojciechowskiej, tel. 663 123 113 (z uwagi na prowadzenie lekcji, kontakt po godz. 15.30 lub w godzinach koordynatora – DYŻURY), kontakt email: [email protected] .

  Do koordynatorki akcji prosimy także o zgłaszanie przez tych z Państwa, którzy pracują w służbach medycznych, zapotrzebowania na następujące środki ochrony: maseczki, czepce, fartuchy, kombinezony, przyłbice, środki do dezynfekcji, rękawiczki. Każde zgłoszenie będzie traktowane poważnie.

  Razem możemy więcej!

  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Ty też możesz pomóc!

W obecnej, trudnej sytuacji wywołanej pandemią konornawirusa nasza szkolna społeczność Paderewskiego włączyła się w akcję wspierania szpitali w Lublinie i okolicach oraz grupy wolontariuszy „Pomoc dla Służb Medycznych LUBLIN”. Mamy wspólny cel, bo zapotrzebowanie na tę pomoc jest ogromne i ciągle wzrasta. Akcja „Paderewski dla szpitali” jest częścią ww. działań i polega na pomocy w przygotowaniu i szyciu środków ochronnych dla służb medycznych.

Dzięki wsparciu uczniów, rodziców, nauczycieli i innych osób, które przyłączyły się do naszej inicjatywy, mogliśmy już uszyć kilkaset maseczek i przekazać je służbom medycznym. Mamy zapał do pracy, maszyny do szycia i osoby chętne do rozwiezienia przygotowanych maseczek, niestety dotychczas zebrane materiały skończyły się i brakuje nam już środków na zakup kolejnych tkanin, nici, tasiemek na troczki i środków ochrony. Ceny tych produktów również w ostatnich tygodniach wzrosły i potrzebujemy wsparcia, by móc kontynuować działania mające na celu dostarczanie środków ochrony do szpitali. Rodzice naszych uczniów, pracujący w służbach medycznych, zgłaszają się do nas po pomoc, podając wciąż rosnące zapotrzebowania na następujące środki ochrony: maseczki, czepce, fartuchy, kombinezony, przyłbice, środki do dezynfekcji, rękawiczki.

Szczegóły naszych działań oraz kontakt do koordynatorki można znaleźć na Facebooku: https://www.facebook.com/LiceumPaderewski/

 

Chcemy pomagać, a razem możemy więcej. Będziemy wdzięczni za wsparcie finansowe, ale również zachęcamy do kontaktu osoby, które nie mają takiej możliwości, a chcą włączyć się w inicjatywę, ponieważ pomóc można także biorąc udział w pracach odpowiedniej sekcji programu.

Dziękujemy za każde wsparcie. 


Wpłacający10

F
Fundacja im. Leszka Podkańskiego
1 000 zł
HW
HANNA WASILEWSKA
100 zł
WW
WOJCIECH WASILEWSKI
100 zł
F
Filin
100 zł
MB
Mariola Bucior
100 zł
B
BANIA
50 zł
JG
Jakub G
1 zł
AW
Anna Wojciechowska
1 zł
A
Ania Pasławska
ukryta
KU
Katarzyna Urban
ukryta

Komentarze1

 
2500 znaków
 • Jakub G

  Wspieram akcje „Paderewski dla szpitali”, a Ty? Polecam film na YouTube „Koronawirus i co teraz? | niesamowita animacja”.

Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

557 781 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?