id: hga6nd

Urodzinowa zbiórka środków na rzecz Klubu Młodzieżowego

Urodzinowa zbiórka środków na rzecz Klubu Młodzieżowego

Nasi użytkownicy założyli 1 188 205 zrzutek i zebrali 1 250 858 725 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

"Nasz Klub" to świetlica dla dzieci z warszawskiej Pragi Północ. Od 25 lat niezależnie od lokalizacji wspieramy dzieci i młodzież w szeroko pojętym rozwoju. Towarzyszymy im gdy pokonują trudności, dopingujemy w drodze do realizacji marzeń, mobilizujemy do nie zniechęcania się porażkami. Budujemy relację - bo w naszej opinii to właśnie odpowiednio ukształtowana relacja dorosły - dziecko jest motorem zmiany!

"Serce" bo tak potocznie nasi podopieczni mówią o świetlicy wpisało się na stałe w koloryt Pragi Północ. Jest stałym punktem odniesienia dla ok 50 dzieci rocznie. Tu od poniedziałku do piątku dzieci mogą spędzać czas po szkole - dostają wsparcie wychowawców, pomoc w lekcjach, uczą się gotować, mogą się bawić - rozwijać. Uczestniczą w zajęciach artystycznych, warsztatach dziennikarskich, fotograficznych i filmowych. Biorą udział w zajęciach socjoterapeutycznych, dostają wsparcie psychologiczne. Oprócz tego mają możliwość spotkać ciekawych ludzi, wyjść do teatru, kina na basen. Świetlica szczyci się renomą - jest uznawana za jedno z dobrze funkcjonujących i zaangażowanych miejsc na mapie warszawy, których celem jest wsparcie dziecka i rodziny.

 

Jak wszyscy wiemy czas nie stoi w miejscu a z siedmiolatków wyrastają młodzi nastolatkowie, którzy mają inny sposób na spędzanie czasu, inne potrzeby i zupełnie inną dynamikę. Potrzeba własnej przestrzeni, po której "nie pałętają się " jak to mówią "dzieci" staje się coraz silniejsza i w przypadku niezaspokojenia jej - młodzież na własną rękę znajduje miejsca gdzie tworzy własne miejsce - niekoniecznie w sposób społecznie pożądany. Dlatego by móc zapobiec przerwaniu procesu, w którym znajdują się nasi podopieczni chcemy stworzyć im oddzielną przestrzeń - na tyle bliską obecnej placówce by stała się jej częścią.

Właśnie pojawiła się szansa - lokal, który będziemy mogli użytkować od końcówki czerwca. Dzięki nawiązanej współpracy z Firmą OKAM prowadzącą po sąsiedzku inwestycję pn. BOHEMA – Strefa Praga przy ul. Szwedzkiej 20, mamy od czego zacząć. Niemniej jednak sam lokal to za mało - potrzebujemy móc realizować program - zabezpieczyć kadrę by mogła działać. Część środków już mamy - od zeszłego roku czekają na uruchomienie działań pieniądze, które przekazał nam zespół PRO8L3M. To jednak kropla w morzu potrzeb.

Stąd nasza prośba o pomoc i wsparcie tej jakże potrzebnej inicjatywy.

 

Wiemy, że w tym trudnym czasie są ludzie, którzy nie zapominają o innych, są gotowi działać by nikt nie został sam. Stąd nasz apel.

 

Oprócz środków finansowych jesteśmy również otwarci na inne rozwiązania wspierające nasze działania - darowizny rzeczowe, aukcje na rzecz, wolontariat. Każda pomoc się liczy <3

Można nas wspierać również przez wpłaty na konto - mBank 31 1140 2004 0000 3102 7749 6095 - darowizna na cele statutowe - oraz przekazać 1% ponieważ od wielu lat jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 16

EM
Ewa Modelska
800 zł
SB
Skład Butelek
102 zł
OS
Aleksandra Sawicka
100 zł
 
Dane ukryte
70 zł
KK
Kasia
70 zł
 
Dane ukryte
50 zł
HS
Hubert
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Dorota Żebrowska
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!