id: hga6nd

Urodzinowa zbiórka środków na rzecz Klubu Młodzieżowego

Urodzinowa zbiórka środków na rzecz Klubu Młodzieżowego

1 413 zł 
z 100 000
1%
zakończona 31.12.2021r
15 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

"Nasz Klub" to świetlica dla dzieci z warszawskiej Pragi Północ. Od 25 lat niezależnie od lokalizacji wspieramy dzieci i młodzież w szeroko pojętym rozwoju. Towarzyszymy im gdy pokonują trudności, dopingujemy w drodze do realizacji marzeń, mobilizujemy do nie zniechęcania się porażkami. Budujemy relację - bo w naszej opinii to właśnie odpowiednio ukształtowana relacja dorosły - dziecko jest motorem zmiany!

"Serce" bo tak potocznie nasi podopieczni mówią o świetlicy wpisało się na stałe w koloryt Pragi Północ. Jest stałym punktem odniesienia dla ok 50 dzieci rocznie. Tu od poniedziałku do piątku dzieci mogą spędzać czas po szkole - dostają wsparcie wychowawców, pomoc w lekcjach, uczą się gotować, mogą się bawić - rozwijać. Uczestniczą w zajęciach artystycznych, warsztatach dziennikarskich, fotograficznych i filmowych. Biorą udział w zajęciach socjoterapeutycznych, dostają wsparcie psychologiczne. Oprócz tego mają możliwość spotkać ciekawych ludzi, wyjść do teatru, kina na basen. Świetlica szczyci się renomą - jest uznawana za jedno z dobrze funkcjonujących i zaangażowanych miejsc na mapie warszawy, których celem jest wsparcie dziecka i rodziny.

 

Jak wszyscy wiemy czas nie stoi w miejscu a z siedmiolatków wyrastają młodzi nastolatkowie, którzy mają inny sposób na spędzanie czasu, inne potrzeby i zupełnie inną dynamikę. Potrzeba własnej przestrzeni, po której "nie pałętają się " jak to mówią "dzieci" staje się coraz silniejsza i w przypadku niezaspokojenia jej - młodzież na własną rękę znajduje miejsca gdzie tworzy własne miejsce - niekoniecznie w sposób społecznie pożądany. Dlatego by móc zapobiec przerwaniu procesu, w którym znajdują się nasi podopieczni chcemy stworzyć im oddzielną przestrzeń - na tyle bliską obecnej placówce by stała się jej częścią.

Właśnie pojawiła się szansa - lokal, który będziemy mogli użytkować od końcówki czerwca. Dzięki nawiązanej współpracy z Firmą OKAM prowadzącą po sąsiedzku inwestycję pn. BOHEMA – Strefa Praga przy ul. Szwedzkiej 20, mamy od czego zacząć. Niemniej jednak sam lokal to za mało - potrzebujemy móc realizować program - zabezpieczyć kadrę by mogła działać. Część środków już mamy - od zeszłego roku czekają na uruchomienie działań pieniądze, które przekazał nam zespół PRO8L3M. To jednak kropla w morzu potrzeb.

Stąd nasza prośba o pomoc i wsparcie tej jakże potrzebnej inicjatywy.

 

Wiemy, że w tym trudnym czasie są ludzie, którzy nie zapominają o innych, są gotowi działać by nikt nie został sam. Stąd nasz apel.

 

Oprócz środków finansowych jesteśmy również otwarci na inne rozwiązania wspierające nasze działania - darowizny rzeczowe, aukcje na rzecz, wolontariat. Każda pomoc się liczy <3

Można nas wspierać również przez wpłaty na konto - mBank 31 1140 2004 0000 3102 7749 6095 - darowizna na cele statutowe - oraz przekazać 1% ponieważ od wielu lat jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Szwedzka 20 w, 03-420

Warszawa, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłaty 15

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Lokalizacja

Szwedzka 20 w, 03-420

Warszawa, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

894 294 zrzutki

i zebrali

838 014 369 zł

A ty na co dziś zbierasz?