id: hgcmkc

MARATON Z 84-LETNIM DZIADKIEM NA WÓZKU

MARATON Z 84-LETNIM DZIADKIEM NA WÓZKU

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Aktualności1

  • Witajcie Kochani Jak widzicie udało nam się z Waszą pomocą nazbierać na wózek i jest już w produkcji. Jesteśmy Wam dozgonnie wdzięczni i słowami tego nie wyrazimy. Pytacie często czy nadal można wpłacać pieniądze na zrzutkę i na co będą przeznaczane. Zrzutka pozostaje aktywna i dziękujemy za każdy datek który przekazujecie. Jeśli chodzi o pozostałą kwotę, która się tutaj zbiera będziemy ją przeznaczać na dalszy rozwój GrandpaGang, bo mamy w zanadrzu jeszcze kilka szalonych pomysłów oraz będziemy chcieli komuś również pomóc w przyszłości. Dlatego jeśli macie ochotę przyłączyć się i wesprzeć GrandpaGang to serdecznie dziękujemy za wszystko co dla nas robicie. Mamy nadzieję że poznamy Was osobiście wszystkich już 6go października podczas Silesia Marathonu. Do zobaczenia !
    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

23-letni wnuk Marek wraz ze swoim 84-letnim dziadkiem Wiesławem planują przebiec Maraton 6 października 2019 r. Jednak żeby było to możliwe potrzebują Twojego wsparcia. W tamtym roku przebiegli już wspólnie półmaraton. Czy tym razem poradzą sobie z królewskim dystansem?

GRANDPAGANG

Czyli jak 23-letni wnuk wraz ze swoim 84-letnim dziadkiem poruszającym się na wózku planują przebiec MARATON.

Mam zamiłowanie do sportów ekstremalnych, sprawdzania się na różnych polach i udziału w niecodziennych wydarzeniach. Więcej na ten temat znajdziecie na moim Instagramie @wendrenski. Jednak moje osiągnięcia zazwyczaj zdobywałem samodzielnie.

Ale nie o mnie ma tu być mowa.

Mój dziadek zawsze był aktywną osobą. W młodości grał w piłkę nożną. Zawsze też lubił siatkówkę i pływanie. Dużo spacerował.

Niestety w 2012 r. ze względów zdrowotnych amputowano mu nogę. W wyniku powikłań niemożliwe stało się chodzenie z protezą. Dlatego odtąd dziadek porusza się tylko na wózku.

W 2018 roku, podczas jego 83 urodzin, wpadłem na pomysł, by dziadek zamiast siedzieć w fotelu i oglądać telewizję zaczął odkrywać nowe możliwości w swoim życiu.

Dlatego też spontanicznie wybraliśmy się w góry, a w drodze powrotnej pojechaliśmy na gokarty.

Dodatkowo założyłem dziadkowi prywatnego Instagrama o nazwie @grandpagang.Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że będzie to początkiem nowej przygody.

Miał przeczucie, że coś nadchodzi.

Patrząc na to co wcześniej osiągnąłem, zaproponowałem dziadkowi wspólny udział w półmaratonie. Kiedy o tym usłyszał, miał taką minę.

Coś Ty Wymyślił ?!

Jednak mówiąc całkiem szczerze w momencie decyzji, ja również nie wiedziałem czy damy radę wspólnie to zrobić.

Wózek + dziadek ważą około 80 kg.Nierówności na drodze i wózek typu spacerówka nie wróżyły sukcesu. Do tego dystans 21 km. Nic tylko zrezygnować.

Lecz to nie w naszym stylu. Przecież zawsze, jeśli się chce czegoś naprawdę chce, to znajdzie jakiś sposób, aby osiągnąć cel. Dlatego należało ułożyć dobry plan.Pierwszym punktem planu było znalezienie organizatora, który umożliwiłby start. Wybór padł na Pana Bohdana Witwickiego. Twórcę Silesia Marathonu.

Gdy dostaliśmy odpowiedź na maila z potwierdzeniem możliwości wspólnego startu wiedzieliśmy, że nadszedł czas przygotowań.

Pierwsza próba nie była prosta, ponieważ odkryliśmy nowy problem, a mianowicie przednie kółka wózka przy większej prędkości zaczynały spowalniać jazdę. To tak jak w wózku sklepowym, który próbujemy rozpędzić. W pewnym momencie przednie kółka zaczynają drgać i działać jak hamulce.

Stanęliśmy przed nie lada wyzwaniem, zwłaszcza że nikt nie był w stanie na tamten moment rozwiązać tego problemu. Nie znaleźliśmy osoby, ani instytucji, które byłyby w stanie nam pomóc.

Pozostało nam pogodzić się z sytuacją i trenować na tym co mamy.

Na wzniesieniach dobrze sobie radziliśmy, lecz podczas jazdy z górki, nawet przy mniejszych prędkościach, kółka odmawiały posłuszeństwa. Jedynym rozwiązaniem było dociążanie przednich kół i niemalże unoszenie tylnych kół. Tylko jak przebiec półmaraton próbując utrzymać tyne koła niemalże nad ziemią?

To tak jakby przebiec z taczką ważącą 80 kg półmaraton w 3 godziny.

Mimo tych przeszkód, dzięki dużej determinacji, zapałowi do treningów stanęliśmy na linii startu Silesia Marathonu i ukończyliśmy półmaraton w regulaminowym czasie (ok 2 godziny 40 minut).

To było wzruszające i wykraczające poza granice normalności osiągnięcie.

Dlatego też w tym roku postanowiliśmy wystartować w maratonie podczas zbliżającej się edycji Sielsia Marathonu 6 października 2019 roku.

Tym razem będzie to 2 razy dłuższy dystans niż poprzednio.

I znowu nie wiemy, kto w tym roku będzie chciał się zaangażować w naszą inicjatywę.

Tym razem start nie będzie możliwy bez wsparcia organizacji z zewnątrz.

Znaleźliśmy już odpowiednią firmę, która wyprodukuje dla nas wózek dostosowany do naszych potrzeb i potrzebujemy do tego Twojego wsparcia.

Oto nasz przekaz do wszystkich:

„Mamy zielona światło od Pana Bohdana.

Jednak chcemy, aby to wydarzenie wpłynęło na resztę Polaków. Aby przyłączyli się do naszej inicjatywy.

Start będzie możliwy dzięki dostosowaniu wózka oraz odpowiedniemu przygotowaniu (w tym treningom pod stałą kontrolą lekarzy, zachowaniu diety - dziadek jest cukrzykiem, co dodatkowo komplikuje sprawę i odpowiedniemu zapleczu finansowemu).

Przygotowania do startu oraz całą drogę planujemy udokumentować. Tak, aby była to pamiątka, która na „zdrowy rozum” będzie wywoływała reakcję „Niemożliwe” „Oszaleli” „Czy to możliwe?”.

Nasza inicjatywa jest skierowana do wszystkich. Zarówno młodszego jak i starszego pokolenia.

Dlatego zachęcamy Was, abyście stanęli 6 października 2019 r. na linii startu i przebiegli maraton razem z nami.

Jeśli pomyśleliście sobie teraz "Nie damy rady", to wyzwanie jest właśnie dla Was.

Kto chce wesprzeć naszą inicjatywę oraz przyłączyć się do zespołu, dzięki któremu to wydarzenie stanie się rzeczywistością, będzie bardzo mile widziany. Docenimy wszelką pomoc.

Planujemy zaangażować media, instytucje, fundacje, firmy sportowe, odzieżowe, suplementacyjne i wiele innych organizacji związanych ze sportem.

Jednak to jedynie początek naszych pomysłów. Tym razem nie ograniczymy się do udziału w biegu. Chcemy, aby to wydarzenie przeszło do historii.

Dziękujemy za wszelkie wsparcie oraz za umożliwienie realizacji naszego marzenia.

Pozdrawiamy Marek oraz Wiesław”.

Tak wygląda wózek na który zbieramy.

Dziękujemy za każdą złotówkę przekazaną na nasz cel.

Pobiegnij Razem z Nami

W tym roku postanowiliśmy również utworzyć grupę GranpaGang, która pobiegnie razem z nami.

Dla uczestników, którzy wraz z nami wystartują, przygotowaliśmy specjalne koszulki od organizatora z logo GrandpaGang.

Jeśli chcecie dołączyć do nas, to zachęcamy do zapisania się i wspólnego startu.

Tutaj szczegóły:

1. Wejdź na stronę https://silesiamarathon.pl

2. Wybierz Silesia Marathon 2019

3. W nazwie klubu wpisz drukowanymi literami "GRANDPAGANG" tak jak widoczne na zdjęciu.

4. Do zobaczenia 6-go października na linii startu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 242

JG
Joanna Goral
1 200 zł
MT
Marta Tymoszuk
1 050 zł
JG
Justyna Grondke-Trąbska
1 000 zł
GG
Grazyna Greiner -Maciuga
1 000 zł
AP
Adam Przemyk
1 000 zł
PP
Paulina Pers
1 000 zł
MP
Małgorzata Podgórska
1 000 zł
JW
Jagoda Winnicka
1 000 zł
BG
Barbara Grajewski
1 000 zł
JG
Justyna Grondke
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 136

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 100 zł i więcej
Akademia Taniego Zwiedzania
Dziękujemy Ci za wsparcie. W zamian za to dostaniesz pełny dostęp do Akademii Taniego Zwiedzania. Jest to akademia, która nauczy Cię jak tanio podróżować.Jak wyłapywać najlepsze okazje i nie przepłacać za podróże marzeń.Dowiesz się m.in.:- Jak polecieć do Dubaju za niecałe 600zł- Jak załatwić wyjazd do Nowego Jorku (loty+hotel) poniżej 2000zł- Jak polecieć na Majorkę za 9zł - Jak latać prywatnym odrzutowcem za niecałe 100$W samych gratisach dostaniesz 138zł. Chcemy Cię wynagrodzić za to że jesteś dobrą osobą. Dziękujemy że jesteś z nami i pozwalasz nam rozwijać GrandpaGang.Jeśli wybierzesz tą opcję pamiętaj aby skontaktować się z nami na facebooku poprzez fanpage GrandpaGang. W ten sposób będziemy mogli dodać Cię do akademii.Link do fanpage:https://www.facebook.com/grandpagang/
rozwiń

wybrano 5 razy

Nasi użytkownicy założyli

852 434 zrzutki

i zebrali

738 021 370 zł

A ty na co dziś zbierasz?