id: hgh9r9

Kambodża - wsparcie dla dzieci: budowa szkoły

Kambodża - wsparcie dla dzieci: budowa szkoły

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 068 372 zrzutki i zebrali 1 165 356 491 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Znajdźcie proszę chwilkę i przeczytajcie do końca

Chwile temu miałem możliwość odwiedzić Kambodżę, przepiękny kraj i wspaniali, zawsze uśmiechnięci ludzie. Niestety kraj o dość tragicznej i krwawej i niedawnej przeszłości – rządy Pol Pota, który w latach 70 tych unicestwił ¼ tego społeczeństwa oraz zniszczył dorobek całego kraju, intelektualny i materialny. Każda rodzina została dotknięta tymi wydarzeniami, pomimo tego Ci ludzie dzielnie próbują teraz odbudować i stworzyć normalny, demokratyczny kraj. W miastach już widać naprawdę duży postęp ale niestety 84% społeczeństwa to ludność zamieszkująca obszary wiejskie, dotknięte biedą, brakiem wody i brakiem szkół – to wszystko miałem okazję dotknąć, zobaczyć…. To co mnie zaskoczyło mijając wsie, obszary wiejskie to ludzie, a w zasadzie dzieci które wyciągały ręce nie w geście prośby o datek a w geście przywitania i przyjazni, machając i uśmiechając się….

Na miejscu poznałem przyjaciół, bardzo mocno zaangażowanych w charytatywne działania związane z poprawa warunków życia w obszarach wiejskich: woda pitna i edukacja. Te osoby to mnisi, bardzo przyjaźni i zaangażowani ludzie z buddyjskiej organizacji: Cambodian Buddhism Association for Vulnerable Children (CBAVC), prowadzący szereg projektów mających na celu poprawę życia społeczeństwa Kamobodży http://cbavc.org/. Najważniejsze projekty to dostarczanie wody - budowa studni na obszarach wiejskich (jej brak i/lub bardzo zła jakość są powodem wysokiej umieralności i ciężkich chorób) oraz edukacja, jako najważniejszy motor wyjścia z biedy.

Chciałbym Was prosić abyśmy wspólnie wsparli projekt budowy szkoły realizowany przez organizację charytatywną CBAVC, który już się rozpoczął - całkowity budżet to 58 tys. USD. W chwili obecnej do ukończenia szkoły brakuje 8 tys USD – wiem że to duża suma, ale sądzę że każda kwota którą wspólnie uzbieramy przyśpieszy otwarcie nowej szkoły. Jesli tylko chcecie i macie taką mozliwość to bardzo prosze równiez o udostepnianie zrzutki Waszym przyjaciolom i znajomym :)

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 27

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
KN
Kasia N
ukryta
KW
Kacper Wójcik
ukryta
 
Użytkownik niezarejestrowany
ukryta
 
Użytkownik niezarejestrowany
ukryta
MZ
Magdalena Zomrowska
ukryta
PG
Piotr Gajda
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
PR
Paula Romanow
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!