id: hgjgfm

Proszę o szansę na sprawność - zbiórka na rehabilitację Konrada Fryta

Proszę o szansę na sprawność - zbiórka na rehabilitację Konrada Fryta

Nasi użytkownicy założyli 1 155 710 zrzutek i zebrali 1 199 757 510 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Konrad Fryt (ur. 2002) – Wypadki chodzą po ludziach, każdy z nas chociaż raz w życiu tak powiedział. Jednak zwykle, każdy myśli, że jego to nie spotka, że to się dzieje innym… Zły los wypatrzył sobie Konrada, który w lutym 2020 r. uległ poważnemu wypadkowi. W jednej chwili posypał się cały jego świat i nagle wszystko przestało być oczywiste. Konrad uległ poważnemu wypadkowi w konsekwencji czego doszło do uszkodzenia kręgosłupa - wybuchowego, wieloodłamowego złamania trzonu i łuku kręgu C7 oraz trzonu Th1, urazu rdzenia kręgowego oraz porażenia kończyn dolnych. Tragiczny wypadek zabrał zdrowie, sprawność, zabrał plany i marzenia, pozostała pustka i niewiadoma. Jego rówieśnicy planują przyszłość, a on walczy o zdrowie.

Po wielu miesiącach intensywnej rehabilitacji Konrad stanął na nogi. Jednak cały czas trwa walka o kolejne kroki, postępy w powrocie do sprawności ruchowej, o precyzję każdego wykonywanego ruchu. Codzienna rehabilitacja, obecność fizjoterapeutów i lekarzy, którzy walczą o jego zdrowie, stała się dla niego codziennością. Konrad ma w sobie niewyobrażalną wolę walki. Pomimo problemów neurologicznych, przejawiających się zaburzeniami czucia nóg, bolesnym i wzmożonym napięciem mięśniowym (spastycznością) w prawej nodze utrudniającym chodzenie, ograniczonym ruchem i supinacją prawej stopy oraz problemów urologicznych – niezmiennie dąży do tego, by powrócić do normalności.

Cały czas trwa dramatyczna walka o powrót do życia sprzed tamtych tragicznych wydarzeń i niestety nie ma innej drogi niż intensywna i kosztowna rehabilitacja. Proszę, daj mu szansę na sprawność — on na pewno ją wykorzysta.


Organizatorem i sprawozdawcą darowizn ze zbiórki jest Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży AUXILIUM, KRS 0000410419, 32-700 Bochnia, ul. Regis 2.


Ta zrzutka powstała z inicjatywy Michała Bieńka i Szymona Knapa. Zaplanowana przez nich wędrówka (576 kilometrów z Bochni do Sopotu) ma wymiar charytatywny. Zachęcamy do włączenia się do akcji, o której przeczytasz niżej:

BOCHNIA Road To SOPOT

Charytatywna złotówka za każdy kilometr.


Cześć!

Nazywam się Michał Bieniek.  

Wraz z moim przyjacielem Szymonem Knapem lubimy podejmować wyzwania i robić rzeczy, o których inni nawet nie pomyślą.

Zaczęło się od wyzwania „100 000 kroków w ciągu 24 godzin”. Zwykły zakład ze znajomymi, ale rękawica została rzucona, więc zrobiliśmy to, no bo jakże by inaczej ;-) 

Później wpadliśmy na pomysł, aby w jak najkrótszym czasie pokonać dystans między Bochnią a Zakopanem. Udało nam się tego dokonać w zeszłe wakacje, w ciągu 26 godzin i 57 minut. 

Po tej akcji od razu mieliśmy pewność, że następna wyprawa będzie dużo dłuższa. Padło na nasze polskie morze, więc przez kolejne miesiące wprowadzaliśmy nasz plan w życie. 

Całkiem niedawno przyszła nam do głowy pewna inicjatywa. Skoro chcemy pokonać taki kawał drogi, to może warto przy okazji zrobić coś dobrego dla innych?   

Wszak niesienie bezinteresownej pomocy ludziom to coś, co powinno być w każdym z nas. Każdy z nas ma coś, co może dać innym dlatego i  my  chcieliśmy kogoś wesprzeć.

Nasz wybór nie był łatwy, po długich poszukiwaniach wytypowaliśmy bocheńską fundację Auxilium, która od wielu lat angażuje się w pomoc potrzebującym.

Wśród wielu podopiecznych Auxilium natrafiliśmy na  naszego rówieśnika, Konrada Fryta. Konrad od lutego 2020 roku, czyli od momentu poważnego wypadku walczy codziennie o powrót do sprawności. Ciągła rehabilitacja, obecność fizjoterapeutów i ciężka praca to coś, co towarzyszy Konradowi każdego dnia. Wszystkie zabiegi są niestety bardzo kosztowne, więc razem z Szymonem postanowiliśmy pomóc właśnie jemu. 

Akcja „Jedna złotówka za jeden kilometr” jest ostatnio bardzo popularna i cieszy się dużym powodzeniem. Szkoda by było tego nie wykorzystać.

Naszym celem jest to, aby jak najwięcej ludzi dowiedziało się o naszej wyprawie, włączyło się do akcji i wsparło leczenie, a także rehabilitację Konrada.

Codziennie będziemy starali się na bieżąco relacjonować pokonywany dystans, wrzucać zdjęcia, filmiki oraz informować o przebiegu wędrówki. 

Zachęcamy wszystkich do wpłacania chociaż najdrobniejszych kwot. Mamy ogromną wiarę w ludzi i w to, że wspólnymi siłami uda nam się uzbierać ustaloną sumę. Dziękujemy za wsparcie Konrada!

W kontakcie! Michał&Szymon!

k1RSqEQ1NRwpw61K.jpg

Hvf7rjl8Fm92uWSY.jpgfeIyoYJvrFeqI5ez.jpgpNjiq1cHHGpp2nBj.jpg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 165

preloader

Komentarze 6

 
2500 znaków