id: hgtjrw

Wyślijmy razem dzieci z domów dziecka na wyjątkowe wakacje! 2. edycja akcji #podarujwakacje

Wyślijmy razem dzieci z domów dziecka na wyjątkowe wakacje! 2. edycja akcji #podarujwakacje

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
103 163 zł 
z 100 000 zł
103%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Potrzebujemy Waszej pomocy, aby wysłać dzieci i młodzież będącą pod opieką zastępczą w placówkach, rodzinach zastępczych lub rodzinnych domach dziecka na wyjątkowe wakacje!Razem możemy zapewnić im pierwsze wakacje w ich życiu, obóz jakiego potrzebują i na jaki zasługują, który nie tylko zapewni im dobry czas zabawy i odpoczynku, ale przede wszystkim przekona je o ich umiejętnościach, rozwinie talenty i zainspiruje!


Dlaczego to robimy?


Podczas ostatniego roku dzięki Waszym wpłatom wysłaliśmy setkę dzieci na niezapomniane obozy zaplanowane przez Fundację Akarę. Szanowaliśmy i rozliczyliśmy każdą złotówkę, co możecie zobaczyć w raporcie rozliczającym zeszłoroczną akcję - raport #podarujwakcje 2020. Przede wszystkim jednak przekonaliśmy się jak ważne i potrzebne dla tych dzieciaków są obozy pełne zajęć i atrakcji.


Zobaczyliśmy, że Ich doświadczenie odrzucenia, niepotrzebności i samotności to piętno, któremu chcemy powiedzieć: NIE! Te dzieci szczególnie potrzebują nabrania pewności siebie i wiary w to, że mogą się nauczyć czegoś nowego, odnaleźć sportowe pasje, czy nowe talenty. To tak, jakby udostępnić im narzędzia umożliwiające bycie szczęśliwymi, samodzielnymi i pełnowartościowymi osobami. A takich potrzeba przecież jak najwięcej.


Każdy z nas chce coś potrafić. Mało tego, chcemy się tym pochwalić i chcąc nie chcąc porównujemy nasze możliwości, umiejętności, zasoby. Tu myślę o dorosłych. A dzieci? Pamiętamy nasze dziecięce przechwałki i zasmucone miny, gdy brakowało argumentów…I to przekonanie: ja nic nie potrafię, nie mam nic ciekawego, jestem do niczego…Dzieci z domu dziecka i rodzin zastępczych mają naprawdę mniejsze szanse. Trudno im się pochwalić rodzicami, stanem posiadania, jakąkolwiek pozycją…I dlatego, na bazie doświadczenia z poprzedniego roku, które udowodniło, że to może ulec zmianie. Chcemy im stworzyć warunki do wartościowego wypoczynku, do rozwoju do uzyskania wiary w siebie. Wakacje, na które chcemy je zabrać będą miejscem, gdzie dzieciaki będą mogły nie tylko rozwijać się fizycznie i sportowo, ale także nabyć kompetencje informatyczne. Tu, pod okiem specjalistów i trenerów, a także zachęcani przez doświadczonych wychowawców, mają szansę uwierzyć w siebie i w swoje możliwości. Czy ma to znaczenie? 

Ogromne! Wiara w to, że potrafią, umieją i dadzą radę dla dzieciaków będących pod opieką zastępczą w domach dziecka, rodzinach zastępczych lub rodzinnych domach dziecka stanowi początek ich nowego życia. Wyjazd na wakacje to dla nich wielka szansa, która masz szansę stać się przełomem, motywatorem w ich życiu i cegiełką ich wzrostu!

idb56ef15c5d8291.jpegOrganizatorzy 2021


W tym roku znów głównym i organizatorem obozów została Fundacja Akara wspierana przez Survival Race, który nie tylko zrezygnował z zysku i wsparł finansowo naszą akcję, ale również przygotował bogaty plan wyjazdu, który został zbudowany wokół czterech punktów: sport, survival, zabawa, edukacja. Kadra wychowawców to różnorodnie wykwalifikowani i, co ważne, doświadczeni pedagodzy, którzy potrafią zorganizować czas nawet w deszczowe dni. Każdy z uczestników podczas wakacji będzie codziennie mierzył się z nowymi wyzwaniami i zdobywał nowe umiejętności.


Do organizatorów dołącza również Capgemini Polska, którego pracownicy przygotują program na obozy informatyczno sportowe. W tym roku po raz pierwszy dzięki Capgemini będziemy mogli zaoferować również naukę informatyki i programowania. Dać im prawdziwe narzędzi które ułatwiają im dalsze kroki. Capgemini nie tylko przygotowuje specjalne sale komputerowe i zajęcia ale również dla chętnych dzieci, będzie prowadziło dalsze szkolenia zdalne, które umożliwią im uzyskanie certyfikatów potrzebnych do znalezienia pracy w tym obszarze. W tym roku “podarowując” wakacje darujecie również im realną wizję na przyszłość!

eabd7b6693c808d2.jpegObozy 2021


W sierpniu 2021 dzięki Waszym wpłatom wyślemy dzieciaki w serce pojezierza lubuskiego do ośrodka wypoczynkowego „Nowy Dworek”. To miejsce to 7 ha przestrzeni, spokoju i przyrody. Panują tutaj idealne warunki, by odpocząć, pobawić się i rozwinąć swoje możliwości, a przy tym aktywnie i twórczo spędzić czas pod stałą opieką pielęgniarek, ratowników wodnych oraz kadry wychowawczej. Bogata infrastruktura boisk, atrakcji sportowych oraz dodatkowych zajęć na świeżym powietrzu i pod zadaszeniem to wielki atut tego kompleksu. miejsce otaczają jezioro, lasy oraz bunkry – jest to wręcz idealne miejsce dla #podarujwakacje!


Sam program obozów będzie obszerny: ścianki wspinaczkowe, bieg survivalowy, strzelanie z łuku, mnóstwo gier zespołowych, spływy kajakowe, zajęcia survivalowe czy szkolenia z pierwszej pomocy to tylko cząstka zaplanowanych atrakcji. Wiele zależy od WAS i Waszych wpłat, dzięki którym będziemy mogli zapewnić jeszcze większe atrakcje i wyzwania dla dzieciaków!


Będziemy również organizować krótkie, weekendowe obozy na które zabierzemy większą ilość dzieciaków, zawsze będą one zwieńczone biegiem Survival Race Kids!


Więcej informacji o planowanym obozie możesz znaleźć, klikając w link >> #podarujwakacje


Finanse i rozliczenie akcji


Cel to 100.000,00 zł i wysłanie 200 dzieciaków na obozy sportowe i sportowo-informatyczne. Na organizację obozu zostanie przeznaczona zarówno cała kwota ze zbiórki, jak i dodatkowe możliwości dofinansowania, między innymi bony turystyczne dla dzieci - choć wiemy, że może być problem w ich zdobyciu z powodu, że zawsze stoją one na końcu kolejki.


Im większą kwotę zbierzemy, tym więcej dzieci będziemy mogli zabrać ze sobą na obóz wakacyjny. Po osiągnięciu progu minimalnego, koszty organizacji będą malały. Pozwoli to na zabranie proporcjonalnie większej liczby dzieci.


Fundacja To się Uda tak jak we wszystkich akcjach, zadba o jej transparentność i rzetelność. Dopilnuje, aby zebrane środki co do grosza trafiły do dzieciaków. Każda nasza akcja kończy się publikacją pełnego raportu finansowego - tak, aby Wszyscy darczyńcy mieli pewność, że pieniądze trafiły we właściwe miejsce i zmieniają świat złotówka po złotówce :)


Uczestnicy


WCOW - dzieciaki z Wrocławskiego Centrum Wychowania i Opieki będą jechały z nami już po raz drugi.

Dolnośląska Fundacja na rzecz pieczy zastępczej Przystanek Rodzina - wspólnie z nimi wyślemy również dzieciaki z rodzin zastępczych

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1711

JP
49. Baza Lotnicza
1 610 zł
AW
Udanych Wakacji
1 300 zł
 
Dane ukryte
1 300 zł
 
Dane ukryte
1 300 zł
 
Dane ukryte
1 300 zł
BG
Bartosz Grześkowiak
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
GP
Giro Pizza Delivery
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze 9

 
2500 znaków
 • Fundacja Przystanek Rodzina

  Wpłata pochodzi od 30 darczyńców, którzy przekazywali darowizny przy pomocy kart płatniczych przez terminal POS należący do naszej fundacji, podczas Charytatywnego turnieju piłki plażowej dla Przystanku Rodzina - dziękujemy wszystkim darczyńcom, a dzieciom życzymy wspaniałej zabawy i niezapomnianych wrażeń.

  445 zł
 • Fundacja Przystanek Rodzina

  Wpłata pochodzi ze zbiórki publicznej nr 2021/1464/OR do skarbonek podczas Charytatywnego turnieju piłki plażowej dla Przystanku Rodzina - dziękujemy wszystkim darczyńcom, a dzieciom życzymy wspaniałej zabawy i niezapomnianych wrażeń.

  2 932,67 zł
 • LW
  Luki

  powodzenia dzieciaczki

  ukryta
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Dzieciaki, miłej zabawy!!

  75 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  ❤❤❤

  30 zł
 • Zobacz więcej

Nagrody

Wpłać 25 zł i więcej
Status - Fundator uśmiechu!

Dzięki Tobie to się uda! Właśnie wysłałeś dzieciaka na jego pierwszą lekcję wspinaczki albo strzelania z łuku - dokładnie nie wiemy, bo zbyt dużo atrakcji je czeka :) 

rozwiń

wybrano 454 razy

Wpłać 75 zł i więcej
Status - Profesjonalny Darczyńca!

Dzięki Tobie to się uda! Ta wpłata sprawi że staniesz się współorganizatorem niesamowitej zabawy święta kolorów proszkiem holi.

rozwiń

wybrano 103 razy

Wpłać 150 zł i więcej
Status - Niesamowity filantrop!

Dzięki Tobie to się uda! Spływ kajakowy i po nim kolacja przy ognisku to wspaniałe przeżycie dla każdego - właśnie dzięki Tobie jakiś szkrab przeżyje to po raz pierwszy. 

rozwiń

wybrano 93 razy

Wpłać 650 zł i więcej
Status - Partner Strategiczny!

Dzięki Tobie to się uda! Właśnie zasponsorowałeś połowę wyjazdu, który spełni marzenia dziecka. Pięć dni pełne zabaw i wyzwań stało się możliwe dzięki Tobie!

rozwiń

wybrano 9 razy

Wpłać 1300 zł i więcej
Wyjazd jednego dziecka!

Dzięki Tobie to się uda! To przybliżona kwota, która pozwoli na wyjazd jednego podopiecznego z pieczy zastępczej. Właśnie zasponsorowałaś/eś pierwsze niesamowite wakacje w jego życiu!

rozwiń

wybrano 6 razy

Wpłać 1300 zł i więcej
Wyjątkowy prezent dla specjalnej osoby!

Dzięki Tobie to się uda! Może chcesz zrobić wyjątkowy prezent komuś bliskiemu i w jego imieniu wysłać małego podopiecznego z domu dziecka na obóz? Przy wybraniu tej nagrody to możliwe, Wybrana przez Ciebie osoba otrzyma od nas piękny dyplom wraz z relacją z obozu! Skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia szczegółów tego wyjątkowego prezentu.

rozwiń

przewidywana dostawa: 31 sierpnia, 2021

Wpłać 6500 zł i więcej
Status - Patron obozu!

Dzięki Tobie to się uda! Właśnie spełniasz marzenie co najmniej piątki dzieci. Zapewniamy że tak jak w zeszłym roku wykorzystamy każdą złotówkę i rozliczymy ją w raporcie.

rozwiń

Nasi użytkownicy założyli

864 717 zrzutek

i zebrali

763 117 116 zł

A ty na co dziś zbierasz?