KWESTA 2020 na ratowanie historycznych nagrobków w Siedlcach ID: hh2ez7

KWESTA 2020 na ratowanie historycznych nagrobków w Siedlcach ID: hh2ez7

296 zł z 10 000 zł

2%

296 zł

296 zł

z 10 000 zł

6 dni

6 dni

do końca

11

11

wspierających
2%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Ratujmy historyczne nagrobki na siedleckim cmentarzu.


Kwesta w roku 2020 byłaby okragłą 10 w Siedlcach, jednak czas pandemii nie pozwolił nam na kontynuowanie tej pięknej tradycji.


Szanowni Państwo,

zwracam się do Państwa z gorącą prośbą byśmy i w ten rok pomimo trudnej sytuacji wsparli zbiórką STS i akcję charytatywną „Ratujmy historyczne nagrobki na siedleckim cmentarzu”.❤️


Ponad 20 tys. złotych udało nam się wspólnie zebrać podczas 9 kwesty w 2019 roku, odnowiliśmy razem 19 nagrobków.


Siedleckie Towarzystwo Samorządowe już po raz dziewiąty w 2019 roku zorganizowało akcję charytatywną „Ratujmy historyczne nagrobki na siedleckim cmentarzu”, której celem jest ratowanie przepięknych zabytkowych nagrobków na Cmentarzu Centralnym w Siedlcach.

W dniu 1 listopada 2019 roku, przy siedleckich cmentarzach, przy ul. Cmentarnej i przy ul. Janowskiej, przeprowadziliśmy kwestę na renowację nagrobka dr. Franciszka Zienciny z 1894 roku oraz nagrobka z 1931 roku dr. Eugeniusza Wiszniewskiego - Senatora III kadencji w II RP, Honorowego Obywatela Miasta Siedlce, wieloletniego Radnego Rady Miejskiej w Siedlcach, przez 30 lat Naczelnego Lekarza szpitala NMP w Siedlcach. 

 Dzięki Państwa hojności udało nam się zebrać do puszek ponad 20 tysięcy złotych (o dwa tysiące złotych więcej niż w roku ubiegłym) i już dziś możemy zadeklarować, że wspomniane wyżej nagrobki latem przyszłego roku zostaną odrestaurowane.

Pragniemy w tym miejscu serdecznie podziękować mieszkańcom naszego miasta oraz gościom odwiedzającym nasze nekropolie ze złożone datki. Szczególne podziękowania należą się tym wszystkim osobom, które do puszek wrzucały „ostatnie grosze” aby wesprzeć naszą akcję. To właśnie Państwo przyczynili się do naszego wspólnego sukcesu. 

Kwesta była okazją nie tylko do zebrania funduszy na renowację zabytkowych nagrobków ale i rozmów z naszymi mieszkańcami. Dostaliśmy wiele ciepłych słów na temat tej akcji, która już na stałe wpisała się w „krajobraz” naszego miasta. Dzieliliście się Państwo swoimi spostrzeżeniami i propozycjami co do przyszłych pomników, które trzeba odnowić. Na pewno weźmiemy to pod uwagę przy planowaniu kolejnych zbiórek. 

Jako przedstawiciel organizatora zbiórki pragnę podziękować wszystkim kwestującym – członkom i sympatykom Siedleckiego Towarzystwa Samorządowego, że czas, który mogliście Państwo spędzić w rodzinnym gronie poświęciliście na działalność społeczną na rzecz naszego miasta i ratowanie „kawałka” historii Siedlec, gdyż część tych przepięknych nagrobków może za kilka lat zniknąć bezpowrotnie.


Drodzy Siedlczanie,

mamy już 19 odnowionych nagrobków, to Państwa zasługa, za co wszystkim wspierającym naszą akcję jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Liczę, że dzięki tej akcji wesprzemy tak piekny cel akcji i odnowienie kolejnych historycznych nagrobków.


Zdjęcia odrestaurowanych nagrobków można zobaczyć na stronie Siedleckiego Towarzystwa Samorządowego - www.sts-siedlce.pl oraz na facebooku.


Dziękujemy wszystkim za wsparcie kwesty przez wszystkie lata i zapraszam do przyłączenia się do tegorocznej akcji👍

Wpłacający11

AK
ANNA KASZUBA
100 zł
JW
Jacek Wierzbicki
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Krzysztof P.
25 zł
M
Magdalena
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
5 zł
 
Angelika Ambroziewicz
1 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

589 268 zrzutek

i zebrali

332 359 667 zł


A ty na co dziś zbierasz?