Zakończona 07.01.2018r ID: hhfxuv

Na modernizację sprzętu komputerowego w Wapnie

Zebrano 1 043 zł
z kwoty 5 000 zł

20 %

WPŁAĆ

JEST ORGANIZATOREM ZRZUTKI


Ten profil jest zweryfikowany przelewem oraz jest połączony z Facebookiem

Zadaj pytanie organizatorowi tej zrzutki

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Jestem nauczycielem informatyki (i matematyki) w Wapnie (woj. wielopolskie). Prawie wszystkie komputery w pracowni mają ponad 10 lat. Chciałbym zakupić kilka używanych ale dobrych technicznie laptopów, aby rozwiązać problemy sprzętowe w szkole.


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Pracownia komputerowa w wapieńskiej szkole funkcjonuje od 1999 r. Na początku była wyposażona w komputery iMac z programu ministerialnego. Służyły wiele lat i byłem z nich bardzo zadowolony. Ostatnie komputery, które otrzymaliśmy z ministerstwa to też były komputery iMac (takie białe). Było to w 2007 r. Kilka z nich jeszcze funkcjonuje. Same komputery też funkcjonują ale w połowie wystąpiły usterki karty graficznej. Niestety naprawa kosztowałaby więcej niż kupno takiego używanego egzemplarza tzn. kwota rzędu 400-500 zł. Za taką kwotę można już kupić całkiem "przyzwoity" laptop.

-

Jeśli nie możesz wpłacić, to ... udostępnij innym :)

-

Zbiórkę mam zamiar prowadzić do 7 stycznia 2018 r. Wszelkie zakupy sprzętu będę dokumentował i upubliczniał. Proszę się nie obawiać "defraudacji" funduszy, na pewno i tak dołożę z własnej kieszeni :)

-

Akcję planowałem już wcześniej ale wszystko się opóźniało. Zmobilizowała mnie wiadomość, że została zgłoszona moja kandydatura w plebiscycie "Nauczyciel na medal". Ja jednak wolę, aby zamiast SMS-ów na moją kandydaturę przelewać nawet małe środki na tę zrzutkę.

-

Dla osób, które mnie nie znają - jestem zwolennikiem pełnej transparentności i zdjęcia dokumentów zakupów z środków pozyskanych na zrzutce - na pewno pojawią się w sieci. Natomiast gdyby ktoś szukał informacji o mnie, to Google zwróci wiele wyników po wpisaniu hasła: "Jacek Haja".

-

Z góry SERDECZNIE DZIĘKUJĘ a po akcji też spróbuję specjalnie podziękować - chociażby publikując film z próby obejścia na rękach boiska do siatkówki :)

wtorek, 30 stycznia 2018 o 18:32

Oprócz wpłat bezpośrednich przez zrzutkę była jeszcze "akcja", która już po zakupie laptopa przyniosła kolejne 450 zł i za tę kwotę zakupiliśmy 3 zestawy głośnikowe do sal lekcyjnych. Sprzęt można zobaczyć na stronach szkolnych http://zswapno.blogspot.com/2018/01/nowy-sprzet.html Jeszcze raz DZIĘKUJĘ (wkrótce film z "chodzenia na rękach")

niedziela, 7 stycznia 2018 o 21:51

DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! Nie wyrzuciliście tych pieniędzy w przysłowiowe błoto. Postaram się je rozsądnie wydać! O zakończeniu zrzutki napisałem trochę na moim blogu: http://szachyibiegi.blogspot.com/2018/01/finisz-zrzutki.html

poniedziałek, 1 stycznia 2018 o 14:11

Ostatni tydzień zrzutki. Na pewno wystarczy na jeden komputer :) 6-go stycznia pobiegnę w biegu 3 Króli - może biegacze coś dorzucą? 7-go stycznia organizuję Szachowy Turniej Charytatywny - też "parę" złotych przybędzie. Już mało czasu zostało do opanowania chodzenia na rękach :) ... ale wszystko może się zdarzyć :)

niedziela, 10 grudnia 2017 o 20:00

Zostały 4 tygodnie do końca akcji ... i już od dłuższego czasu "cisza". Właściwie trudno się dziwić. Zewsząd "wołanie" o wsparcie a już czas najwyższy zadbać o najbliższych. Niemniej ... nie poddaję się :)

czwartek, 30 listopada 2017 o 20:38

Stagnacja się ... zrobiła. Wpłat nie przybywa i udostępnień niestety też. Dzisiaj próbowałem "przemycić" linki do zrzutki na fanpage'ach banków (nazw nie wymieniam) oraz w komentarzu do ciekawego wpisu pewnej redakcji. Nadal apeluję o udostępnianie :)

poniedziałek, 20 listopada 2017 o 17:56

21-go listopada w pracowni pojawi się 5 nowych (!) Asus-ów Zostały zakupione za kwotę ok. 8000 zł. Niestety to nadal do końca nie rozwiązuje sytuacji sprzętowej. Dalej bardzo proszę o udostępnianie informacji o zrzutce. Głupio jest mi prosić koleżeństwo nauczycielskie i nie chciałbym, aby doszło do sytuacji podziału na tych co wpłacili i tych co nie wpłacili. Wolę, aby każdy dobrowolnie podejmował decyzję.

wtorek, 14 listopada 2017 o 21:46

Jeśli czytasz, ... to udostępnij dalej :) Naprawdę trudno dotrzeć do szerokiego kręgu ... Otoczenie wapieńskie, to nie są ludzie majętni (na ogół). Gdyby było bogate, to pewnie wystarczyłby lokalny charakter takiej akcji. W szkole pojawił się jeden nowy laptop zakupiony z środków pozyskanych przez RR za udostępnianie sali lekcyjnej na kurs j. angielskiego. Jednak ten laptop trafi do sali lekcyjnej (a nie do pracowni). Każda wpłata się przyda, dlatego proszę się nie krępować :) i wpłacać nawet kilkuzłotowe datki :)

poniedziałek, 6 listopada 2017 o 20:30

Za własną kasę kupiłem: dwie karty radiowe, cztery adaptery do podłączania tabletów do projektorów i jedną listwę. Wydałem na to niemal 100 zł. (informację dodałem również na stronie szkolnej) Pierwsi ofiarodawcy trochę mnie nawet zaskoczyli wysokością swoich wpłat (pozytywnie) ale zachęcam również do wpłacania mniejszych kwot :) Będzie raźniej jeśli wpłat będzie więcej. Każde 5 zł się przyda :)

Aby dodać komentarz lub

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

04.01.2018 19:44

Szczytny cel i jak zwykle zaangażowany organizator !

Jacek Haja

20.11.2017 18:02

Dziękuję. Każda wpłata ... jest ważna. Ja nawet bardziej na początku liczyłem właśnie na takie małe wpłaty .... Myślałem nad SMS-ami Premium ale tam strasznie duży % się marnuje tzn. ani połowa nie idzie na cel (1 zł z 2,46 czyli tylko ok. 40%).

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

07.11.2017 20:01

Masz moją 5-kę :)

Dane ukryte

Dane ukryte

300 zł
Krzysztof Grabowski

Krzysztof Grabowski

100 zł
Milena Komasa

Milena Komasa

100 zł
Maciej

Maciej

100 zł
Mikołaj Łosiak

Mikołaj Łosiak

100 zł
Radosław Hęś

Radosław Hęś

100 zł
Barbara Sosnowska

Barbara Sosnowska

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
alina.prominska

alina.prominska

50 zł
BILSKI

BILSKI

50 zł
Użytkownik niezarejestrowany

Użytkownik niezarejestrowany

20 zł
Daniel Karolak

Daniel Karolak

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

5 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

5 zł
radosław zieliński

radosław zieliński

3 zł

Pomóż zebrać 5 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

149
udostępnień

Jak działa zrzutka.pl?

Jak to działa

Masz pomysł lub potrzebę? Określasz cel zrzutki, kwotę i gotowe!

Jak to działa

Dodajesz opis i zdjęcie. Zapraszasz uczestników w dowolny sposób.

Jak to działa

Od zebranych przez Ciebie środków nie pobieramy prowizji.