Zakończona 07.01.2018r ID: hhfxuv

Na modernizację sprzętu komputerowego w Wapnie

Zebrano 1 043 zł
z kwoty 5 000 zł

20 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

149
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Jestem nauczycielem informatyki (i matematyki) w Wapnie (woj. wielopolskie). Prawie wszystkie komputery w pracowni mają ponad 10 lat. Chciałbym zakupić kilka używanych ale dobrych technicznie laptopów, aby rozwiązać problemy sprzętowe w szkole.


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Pracownia komputerowa w wapieńskiej szkole funkcjonuje od 1999 r. Na początku była wyposażona w komputery iMac z programu ministerialnego. Służyły wiele lat i byłem z nich bardzo zadowolony. Ostatnie komputery, które otrzymaliśmy z ministerstwa to też były komputery iMac (takie białe). Było to w 2007 r. Kilka z nich jeszcze funkcjonuje. Same komputery też funkcjonują ale w połowie wystąpiły usterki karty graficznej. Niestety naprawa kosztowałaby więcej niż kupno takiego używanego egzemplarza tzn. kwota rzędu 400-500 zł. Za taką kwotę można już kupić całkiem "przyzwoity" laptop.

-

Jeśli nie możesz wpłacić, to ... udostępnij innym :)

-

Zbiórkę mam zamiar prowadzić do 7 stycznia 2018 r. Wszelkie zakupy sprzętu będę dokumentował i upubliczniał. Proszę się nie obawiać "defraudacji" funduszy, na pewno i tak dołożę z własnej kieszeni :)

-

Akcję planowałem już wcześniej ale wszystko się opóźniało. Zmobilizowała mnie wiadomość, że została zgłoszona moja kandydatura w plebiscycie "Nauczyciel na medal". Ja jednak wolę, aby zamiast SMS-ów na moją kandydaturę przelewać nawet małe środki na tę zrzutkę.

-

Dla osób, które mnie nie znają - jestem zwolennikiem pełnej transparentności i zdjęcia dokumentów zakupów z środków pozyskanych na zrzutce - na pewno pojawią się w sieci. Natomiast gdyby ktoś szukał informacji o mnie, to Google zwróci wiele wyników po wpisaniu hasła: "Jacek Haja".

-

Z góry SERDECZNIE DZIĘKUJĘ a po akcji też spróbuję specjalnie podziękować - chociażby publikując film z próby obejścia na rękach boiska do siatkówki :)

wtorek, 30 stycznia 2018 o 18:32

Oprócz wpłat bezpośrednich przez zrzutkę była jeszcze "akcja", która już po zakupie laptopa przyniosła kolejne 450 zł i za tę kwotę zakupiliśmy 3 zestawy głośnikowe do sal lekcyjnych. Sprzęt można zobaczyć na stronach szkolnych http://zswapno.blogspot.com/2018/01/nowy-sprzet.html Jeszcze raz DZIĘKUJĘ (wkrótce film z "chodzenia na rękach")

niedziela, 7 stycznia 2018 o 21:51

DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! Nie wyrzuciliście tych pieniędzy w przysłowiowe błoto. Postaram się je rozsądnie wydać! O zakończeniu zrzutki napisałem trochę na moim blogu: http://szachyibiegi.blogspot.com/2018/01/finisz-zrzutki.html

poniedziałek, 1 stycznia 2018 o 14:11

Ostatni tydzień zrzutki. Na pewno wystarczy na jeden komputer :) 6-go stycznia pobiegnę w biegu 3 Króli - może biegacze coś dorzucą? 7-go stycznia organizuję Szachowy Turniej Charytatywny - też "parę" złotych przybędzie. Już mało czasu zostało do opanowania chodzenia na rękach :) ... ale wszystko może się zdarzyć :)

niedziela, 10 grudnia 2017 o 20:00

Zostały 4 tygodnie do końca akcji ... i już od dłuższego czasu "cisza". Właściwie trudno się dziwić. Zewsząd "wołanie" o wsparcie a już czas najwyższy zadbać o najbliższych. Niemniej ... nie poddaję się :)

czwartek, 30 listopada 2017 o 20:38

Stagnacja się ... zrobiła. Wpłat nie przybywa i udostępnień niestety też. Dzisiaj próbowałem "przemycić" linki do zrzutki na fanpage'ach banków (nazw nie wymieniam) oraz w komentarzu do ciekawego wpisu pewnej redakcji. Nadal apeluję o udostępnianie :)

poniedziałek, 20 listopada 2017 o 17:56

21-go listopada w pracowni pojawi się 5 nowych (!) Asus-ów Zostały zakupione za kwotę ok. 8000 zł. Niestety to nadal do końca nie rozwiązuje sytuacji sprzętowej. Dalej bardzo proszę o udostępnianie informacji o zrzutce. Głupio jest mi prosić koleżeństwo nauczycielskie i nie chciałbym, aby doszło do sytuacji podziału na tych co wpłacili i tych co nie wpłacili. Wolę, aby każdy dobrowolnie podejmował decyzję.

wtorek, 14 listopada 2017 o 21:46

Jeśli czytasz, ... to udostępnij dalej :) Naprawdę trudno dotrzeć do szerokiego kręgu ... Otoczenie wapieńskie, to nie są ludzie majętni (na ogół). Gdyby było bogate, to pewnie wystarczyłby lokalny charakter takiej akcji. W szkole pojawił się jeden nowy laptop zakupiony z środków pozyskanych przez RR za udostępnianie sali lekcyjnej na kurs j. angielskiego. Jednak ten laptop trafi do sali lekcyjnej (a nie do pracowni). Każda wpłata się przyda, dlatego proszę się nie krępować :) i wpłacać nawet kilkuzłotowe datki :)

poniedziałek, 6 listopada 2017 o 20:30

Za własną kasę kupiłem: dwie karty radiowe, cztery adaptery do podłączania tabletów do projektorów i jedną listwę. Wydałem na to niemal 100 zł. (informację dodałem również na stronie szkolnej) Pierwsi ofiarodawcy trochę mnie nawet zaskoczyli wysokością swoich wpłat (pozytywnie) ale zachęcam również do wpłacania mniejszych kwot :) Będzie raźniej jeśli wpłat będzie więcej. Każde 5 zł się przyda :)

Aby dodać komentarz lub

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Szczytny cel i jak zwykle zaangażowany organizator !

Jacek Haja

Dziękuję. Każda wpłata ... jest ważna. Ja nawet bardziej na początku liczyłem właśnie na takie małe wpłaty .... Myślałem nad SMS-ami Premium ale tam strasznie duży % się marnuje tzn. ani połowa nie idzie na cel (1 zł z 2,46 czyli tylko ok. 40%).

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Masz moją 5-kę :)

Dane ukryte
300 zł
Dane ukryte
KG
100 zł
Krzysztof Grabowski
MK
100 zł
Milena Komasa
M
100 zł
Maciej
100 zł
Mikołaj Łosiak
RH
100 zł
Radosław Hęś
BS
50 zł
Barbara Sosnowska
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
A
50 zł
alina.prominska
B
50 zł
BILSKI
Użytkownik niezarejestrowany
20 zł
Użytkownik niezarejestrowany
DK
10 zł
Daniel Karolak
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
RZ
3 zł
radosław zieliński

Pierwsza wpłata

100 zł
Mikołaj Łosiak

Najwyższa wpłata

Nasi użytkownicy założyli

373 715 zrzutek

Pomóż zebrać 5 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

149
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.