id: hkuv8u

Wigilia dla bezdomnych i ubogich

Wigilia dla bezdomnych i ubogich

Nasi użytkownicy założyli 912 840 zrzutek i zebrali 875 328 051 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Po raz kolejny, zgodnie z 25- letnią tradycją, Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie „Górka” w Gdańsku, organizuje Wigilię dla ubogich i potrzebujących. Pragniemy celebrować ten szczególny czas przy wspólnym stole, pośród dźwięku kolęd i zapachu choinki , z tymi którym na co dzień brakuje wsparcia, ciepła i bliskości drugiego człowieka. Co roku udaje nam się przygotować posiłek oraz paczki żywnościowe dla ponad 600 osób, z których część stanowią samotne matki z dziećmi, dla których nierzadko jest to jedyna okazja, aby doświadczyć radości Świąt Bożego Narodzenia.

Wieczerza

Oprócz rozmów, uśmiechów i bliskości, chcemy zapewnić każdemu ciepły posiłek oraz paczki żywnościowe podczas świątecznego, wigilijnego wieczoru w ogrzewanym pomieszczeniu.

Modlitwa

Wydarzeniu towarzyszy wspólne kolędowanie oraz modlitwa. Obecni są wśród nas duszpasterze. Dzięki temu możemy rozważać tajemnicę Świąt Bożego Narodzenia i uczyć się przyjmowania pokoju, który wraz z nim przychodzi.

Wsparcie

Powodzenie podejmowanego przez nas przedsięwzięcia zależy w znacznej mierze również od środków materialnych oraz finansowych, jakie uda nam się zgromadzić na ten cel. Konieczne jest wynajęcie dużej hali, zapewnienie ogrzewania, oraz kupno ogromnej ilości artykułów spożywczych. Stąd każda pomoc w tym zakresie będzie na wagę złota!

Jeśli zachciałbyś wspomóc naszą akcję swoim czasem wolnym to serdecznie zapraszamy do grupy dla wolontariuszy

Wolontariat

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 132

preloader