id: hkzv9e

Rehabilitacja dzieci ocalałych z handlu ludźmi

Rehabilitacja dzieci ocalałych z handlu ludźmi

Nasi użytkownicy założyli 913 831 zrzutek i zebrali 877 484 707 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Naszym celem jest zebranie środków finansowych na rehabilitację osób niepełnoletnich ocalałych z handlu ludźmi znajdujących się pod opieką organizacji HAART Kenya z siedzibą w Nairobi.

Jedną z nich jest Mary, która dołączyła do nas w 2020 roku. Mary uciekła z domu po tym jak rodzina w celu poprawy swojej sytuacji materialnej zmusiła ją do małżeństwa. Zawieranie małżeństwa bez pełnej zgody jednej ze stron, w wyniku gróźb, podstępu czy przymusu jest uznane przez wspólnotę międzynarodową za jedną z form handlu ludźmi. Mary przebywa u nas od 6 miesięcy. Po przebytej traumie była nieufna, ale też bardzo bała się samotności. Dzięki terapii Mary uczy się na nowo ufać ludziom i usamodzielnia się. Niedawno wróciła do szkoły. 

HAART Kenya od 2010 roku wspiera osoby niepełnoletnie ocalałe z handlu ludźmi, takie jak Mary. W chwili obecnej pod opieką znajduje się 16 dziewczyn w wieku 6-17 lat które, w zależności od sytuacji i potrzeb, wymagają wsparcia w zakresie: terapii psychologicznej, konsultacji psychiatrycznych,  zapewnienia leków, wyżywienia, odzieży, opłat za szkołę, szkolenia zawodowego, wsparcia w usamodzielnieniu się, znalezieniu pracy, kontaktu i reintegracji z rodziną. 

Średnie koszty rehabilitacji jednej osoby niepełnoletniej to ok. 4 tys. USD w tym koszty terapii psychologicznej, leków, edukacji i szkolenia, wyżywienia, schronienia, pensje pracowników odpowiedzialnych za opiekę oraz nawiązanie kontaktu z rodziną. Średnio dziewczyna spędza u nas od  6 do 12 miesięcy. Potrzebujemy min. 250 tysięcy złotych na zapewnienie rocznego wsparcia naszym podopiecznym. Na ten cel mamy już zabezpieczone 150 tysięcy złotych.

Naszym celem jest uzbieranie brakującej kwoty 100 tysięcy złotych. Kwota ta pozwoli zapewnić min. 16 dziewczynom takim jak Mary schronienie, wyżywienie, leczenie oraz edukację. Zebrane środki pozwolą nam wspierać młode kobiety przez cały rok. Jeśli uda nam się uzbierać większą kwotę będziemy mogli opłacić koszty zatrudnienia kolejnego terapeuty , tj. 4 tys. złotych miesięcznie. W chwili obecnej zatrudniamy terapeutę na ⅗ etatu. 


Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedż naszą stronę, fb i instagram // napisz na [email protected]Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 8

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!