id: hm4x8x

Festiwal Naturalnego Budowania - edycja III - 30.09-02.10.2022 we Wrocławiu

Festiwal Naturalnego Budowania - edycja III - 30.09-02.10.2022 we Wrocławiu

Nasi użytkownicy założyli 934 770 zrzutek i zebrali 923 057 663 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności6

 • Festiwal rozpoczęty :)

  Jeżeli ktoś z Was chce wykupić jeszcze streaming - można to zrobić, ponieważ można wesprzeć zrzutkę dodatkowo klikając WPŁAĆ NA ZRZUTKĘ.

  Wystarczy wpłacić 60 zł i wtedy dostajemy od Was informację.

  Potem otrzymacie od nas link do transmisji.

  Nie gwarantujemy, że będzie on natychmiastowy, ale staramy się działać na bieżąco.  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Tegoroczna, III edycja, Festiwalu Naturalnego Budowania odbędzie się w dniach 30.09-02.10.2022 we Wrocławiu. 


Tym razem wejściówki na Festiwal dystrybuujemy przez kanał niniejszej zrzutki.

Dokonujesz darowizny i zdobywasz gwarantowane: wejściówkę, streaming lub inne nagrody - zobacz sam.

Zapraszamy!


Czym jest Festiwal Naturalnego Budowania?

To spotkanie zainicjowane w 2017 roku przez członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Budownictwa Naturalnego. Tegoroczna edycja, jak i poprzednie, to spotkanie inwestorów, pasjonatów, projektantów i wykonawców budynków zdrowych i naturalnych. Takich, które budowane są w Polsce i na świecie dzięki zastosowaniu drewna, słomy, konopi, gliny oraz wapna. Pierwszy Festiwal Naturalnego Budowania odbył się w 2017 roku w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, drugi w 2019 roku w Łodzi. 


Wolontariat

Jeżeli jednak chciałabyś/chciałbyś wesprzeć nas swoją pracą jako wolontariuszka/wolontariusz – możesz kliknąć w poniższy link, aby poznać szczegóły i dokonać zapisu na naszą listę chętnych do pełnienia takiej roli (link przekierowuje do ankiety).

Festiwal Naturalnego Budowania 2022 to:


Ekspozycje

Pokażemy, jak wygląda panel słomiany, z których wznoszone są domy dosłownie w kilka dni.

Zobaczysz, jak wygląda beton konopny - czyli mieszanka wapna i paździerzy konopnej.

Dodatkowo obejrzysz, na czym polega tajemnica tynków glinianych - czyli gotowych mieszanek tynkarskich, przy pomocy których możesz otynkować każdą ścianę.

o67b3a2e4d750cb6.jpeg

Spotkania

Festiwal podzielony jest na strefę wykładów, prelekcji oraz warsztatów. Wszyscy prowadzący spotykają się Wami w przestrzeni Browaru Mieszczańskiego. Podczas powyższych zajęć oraz w przerwach będzie można porozmawiać ze specjalistami, mieszkańcami budynków słomianych, czy też z projektantami budynków naturalnych.

xc5686e9819b5281.jpeg

Pokazy producentów

Festiwal to miejsce, gdzie w jednym miejscu poznasz tych, dzięki którym budowa naturalnego domu jest szybka i profesjonalna. Prefabrykaty słomiane, tynki gliniane, beton konopny, płyty gliniane, farby wapienne - to składowe każdego budynku naturalnego.

ac3a791f44a36405.jpeg

Warsztaty

Tradycyjnie - obok wykładów - będzie można wziąć udział w warsztatach tynkowania gliną. Dotkniesz, poczujesz, położysz tynk gliniany. Taki podkładowy, jak i drobnoziarnisty, kolorowy, jak i biały. Przyjedź, naucz się, jak można położyć tynk gliniany.

h980ce9b4de27710.jpeg

Porady Projektantów

Festiwal daje niepowtarzalną szansę na spotkanie osobiste w jednym miejscu wielu projektantów. Takich projektantów, którzy od wielu lat projektują domy zdrowe i naturalne, których budowę potem nadzorują. Te domy stoją, są użytkowane i świetnie się sprawdzają.

Zatem - będzie można zaczerpnąć wiedzę wprost ze źródła.

addc50719143cc11.jpeg

Wspólny, wspaniały czas

Festiwal Naturalnego Budowania to czas dla tych, którzy cenią zdrowie, naturę w budowie. Zapraszamy Was serdecznie!

g856d336e2a85c29.jpeg

Serdecznie zapraszamy :)


Co przygotowaliśmy dla Was szczegółowo w tym roku?


1 dzień - 30.09.2022

To oficjalne otwarcie festiwalu w Muzeum Architektury. To również okazja do zaprezentowania szczególnej roli naturalnego budownictwa w powstrzymywaniu antropogenicznej zmiany klimatu i zwalczaniu jej skutków. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Mateusz Mastalski, ekspert projektowania „eko” pracujący na co dzień w uznanej duńskiej pracowni architektonicznej Henning Larsen. Mastalski, pełniący tam funkcję Associate Design Directora, podzieli się z uczestnikami Festiwalu swoim „skandynawskim”, a więc całościowym spojrzeniem na projektowanie miast i budynków.


Z kolei o zastosowaniu naturalnych materiałów budowlanych na przykładzie krajowych projektów opowiedzą̨ m.in. Magdalena Górska, Michał Koziej i Przemysław Woś z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Budownictwa Naturalnego (OSBN). Podsumowaniem pierwszego dnia festiwalu będzie dyskusja z udziałem projektantów „obu stron” – zarówno wykorzystujących materiały naturalne, jak i tych reprezentujących „mainstream” budownictwa. Eksperci odpowiedzą na pytanie, jak budować i mieszkać w czasach kryzysu klimatycznego i energetycznego.


2 dzień - 01.10.2022

Przeniesiemy się do do Browaru Mieszczańskiego, w którym zaprezentowane zostaną wszystkie tajniki naturalnego budowania oraz wtórnego wykorzystania komponentów – do recyclingu, upcyclingu, remontów i przebudów. Prezentację o dużych projektach, realizowanych z wykorzystaniem materiałów z odzysku, przedstawi Christoph Müller ze szwajcarskiej firmy Zirkular. Ważną częścią programu tego dnia, skierowaną przede wszystkim do osób myślących o budowaniu naturalnego domu, będą prezentacje w cyklu „Budowa krok po kroku” i te dotyczące planowania – tak budżetu, jak i własnoręcznej budowy. Doświadczeniem podzielą się m.in. Moritz Reichert, Michał Koziej, Jakub Włódarczak, Przemysław Raj i Ryszard Biliński z OSBN. To wyjątkowa szansa, by jednego dnia zobaczyć różnorakie procesy budowy domów – z prefabrykowanych paneli słomianych, jak i z kostek słomy, budynków z hempcrete (czyli betonu konopnego) oraz z gliny.

Odbędą się też prezentacje o redukcji śladu węglowego, Nowym Bauhausie – europejskiej wizji zmian w architekturze, a także o projektowaniu permakulturowym oraz warsztaty i pokazy z zastosowania wypełnień hempcrete, kładzenia tynków glinianych i renowacji drewna. Na stoiskach przed budynkiem, w strefie otwartej, będzie można zobaczyć i dotknąć wielu naturalnych materiałów oraz porozmawiać z osobami, które je produkują i stosują.


Wieczorem zapraszamy na wyjątkowy koncert podczas afterparty!


3 dzień - 02.10.2022

Trzeci dzień festiwalu (również w Browarze Mieszczańskim) zostanie poświęcony tematowi kształtowania domów i ich otoczenia. Uczestnicy opowiedzą jak należy ogrzewać budynki i jak powinny one funkcjonować w kontekście energii (jej zużycia i pozyskiwania). Gościem specjalnym tego dnia będzie Sergiej Kovalenkov, znany też jako „Doctor Hemphouse”, jeden z najbardziej rozpoznawalnych ekspertów od budowania z konopi na świecie. Sergiej podzieli się swoim doświadczeniem zdobytym podczas pracy w Europie i Ameryce, a także opowie o swoich najnowszych projektach – budowach hempcrete powstających w zachodniej Ukrainie po to, by zapewnić dach nad głową ludziom uciekającym z rejonów objętych wojną. O wadze detali w naturalnym budownictwie opowiedzą Anna Zawadzka i Jan Dowgiałło, a Tomasz Mielczyński poprowadzi rozważania o roli energii w budynkach, a także o wadze powiązania domu z otoczeniem i życiem jego mieszkańców.


W programie jest też spotkanie ze zdunem – Ryszard Buczek dostarczy gościom Festiwalu solidną porcję wiedzy o możliwościach ogrzewania współczesnych domów piecami masywnymi. Także tego dnia odbędą się warsztaty i pokazy, a strefa stoisk na zewnątrz pozostanie otwarta. Symbolicznym podsumowaniem całego Festiwalu stanie się z kolei spotkanie z osobami, które już mieszkają w domach powstałych z naturalnych surowców.


Szczegółowy program znajdziecie pod tym linkiem (link)

lub poniżej :)

p1b1ce8654074e87.jpg

na9e953ccc34ab5e.jpg

of79b4151220c520.jpg

zca0030d545d5a6a.jpg

z8b51c8af07b8585.jpg

A oto fotografia z 2019 roku z Łodzi - zobaczcie, jaka była atmosfera :)

c06a7c958b92c173.jpeg


Na co przeznaczymy środki, które zbierzemy na zrzutce?

Pierwsze 10.000 przeznaczymy na wynajem sal w Browarze Mieszczańskim.

Kolejne 10.000 przeznaczymy na nagranie wykładów oraz streaming w mediach społecznościowych.

Następne 15.000 przeznaczymy na namioty wystawców, nagłośnienie oraz obsługę techniczną.

Ostatnie 10.000 zasili nasz ogólny budżet wynagrodzeń dla wykładowców


Kim jesteśmy jako zespół organizujący III edycję Festiwalu Naturalnego Budowania?

d6facf9b6bba96e3.jpgW większości należymy do Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Budownictwa Naturalnego i pracujemy nad festiwalem z pasją. Chcemy pokazać, że życie w domach zdrowych i naturalnych jest możliwe.

Wojtek Owczarzak

Bogumiła Kapica

Wojtek Gogół

Maciej Jagielak

Cezary Czemplik

Magdalena Górska - eKodama

Katarzyna Rączka

Paweł Wolejsza 

Justyna Kozimor

Krzysztof Górski - Góral

Kinga Woźniak

Agnieszka KaczurbaWięcej informacji o wydarzeniu znajdziesz na:

Stronie Festiwalu: https://festiwal.osbn.pl/

Wydarzeniu na FB: https://www.facebook.com/events/3247982238782083Przykładowe wykłady z 2017 roku:
Lokalizacja

Wrocław, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 16 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Nieaktywne
Inne
Mała - Wielka :) darowizna na cel organizacji kolejnego Festiwalu Naturalnego Budowania

Mała - Wielka :)darowizna na cel organizacji kolejnego Festiwalu Naturalnego Budowania.W nagrodę otrzymujesz od nas serdeczne podziękowania za współtworzenie te...

10 zł

Kupione 8

Zakończona
Sztuka i rękodzieło • Inne
Studencka wejściówka na pierwszy dzień Festiwalu (30.09.2022)

Nagrodą jest wejściówka na pierwszy dzień festiwalu - w piątek - 30.09.2022, który odbędzie się w Muzeum Architektury. Dodatkowo otrzymasz dostęp do nagrań z Fe...

30 zł

Kupione 2 z 50

Zakończona
Sztuka i rękodzieło • Inne
Promocja Streaming z festiwalu 2022

Nagrodą jest zapis video na żywo online (streaming) z prowadzonych w dniach 30.09-2.10.2022 roku (po festiwalu będzie również dostęp do tych materiałow)

50 zł

Kupione 15 z 200

Zakończona
Sztuka i rękodzieło • Inne
Wejściówka na pierwszy dzień Festiwalu (30.09.2022)

Nagrodą jest wejściówka na pierwszy dzień festiwalu - w piątek - 30.09.2022, który odbędzie się w Muzeum Architektury. Dodatkowo otrzymasz dostęp do nagrań z Fe...

50 zł

Kupione 3 z 40

Zakończona
Inne
Streaming z festiwalu 2022

Zapis wideo wykładów z Festiwalu 2022 roku (dostępny na żywo i po festiwalu)

60 zł

Kupione 52

Zakończona
Sztuka i rękodzieło • Inne
Studencka wejściówka na wybrany dzień Festiwalu (1 lub 2 X 2022)

Nagrodą jest wejściówka na jeden dzień festiwalu. Wybieracie, czy będzie to 1.10.2022 lub 2.10.2022, które odbywają się w Browarze Mieszczańskim.Dodatkowo otrzy...

110 zł

Kupione 2 z 50

Zakończona
Inne
Promocja - Wejściówka jednodniowa na festiwal w dniu 2.10.2022

Nagrodą jest wejściówka na na jeden dzień festiwalu - w niedzielę - 2.10.2022Dodatkowo otrzymasz dostęp do nagrań z Festiwalu Naturalnego Budowania z 2019 roku,...

110 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Inne
Promocja - Wejściówka jednodniowa na Festwial 1.10.2022

Nagrodą jest wejściówka na na jeden dzień festiwalu - w sobotę - 1.10.2022Dodatkowo otrzymasz dostęp do nagrań z Festiwalu Naturalnego Budowania z 2019 roku, kt...

110 zł

Kupione 9 z 9

Zakończona
Inne
Koszulka + streaming 2022

Koszulka z logo OSBN (do odebrania na festiwalu lub po festiwalu) + Zapis wideo z Festiwalu 2022 roku (dostępny w streamingu i po festiwalu)

120 zł

Kupione 4

Zakończona
Inne
Wejściówka jednodniowa na festiwal w dniu 2.10.2022

Nagrodą jest wejściówka na na jeden dzień festiwalu - w niedzielę - 2.10.2022 Dodatkowo otrzymasz dostęp do nagrań z Festiwalu Naturalnego Budowania z 2019 roku...

140 zł

Kupione 3 z 100

Zakończona
Inne
Wejściówka jednodniowa na Festwial 1.10.2022

Nagrodą jest wejściówka na na jeden dzień festiwalu - w sobotę - 1.10.2022 Dodatkowo otrzymasz dostęp do nagrań z Festiwalu Naturalnego Budowania z 2019 roku, k...

140 zł

Kupione 30 z 100

Zakończona
Sztuka i rękodzieło • Inne
Studencka wejściówka na w dni Festiwalu (1 i 2 X 2022)

Nagrodą jest wejściówka na dwa dni festiwalu. Oba dni będą odbywały się w Browarze Mieszczańskim.Dodatkowo otrzymasz dostęp do nagrań z Festiwalu Naturalnego Bu...

220 zł

Kupione 1 z 50

Zakończona
Inne
Promocja - Wejściówka na dwa dni festiwalu

Nagrodą jest wejściówka na dwa dni festiwalu 2022 (1,2.10.2022).Dodatkowo otrzymasz dostęp do nagrań z Festiwalu Naturalnego Budowania z 2019 roku, który odbył ...

220 zł

Kupione 7 z 7

Zakończona
Inne
Wejściówka na dwa dni festiwalu

Nagrodą jest wejściówka na dwa dni festiwalu 2022 (1,2.10.2022). Dodatkowo otrzymasz dostęp do nagrań z Festiwalu Naturalnego Budowania z 2019 roku, który odbył...

250 zł

Kupione 28

Zakończona
Inne
Promocja - Wejściówka na cały festiwal 2022 (trzy dni)

Nagrodą jest wejściówka na cały festiwal 2022 (trzy dni):- 30 września - Muzeum Architektury we Wrocławiu,- 1,2 października - Browar Mieszczański we Wrocławiu....

250 zł

Kupione 29 z 29

Zakończona
Inne
Wejściówka na cały festiwal 2022 (trzy dni)

Nagrodą jest wejściówka na cały festiwal 2022 (trzy dni):- 30 września - Muzeum Architektury we Wrocławiu,- 1,2 października - Browar Mieszczański we Wrocławiu....

300 zł

Kupione 47 z 100

Zakończona

Wpłaty 287

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Dane wpłacających zostały ukryte przez organizatora

Komentarze 6

 
2500 znaków