id: hm5xpc

Mecz o życie - wsparcie dla Pawła Parusa

Mecz o życie - wsparcie dla Pawła Parusa

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
136 104 zł 
z 250 000
54%
27 dni
do końca
1164
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 936 561 zrzutek i zebrali 927 082 410 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Paweł od miesiąca jest w domu.

  Rozpoczął codzienną, intensywną rehabilitację. Kilka razy udało mu się usiąść na 2 godziny na wózek . Rehabilitacja już przynosi efekty, bo od 2 tygodni Paweł odłączany jest na kilka godzin dziennie od respiratora i daje radę!!!! 💪

  Jesteśmy po konsultacjach kardiologicznych. Za około 4 tygodnie udamy się na kontrolne USG serca.

  Czekamy na terapię wzroku, osteopatę, neurologopedę i działamy dalej!!!!

  Dziękujemy za wszelkie wsparcie 💚

  z2dc6fd34e7251c3.jpgg9d2976dd65612b3.jpgr499220fe9830dc8.jpg

  Z


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Zbieramy na leczenie, rehabilitację i powrót do życia naszego przyjaciela, Pawła Parusa. Paweł miał niedawno wylew i udar, przeszedł sepsę, wymaga pilnego leczenia kardiologicznego, od dwóch miesięcy jest w szpitalu, a oddycha za niego respirator. Chcemy zebrać pieniądze, żeby umożliwić mu powrót do domu - do ukochanych dziewczyn. Przeczytaj niezwykłą historię Pawła i pomóż chłopakowi, który całe dorosłe życie poświęcił pomaganiu innym!


Paweł to prawdziwy fighter!!

Młody, świetnie zapowiadający się sportowiec 22 lata temu uległ wypadkowi, który całkowicie odmienił jego życie. Jednak ani wózek, ani konieczność stałej rehabilitacji nie odebrały mu radości życia i ochoty do działania: założony przez niego w 2008 r., pierwszy w Polsce Klub Kibiców Niepełnosprawnych zrzesza setki osób. To dzięki pomysłowi i ciężkiej pracy Pawła tysiące osób wróciło do aktywności i wyszło z domu po to, by kibicować swoim ukochanym drużynom sportowym.

Paweł to ukochany mąż Asi, a także tato wyczekanej i upragnionej Julci. Niestety, życie Pawła i jego najbliższych roztrzaskało się po raz drugi 15 lipca 2022 roku. Kiedy córeczka miała dopiero 2 tygodnie, Paweł przeszedł udar mózgu i trafił do szpitala. Jeszcze tego samego dnia, już na OIOMIE, dostał wylewu. Lekarze nie dawali większych nadziei. I choć Asia, gdyby mogła, oddałaby za niego swoje życie – pozostało czekanie.


k60a07d465f18c1c.jpg

Paweł to jednak fighter!

Obudził się, a z czasem zaczął się logicznie komunikować. Niestety, wyniki badań były niepokojące. Okazało się, że nabawił się bardzo poważnej infekcji, a w konsekwencji doszło do sepsy. Bakterie zaatakowały jego serce i uszkodziły zastawki. W tej chwili ukochany mąż Asi wciąż jest w szpitalu; przeszedł zapalenie płuc, oddycha przez rurkę tracheostomijną, ma respirator, a lekarze próbują ustabilizować jego stan.


Pomóżmy Pawłowi i jego rodzinie! Kiedy jego stan się ustabilizuje, Asia pragnie zabrać Pawła do domu. Aby jednak mógł wyjść z OIOMU, musi mieć zapewnioną całodobową opiekę medyczną. Potrzebuje też stałego, fachowego wsparcia drugiej osoby i intensywnej rehabilitacji, która przywróci mu wcześniejszą sprawność. Potrzebuje również wielu innych rzeczy: specjalistycznych opatrunków, rehabilitacji wzroku, uszkodzonego przez wylew, leków. To gigantyczne koszty: od 20 do 50 tys. miesięcznie! Sami tego nie dźwigną. Okażmy nasze wsparcie Asi, Pawłowi i Julce i zróbmy wszystko, by mogli być razem.

By Paweł po raz drugi wygrał mecz o życie.


x2ab8e19b5ded562.jpg

Paweł najbardziej na świecie marzy o tym, aby być blisko rodziny, poznać i cieszyć się swoją ukochaną córeczką. Chce jej towarzyszyć, gdy zacznie siadać, gaworzyć, chodzić, mówić pierwsze słowa. Pragnie też wrócić do aktywności – ukochanego sportu, kibicowania i działalności społecznej. Chce znów wspierać innych - jak przez ostatnie 20 lat.

q759bd81ac65002b.jpg


Lokalizacja

Wrocław, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1164

AG
Aga
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
BK
Bożena krysik
100 zł
BS
Bogdan Sz.
20 zł
SB
Sara Bodylska
70 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 45

 
2500 znaków