id: hmjne3

Remont, modernizacja samochodu Ratowniczo-Gaśniczego Star 266 Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagrodnie.

Remont, modernizacja samochodu Ratowniczo-Gaśniczego Star 266 Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagrodnie.

Nasi użytkownicy założyli 1 069 286 zrzutek i zebrali 1 167 558 811 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności4

 • Co słychać ?

  Od ostatniego info troszkę czasu upłynęło. To nie oznacza, że nic się nie działo z naszą ,,bestyjką''!

  Poszczególne podzespoły zostały przeglądnięte i odpowiednio zmodernizowane, został przygotowany zespół napędowy, modernizację i odnowienie przeszła rama podwozia. Została również przygotowana blacharsko i lakierniczo kabina. Rozpoczyna się montaż podzespołów w ramie, oraz montaż instalacji elektrycznych podwozia i kabiny.

  W tym momencie dzięki wpłatom darczyńców zakupiliśmy i przekazaliśmy do montażu oświetlenie ostrzegawcze samochodu pożarniczego oraz sygnały ostrzegawcze.

  Składamy serdeczne podziękowania wszystkim którzy wsparli nas do tej pory i zachęcamy do dalszych wpłat.


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Celem zbiórki jest zebranie środków finansowych na remont, modernizację średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego Star 266 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagrodnie. Samochód uległ awarii silnika podczas prowadzenia działań gaśniczych, w czasie pożaru nieużytków w ubiegłym roku.

Na modernizację podwozia samochodu otrzymaliśmy dotację z Urzędu Gminy w Zagrodnie.

Naszym celem jest zebranie dodatkowej kwoty na modernizację zabudowy pożarniczej oraz na nowe wyposażenie samochodu. Decyzja o modernizacji samochodu została podjęta głównie z powodu, niezawodnych właściwości trakcyjno terenowych samochodu, szczególnie potrzebnych podczas prowadzenia działań gaśniczych, podczas pożarów żniwnych oraz pożarów obszarów leśnych. Modernizacja ma na celu podniesienie stanu podwozia i silnika, do standardu STAROMAN, co znacząco podniesie właściwości gaśnicze i zwiększy możliwości ratownicze auta. Samochód jest ważnym ogniwem systemu ratowniczego naszej Gminy Zagrodno, oraz powiatu Złotoryjskiego.

Jednostka Ratownicza Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagrodnie działa w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. W ostatnich latach w działaniach ratowniczych bierzemy udział ponad 100 razy rocznie, z czego około połowa to pożary. W przeważającej liczbie to pożary nieużytków, pól, oraz lasów. Na wyposażeniu posiadamy dwa średnie samochody ratowniczo gaśnicze. MAN TGM 4x4 GBA 2,5/25 oraz właśnie Star 266 GBA 1,5/16. Bardzo często do działań wyjeżdżały w naszej jednostce dwa zastępy. Od momentu awarii Star 266, jest wycofany z działań ratowniczych, co mocno obniża nasze możliwości ratownicze.

Pozbycie się takiego terenowego podwozia było by trochę nie rozsądne, zwłaszcza, że modernizacja podnosi standard tego samochodu, do współczesnych w miarę nowoczesnych samochodów ciężarowych z zachowaniem wszystkich zalet. Sprawia to, że auto nadal będzie nam służyć przez następne lata. Zakup nowego auta o takich właściwościach jest na chwilę obecną nie osiągalny ze względu na koszty.

Dlatego zachęcamy do wsparcia naszego projektu, dania drugiego życia naszemu Starowi 266.

Zapewniamy, że każda złotówka oddana na ten cel, zostanie dobrze wykorzystana i przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy, naszego powiatu oraz województwa dolnośląskiego.

Z góry dziękujemy za waszą hojność.


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 74

 
Dane ukryte
100 zł
RK
Robert
100 zł
 
Dane ukryte
5 zł
DZ
Ola
50 zł
 
Dane ukryte
30 zł
AM
Anna M.
50 zł
DA
Dawid
20 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MK
Maria Kazimierz Krupa
100 zł
DR
Do rownego rachunku
30 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków