Opis zrzutki

Nasz parafia powstała w 2011 r., liczy ok. 2500 wiernych, stale przybywa w niej nowych domostw . W parafii istnieją liczne wspólnoty duszpasterskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Mamy trzy śpiewające schole, LSO, dwie grupy apostolskie młodzieży, Domowy Kościół, Rycerstwo Niepokalanej, Rycerzy Kolumba, Róże Żywego Różańca, Różaniec Rodziców za Dzieci, Margaretki, Szkolne Koło Caritas dla zrzeszające dzieci i młodzież oraz Parafialny Oddział Caritas dla dorosłych. Przy parafii działa Szkoła Pierwszej Pomocy, oraz Fundacja „Pokój zaczyna się od uśmiechu”, podejmująca różne cenne inicjatywy, jak również parafia angażuje się w działalność stowarzyszenia Robimy Coś Więcej.

Pracy nie brakuje zarówno dla duszpasterzy jak i wiernych świeckich, angażujących się w życie lokalnego Kościoła. Obecnie naszym duchowym centrum jest budynek kaplicy pw. Św. Jana Chrzciciela. Dysponujemy jedną wielofunkcyjną salą katechetyczną, która służy jako jadalnia, miejsce spotkań formacyjnych czy prób zespołów. Jest nam dobrze, ale bardzo ciasno.

Dnia 18 maja 2019r. została wbita pierwsza łopata pod budowę naszej nowej świątyni. Ekipa budowlana bardzo prężnie zabrała się do pracy. Widzimy zdumiewające  efekty ich dotychczasowych wysiłków i nasze serca rosną. Na usta  cisną się słowa: „Boże pobłogosław to dzieło!”. Wyrażamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości  będziemy mogli modlić się i spotykać w naszej nowej parafialnej świątyni.

j844dcb8ecb3617e.jpeg

Wpłacający 36

 
Dane ukryte
ukryta
M
Monika
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
50 zł
P
Przemysław
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
PL
Paweł Legutko
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
15 zł
Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

623 995 zrzutek

i zebrali

374 986 710 zł

A ty na co dziś zbierasz?