id: hmyapa

Budowa kościoła w Parafii św Jana Chrzciciela w Nowym Sączu

Budowa kościoła w Parafii św Jana Chrzciciela w Nowym Sączu

9 839 zł 
z 11 000 zł
89%
126 dni do końca
54 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Nasz parafia powstała w 2011 r., liczy ok. 2500 wiernych, stale przybywa w niej nowych domostw . W parafii istnieją liczne wspólnoty duszpasterskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Mamy trzy śpiewające schole, LSO, dwie grupy apostolskie młodzieży, Domowy Kościół, Rycerstwo Niepokalanej, Rycerzy Kolumba, Róże Żywego Różańca, Różaniec Rodziców za Dzieci, Margaretki, Szkolne Koło Caritas dla zrzeszające dzieci i młodzież oraz Parafialny Oddział Caritas dla dorosłych. Przy parafii działa Szkoła Pierwszej Pomocy, oraz Fundacja „Pokój zaczyna się od uśmiechu”, podejmująca różne cenne inicjatywy, jak również parafia angażuje się w działalność stowarzyszenia Robimy Coś Więcej.

Pracy nie brakuje zarówno dla duszpasterzy jak i wiernych świeckich, angażujących się w życie lokalnego Kościoła. Obecnie naszym duchowym centrum jest budynek kaplicy pw. Św. Jana Chrzciciela. Dysponujemy jedną wielofunkcyjną salą katechetyczną, która służy jako jadalnia, miejsce spotkań formacyjnych czy prób zespołów. Jest nam dobrze, ale bardzo ciasno.

Dnia 18 maja 2019r. została wbita pierwsza łopata pod budowę naszej nowej świątyni. Ekipa budowlana bardzo prężnie zabrała się do pracy. Widzimy zdumiewające  efekty ich dotychczasowych wysiłków i nasze serca rosną. Na usta  cisną się słowa: „Boże pobłogosław to dzieło!”. Wyrażamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości  będziemy mogli modlić się i spotykać w naszej nowej parafialnej świątyni.

j844dcb8ecb3617e.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 54

WN
Wiktoria Nieć
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AG
Agnieszka Gródek
50 zł
AG
Aleksander Guzik
300 zł
MD
Maurek Danuta
200 zł
 
Dane ukryte
5 zł
BG
Bożena
700 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
300 zł
Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

864 717 zrzutek

i zebrali

763 117 116 zł

A ty na co dziś zbierasz?