id: hmyapa

Budowa kościoła w Parafii św Jana Chrzciciela w Nowym Sączu

Budowa kościoła w Parafii św Jana Chrzciciela w Nowym Sączu

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 067 294 zrzutki i zebrali 1 163 187 737 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Nasz parafia powstała w 2011 r., liczy ok. 2500 wiernych, stale przybywa w niej nowych domostw . W parafii istnieją liczne wspólnoty duszpasterskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Mamy trzy śpiewające schole, LSO, dwie grupy apostolskie młodzieży, Domowy Kościół, Rycerstwo Niepokalanej, Rycerzy Kolumba, Róże Żywego Różańca, Różaniec Rodziców za Dzieci, Margaretki, Szkolne Koło Caritas dla zrzeszające dzieci i młodzież oraz Parafialny Oddział Caritas dla dorosłych. Przy parafii działa Szkoła Pierwszej Pomocy, oraz Fundacja „Pokój zaczyna się od uśmiechu”, podejmująca różne cenne inicjatywy, jak również parafia angażuje się w działalność stowarzyszenia Robimy Coś Więcej.

Pracy nie brakuje zarówno dla duszpasterzy jak i wiernych świeckich, angażujących się w życie lokalnego Kościoła. Obecnie naszym duchowym centrum jest budynek kaplicy pw. Św. Jana Chrzciciela. Dysponujemy jedną wielofunkcyjną salą katechetyczną, która służy jako jadalnia, miejsce spotkań formacyjnych czy prób zespołów. Jest nam dobrze, ale bardzo ciasno.

Dnia 18 maja 2019r. została wbita pierwsza łopata pod budowę naszej nowej świątyni. Ekipa budowlana bardzo prężnie zabrała się do pracy. Widzimy zdumiewające  efekty ich dotychczasowych wysiłków i nasze serca rosną. Na usta  cisną się słowa: „Boże pobłogosław to dzieło!”. Wyrażamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości  będziemy mogli modlić się i spotykać w naszej nowej parafialnej świątyni.

j844dcb8ecb3617e.jpeg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 59

WN
Wiktoria Nieć
BS
Bartlomiej Saweczko
20 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AG
Agnieszka Gródek
50 zł
AG
Aleksander Guzik
300 zł
MD
Maurek Danuta
200 zł
 
Dane ukryte
5 zł
Zobacz więcej