id: hn6r99

Wsparcie uchodźców z Ukrainy. W tym recepcja, zakwaterowanie, pomoc w sprawach bytowych i relokacja zagraniczna.

Wsparcie uchodźców z Ukrainy. W tym recepcja, zakwaterowanie, pomoc w sprawach bytowych i relokacja zagraniczna.

Otrzymuj wsparcie. Regularnie.

Aktualności10

 • Ponad 24-godzinny „kryzys norweski”. Wczoraj popsuł się autobus, który miał już docierać do Oslo. Transporty do Norwegii, są bardzo popularne wśród ukraińskich uchodźczyń i uchodźców, dlatego ponad 50 osób zostało na noc w namiocie na dworcu, żeby doczekać autobusu zastępczego, który przysłali Norwegowie. Załoga punktu rozłożyła wszystkie dostępne łóżka, w dodatku 5-osobowa rodzina dostała rotawirusa, po wizycie w szpitalu zapewniliśmy im nocleg w hostelu na czas rekonwalescencji. Wszystko skończyło się się szczęśliwie: dziś wieczorem 64 osoby pojechały do Oslo (a także 5 kotów i 3 psy), a 12 planowym busem do Danii. A za moment na Wschodnią zajedzie autobus Rubikusa z kolejnymi uchodźcami wyciągniętymi z terenów okupowanych. Dodatkowo wysłaliśmy dziś samolotami 10 osób do Finlandii i jedną do Azerbejdżanu. Ekipa zadziałała doskonale.

  SVS20B1u5wTkuiK2.jpgEtdKddiruDrDD4hC.jpg3ShmL8OK2FPAkiiM.jpg6Vhxj0J1tnyXUfH9.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutkiWojna na Ukrainie trwa. Nie kończy się, nie zmniejsza się jej zakres. Zagrożenie utraty zdrowia, życia nie jest mniejsze niż było w pierwszych po ataku Rosji na Ukrainę. A warunki są coraz cięższe. Nie jest więc prawdą, że sytuacja nie wymaga już takiego zaangażowania, jak pięć miesięcy temu. Wymaga nie mniejszego, temat spowszedniał a ludzie nadal uciekają. Żeby chronić siebie i bliskich. Uciekają, bo ich domy zostały zniszczone, bo nie ma pracy, brakuje zaopatrzenia. Jest jeszcze gorzej, ponieważ docierają do nas osoby w bardzo złym stanie psychicznym i fizycznym. Część z nich to ci, których udało się wydostać z Rosji, inni uciekają ze strefy przyfrontowej. Przyjeżdżają do nas wycieńczeni, bez pieniędzy, bez najbardziej podstawowych rzeczy osobistych i bez perspektyw.


I tutaj jest moment, w którym my przystępujemy do pracy – przyjmujemy uchodźców w punkcie recepcyjnym, rozmawiamy, pytamy o potrzeby, o ewentualne plany, doradzamy, proponujemy rozwiązania. Rejestrujemy, znajdujemy miejsce do zamieszkania na czas oczekiwania na wyjazd w dalszą drogę. Pomagamy w załatwieniu spraw formalnych, wyrobieniu, dokumentów dla zwierząt towarzyszących. Skupiamy się na wysyłaniu przybyłych do punktów docelowych w innych krajach Europy. Uważamy, że jest to dla nich najlepsze rozwiązanie. Polska nie jest przygotowana do przyjęcia nawet małej liczby uchodźców a co dopiero kilku milionów. A wojna jeszcze trwa i szybko się nie skończy.


Wszystkie nasze działania wymagają środków finansowych, rzeczowych, ludzkich. Staramy się, poświęcamy czas i własne nikłe zasoby, ale tak nie sposób udzielać profesjonalnej pomocy. Prosimy więc, pomóżcie nam pomagać.

Korzyści płynące ze wsparcia cyklicznego:
Organizator otrzymuje 100% Twoich środków - nie pobieramy prowizji
Zachowujesz pełną kontrolę - w każdej chwili możesz bez zobowiązań przerwać wsparcie
Organizator może w pełni skupić się na swojej twórczości/działalności
Otrzymujesz stały dostęp do postów oraz specjalne wyróżnienie
Nie musisz pamiętać o kolejnych wpłatach
To prostsze niż Ci się wydaje :)
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 281

 
Dane ukryte
3 000 zł
GD
GRZEGORZ DERECKI
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
MB
Magdalebna Barcik
1 000 zł
MS
Michał Samul
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze 16

 
2500 znaków