id: hn6r99

Wsparcie uchodźców z Ukrainy. W tym recepcja, zakwaterowanie, pomoc w sprawach bytowych i relokacja zagraniczna.

Wsparcie uchodźców z Ukrainy. W tym recepcja, zakwaterowanie, pomoc w sprawach bytowych i relokacja zagraniczna.

500
z 60 000 zł miesięcznie
0%
36 115 zł 
łącznie
153 
wspierających
Wspieram
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności5

 • Codziennie dociera tutaj kilkadziesiąt osób na własną rękę i drugie tyle transportami ewakuacyjnymi. Na warszawskich dworcach nie mają już prawie żadnej pomocy, za wyjątkiem dworca Wschodniego. Zamykają się kolejne noclegownie, punkty żywieniowe i magazyny z darami.


  Pomoc się kończy, ale nie nie skończyli się głodni, bezdomni i spragnieni.l8f17db6db4508b1.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Kilka dni temu odwiedziła nas na dworcu Wschodnim ekipa z Gazety Wyborczej. Może po obejrzeniu tego materiału będzie łatwiej zrozumieć, dlaczego nie ustajemy w niesieniu pomocy.


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Ośmioro naszych podopiecznych – dzięki Waszemu wsparciu – udało się dzisiaj przetransportować z Warszawy do Balic, na lot humanitarny do Kopenhagi.a2db5fccffdf92b5.jpg

  1Komentarz
   
  2500 znaków
   

  Jolanta Aleksandrowicz • 2022.09.02

  Super!

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • 21 lipca 2022 roku, Kajetan Wróblewski napisał na FB:

  «Pomóżcie pomagać

  Moi drodzy, znakomita część ekipy, która skutecznie zajmowała się od 5 miesięcy relokacją zagraniczną uchodźców w punkcie recepcyjnym Warszawa Wschodnia, wczoraj rozpoczęła tam działanie wspólnie z TPU – Towarzystwem Przyjaciół Ukrainy.

  Cieszę się z tej współpracy i mam nadzieję, że dzięki niej pomoc niesiona przez nas uchodźcom będzie jeszcze skuteczniejsza.

  Punkt recepcyjny, ufundowany przez NRC i administrowany przez PCPM, wedle podjętej ostatnio decyzji, m.in. w związku z napływającymi ostatnio transportami uchodźców z terenów okupowanych, działać będzie do końca września.

  Potrzebujemy trzech rzeczy: pieniędzy, pieniędzy i jeszcze raz pieniędzy (wkrótce podamy zrzutkę). Oraz ludzi, którzy niesienie pomocy mają we krwi.

  Fundacja Asymetrysci.online jest bezpośrednim narzędziem, które w porozumieniu z TPU pomoc tę będzie realizować.

  Dziękuję wszystkim zaangażowanym w realizację projektu [...], praca z Wami to przyjemność. Wielkie podziękowania też dla Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej, dzięki któremu możemy pomagać dalej. Teraz wszystko w rękach naszych i... ofiarodawców. Pomóżcie pomagać!»

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • 22 lipca 2022 roku, Kajetan Wróblewski napisał na FB:

  «Tymczasem na Wschodniej

  Do ostatniego czynnego punktu recepcyjnego dla uchodźców w Warszawie (przy Dworcu Wschodnim, prowadzony przez NRC/PCPM) płynie nieustanny strumień ludzi. Ostatnio przede wszystkim z terenów okupowanych przez Raszystan (do którego wywieziono […] ok. 2 mln ludzi, w tym 250 tysięcy dzieci) oraz z terenów przyfrontowych w Zaporożu.

  Od dwóch dni zespół zajmujący się tam od początku relokacją zagraniczną prowadzi działania we współpracy z TPU – Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy.

  Z czym się mierzymy na co dzień? Dwa przykłady:

  Przychodzi starsza pani w towarzystwie córki w 9. miesiącu ciąży.

  – Mama potrzebuje operacji na zaćmę, prawie nie widzi, właśnie do nas przyjechała spod Zaporoża, chciałaby wyjechać gdzieś do Skandynawii, bo my w Polsce mieszkamy z mężem i synem w jednym pokoju, a ja zaraz rodzę córeczką, nie mamy się jak razem utrzymać – mówi córka.

  Ma pani jakieś dokumenty medyczne?

  Nie mam nic. Wyszłam do sklepu, a kiedy wróciłam, domu już nie było. Zostałam z reklamówką z zakupami.

  Hej, macie jeszcze jakąś pomoc żywieniową? – pyta jeden z koordynatorów PCPM.

  Co się dzieje?

  Popatrz na tę rodzinę przy stole, wpuściliśmy ich do punktu, bo nie jedli niczego od trzech dni. Ale rodzice ze wstydu nic nie chcą zjeść, obiad wzięli tylko dla dzieci.

  Zagaduję mamę dwóch kilkuletnich szkrabów pałaszujących wreszcie jakiś normalny obiad.

  Wkrótce dołącza tata (okazuje się, że sam jest chory). Mówię: nie wstydźcie się, zjedzcie coś. Oboje zaczynają płakać.

  – Musimy wytrzymać do końca września, wtedy będziemy mogli wyjechać na Ukrainę. Organizacja humanitarna załatwiła nam hostel, ale bez wyżywienia, a my nie mamy już żadnych pieniędzy - mówią.

  Co jedliście do tej pory? - pytam głupio.

  Miwinę z wodą - odpowiada ojciec (miwina, coś w rodzaju vegety). Najmłodszego po obiedzie zaczyna boleć brzuszek. Odzwyczaił się od tak "obfitych" posiłków.

  (dziś ich dane trafią do OSK, żeby można było załatwić dostawy jedzenia).

  Pomóżcie pomagać.»

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutkiWojna na Ukrainie trwa. Nie kończy się, nie zmniejsza się jej zakres. Zagrożenie utraty zdrowia, życia nie jest mniejsze niż było w pierwszych po ataku Rosji na Ukrainę. A warunki są coraz cięższe. Nie jest więc prawdą, że sytuacja nie wymaga już takiego zaangażowania, jak pięć miesięcy temu. Wymaga nie mniejszego, temat spowszedniał a ludzie nadal uciekają. Żeby chronić siebie i bliskich. Uciekają, bo ich domy zostały zniszczone, bo nie ma pracy, brakuje zaopatrzenia. Jest jeszcze gorzej, ponieważ docierają do nas osoby w bardzo złym stanie psychicznym i fizycznym. Część z nich to ci, których udało się wydostać z Rosji, inni uciekają ze strefy przyfrontowej. Przyjeżdżają do nas wycieńczeni, bez pieniędzy, bez najbardziej podstawowych rzeczy osobistych i bez perspektyw.


I tutaj jest moment, w którym my przystępujemy do pracy – przyjmujemy uchodźców w punkcie recepcyjnym, rozmawiamy, pytamy o potrzeby, o ewentualne plany, doradzamy, proponujemy rozwiązania. Rejestrujemy, znajdujemy miejsce do zamieszkania na czas oczekiwania na wyjazd w dalszą drogę. Pomagamy w załatwieniu spraw formalnych, wyrobieniu, dokumentów dla zwierząt towarzyszących. Skupiamy się na wysyłaniu przybyłych do punktów docelowych w innych krajach Europy. Uważamy, że jest to dla nich najlepsze rozwiązanie. Polska nie jest przygotowana do przyjęcia nawet małej liczby uchodźców a co dopiero kilku milionów. A wojna jeszcze trwa i szybko się nie skończy.


Wszystkie nasze działania wymagają środków finansowych, rzeczowych, ludzkich. Staramy się, poświęcamy czas i własne nikłe zasoby, ale tak nie sposób udzielać profesjonalnej pomocy. Prosimy więc, pomóżcie nam pomagać.

Korzyści płynące ze wsparcia cyklicznego:
Organizator otrzymuje 100% Twoich środków - nie pobieramy prowizji
Zachowujesz pełną kontrolę - w każdej chwili możesz bez zobowiązań przerwać wsparcie
Organizator może w pełni skupić się na swojej twórczości/działalności
Otrzymujesz stały dostęp do postów oraz specjalne wyróżnienie
Nie musisz pamiętać o kolejnych wpłatach
To prostsze niż Ci się wydaje :)
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłaty 153

preloader

Komentarze 4

 
2500 znaków

Otrzymuj wsparcie. Regularnie.