id: hn6r99

Wsparcie uchodźców z Ukrainy. W tym recepcja, zakwaterowanie, pomoc w sprawach bytowych i relokacja zagraniczna.

Wsparcie uchodźców z Ukrainy. W tym recepcja, zakwaterowanie, pomoc w sprawach bytowych i relokacja zagraniczna.

Wspieram
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat
Aktywne skarbonki na zrzutce: 3
Dodaj skarbonkę do zrzutki

Otrzymuj wsparcie. Regularnie.

Aktualności11

 • Nie ma prawie nie ma dnia, żeby nie odjeżdżały transporty ze stanowiska Asymetrystów, które mieści się na Dworcu Wschodnim. Kierunek to Holandia, Dania, Norwegia i Finlandia. Uchodźcy są przewożeni przez zaprzyjaźnione z nami fundacje które przysyłają do nas autobusy, busy, samochody osobowe. Nasza Fundacja praktycznie stała się jedynym polskim NGO-sem zajmującym się pomocą w wielokierunkowej relokacji zagranicznej uchodźców, są wprawdzie pojedyncze organizacje realizujące okazjonalne transporty w pojedynczych kierunkach, ale jedynie Wschodnia spełnia funkcję (oprócz Przemyśla) hubu przesiadkowego, z którego można się dostać za darmo do wielu krajów zapewniających długoterminową pomoc w godnych warunkach. W codziennie wyrażanych opiniach uchodźców i pracowników innych organizacji humanitarnych standardy pomocy przez nas oferowanej są najlepsze w Polsce i to nie dlatego, że coraz mniej mamy niestety „konkurencji”, ale dlatego, że wykonujemy naszą pracę z empatią, profesjonalnie i z wielkim zaangażowaniem oraz najlepszą znajomością potrzeb osób uchodźczych i możliwości zaspokojenia tych potrzeb

  Nasi wolontariusze są dostępni i pomocni niemalże 24 godziny na dobę. Bez Waszej pomocy nasza działalność będzie o wiele mniej skuteczna, niż byśmy tego pragnęli.

  ZkGyH0787fj7VOfI.jpgi8dxCXeo2P6oIonF.jpggNDDhABX7VsxTicM.jpgYVnxqJm8BLGOTicp.jpgH68WhsK9MbZxaTGx.jpgmAXlzxVMBMwVtuUt.jpgby2NOnu3kwRQD4fa.jpgZcbti7xV0BeGhTXx.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutkiWojna na Ukrainie trwa. Nie kończy się, nie zmniejsza się jej zakres. Zagrożenie utraty zdrowia, życia nie jest mniejsze niż było w pierwszych po ataku Rosji na Ukrainę. A warunki są coraz cięższe. Nie jest więc prawdą, że sytuacja nie wymaga już takiego zaangażowania, jak pięć miesięcy temu. Wymaga nie mniejszego, temat spowszedniał a ludzie nadal uciekają. Żeby chronić siebie i bliskich. Uciekają, bo ich domy zostały zniszczone, bo nie ma pracy, brakuje zaopatrzenia. Jest jeszcze gorzej, ponieważ docierają do nas osoby w bardzo złym stanie psychicznym i fizycznym. Część z nich to ci, których udało się wydostać z Rosji, inni uciekają ze strefy przyfrontowej. Przyjeżdżają do nas wycieńczeni, bez pieniędzy, bez najbardziej podstawowych rzeczy osobistych i bez perspektyw.


I tutaj jest moment, w którym my przystępujemy do pracy – przyjmujemy uchodźców w punkcie recepcyjnym, rozmawiamy, pytamy o potrzeby, o ewentualne plany, doradzamy, proponujemy rozwiązania. Rejestrujemy, znajdujemy miejsce do zamieszkania na czas oczekiwania na wyjazd w dalszą drogę. Pomagamy w załatwieniu spraw formalnych, wyrobieniu, dokumentów dla zwierząt towarzyszących. Skupiamy się na wysyłaniu przybyłych do punktów docelowych w innych krajach Europy. Uważamy, że jest to dla nich najlepsze rozwiązanie. Polska nie jest przygotowana do przyjęcia nawet małej liczby uchodźców a co dopiero kilku milionów. A wojna jeszcze trwa i szybko się nie skończy.


Wszystkie nasze działania wymagają środków finansowych, rzeczowych, ludzkich. Staramy się, poświęcamy czas i własne nikłe zasoby, ale tak nie sposób udzielać profesjonalnej pomocy. Prosimy więc, pomóżcie nam pomagać.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Korzyści płynące ze wsparcia cyklicznego:
Organizator otrzymuje 100% Twoich środków - nie pobieramy prowizji
Zachowujesz pełną kontrolę - w każdej chwili możesz bez zobowiązań przerwać wsparcie
Organizator może w pełni skupić się na swojej twórczości/działalności
Otrzymujesz stały dostęp do postów oraz specjalne wyróżnienie
Nie musisz pamiętać o kolejnych wpłatach
To prostsze niż Ci się wydaje :)
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 684

preloader

Komentarze 26

 
2500 znaków