id: hnxwk9

Nadzieja na pierwsze kroki Nelly

Nadzieja na pierwsze kroki Nelly

Nasi użytkownicy założyli 1 067 990 zrzutek i zebrali 1 164 456 344 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Nelly to oczko w głowie rodziców, wymarzona i wyczekana córeczka - urodziła się jako zdrowa dziewczynka. Gdy przyszła na świat była grzeczna i spokojna, zawsze uśmiechnięta i gotowa do poznawania świata.

 

Motorycznie rozwijała się z opóźnieniem w porównaniu do rówieśników, ale intelektualnie do prawie roku rozwijała się prawidłowo. Gdy pojawiły się pierwsze objawy zaczęła się długa droga po wielu lekarzach i specjalistach. Zaniepokojeni rodzice rozpoczęli rehabilitację Nelly. Byli przekonani, że dogoni rówieśników w umiejętnościach.

Wkładali dużo starań i siły w rehabilitację Niestety nastąpił bardzo zły czas. Nelly  w maju 2021r.  skończy 3 latka, niestety utraciła wyuczone wcześniej zdolności.

Przestała całkowicie mówić, pogorszyła się Jej koncentracja, przestała interesować się zabawkami, pojawiły się dziwne problemy z oddychaniem - hiperwentylacja, zrobiła się bardzo słabiutka, wiotka, traci umiejętności motoryczne, nadal nie chodzi. Pojawiły się również ataki oraz stereotypowe zachowania.

 

Takie zachowanie nazywa się - regresem. Po wielu konsultacjach i badaniach, lekarze podejrzewają chorobę genetyczną - Zespół Retta. Obecnie rodzina czeka na wyniki badań genetycznych. 

 

Rodzice zwracają się o pomoc. Bez względu na ostateczną diagnozę Nelly potrzebuje intensywnej rehabilitacji, wielu konsultacji oraz komunikatora, który umożliwi komunikowanie się z Nią. Jedynie dzięki pomocy wielu osób o wrażliwych sercach może się to udać. Za każde okazane wsparcie, każdą wpłaconą złotówkę serdecznie dziękujemy.

 

Każdy z nas może pomóc wpłacając środki na konto Nelly w Fundacji Onkologicznej „AntyRak”.

Wpłaty na konto: 56 1140 2004 0000 3502 7793 9709, tytuł przelewu: Nelly Jaroch 2113.

Przekazując 1% podatku: KRS 0000744402, cel szczegółowy Nelly Jaroch 2113.

Pomagajmy, sercem wspierajmy!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 6

MP
M.P.
100 zł
AD
ania
30 zł
DK
Dariusz Kopeć
20 zł
PS
Piotr
20 zł
AK
Agnieszka
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!