Aktualności1

 • pe16fa64ce205d30.jpeg W dniu dzisiejszym Prezes Fundacji Polsat pani Krystyna Aldridge - Holc i dyrektor regionalny firmy Amazon pan Marian Sepesi wsparli budowę Domu Opieki Wyręczającej przekazując czek o wartości 220 tyś. złotych.

  Z głębi serca dziękujemy za ten piękny gest .


  Tym samym możemy pomniejszyć docelową kwotę tej zbiórki do 780 tyś złotych.


  Nadal jednak potrzebujemy Waszego wsparcia, każdej złotówki i zaangażowania w udostępnianie informacji o zbiórce funduszy na rzecz budowy domu dla dzieci przewlekle i nieuleczalnie chorych.


  Wpłać datek, zbudujmy go razem, dziękujemy!

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Dom Opieki Wyręczającej budowany przez Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci będzie jedynym tego rodzaju miejscem nie tylko we Wrocławiu i w województwie dolnośląskim ale również na zachodniej ścianie Polski, miejscem oferującym czasową opiekę wytchnieniową dla rodzin dzieci terminalnie, przewlekle oraz nieuleczalnie chorych. 


Przekaż swoją ,,cegiełkę'', udostępnij tę zrzutkę i zbudujmy go razem!


Dom Opieki Wyręczającej mieścić się będzie we Wrocławiu, przy ulicy Sołtysowickiej 58. Zapewniać będzie czasową opiekę nieuleczalnie i przewlekle choremu dziecku na czas, gdy nie może jej sprawować opiekun, np. z uwagi na zdarzenie losowe, hospitalizację, potrzebę podreperowania kondycji psychicznej, odpoczynku czy zajęcia się sprawami dnia codziennego, na które podczas sprawowania całodobowej opieki nad chorym dzieckiem we własnym domu nie ma możliwości.

 

Podopieczni ośrodka podczas pobytu będą mieli zapewnioną stałą wyspecjalizowaną opiekę pielęgniarską i lekarską, psychologiczną i rehabilitację. Ośrodek będzie oferował pobyty w pokojach 1- lub 2-osobowych z łazienkami oraz niezbędne zaplecze i infrastrukturę medyczną. Opieka w ośrodku będzie bezpłatna. Jego powierzchnia wyniesie ok.1500m2.


Aby zrealizować  marzenie rodziców dzieci chorych musimy zaadaptować istniejący przedwojenny budynek, dobudować jedno skrzydło budynku i przeprowadzić rewitalizację terenu, tworząc między innymi ogród sensoryczny.


Na realizację projektu potrzebnych jest około 8 mln zł.


Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci działa nieprzerwanie od 2007 roku odpowiadając na kolejne potrzeby rodzin, które każdego dnia zmagają się z trudem całodobowej opieki nad nieuleczalnie i przewlekle chorym dzieckiem.

Kontynuujemy działalność rozpoczętą 17 lat temu i obecnie, na różnych płaszczyznach, wspieramy ponad 280 rodzin z Dolnego Śląska.

Poza hospicjum domowym prowadzimy hospicjum perinatalne otaczając opieką rodziców, którzy zdecydowali się na urodzenie chorego dziecka. Prowadzimy także otwartą Grupę Wsparcia dla rodzin w żałobie, specjalistyczną przychodnię dla nieuleczalnie i przewlekle chorych dzieci oraz centrum rehabilitacji społecznej. Jesteśmy prekursorami opieki wytchnieniowej w domu pacjenta realizując od 2 lat projekt z funduszy unijnych.


o potrzebie budowy Domu mówi Tato Gracjana:

https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,25469725,jeden-syn-ma-nowotwor-i-nie-widzi-drugi-choruje-na-cukrzyce.html


poznaj historię jednego z naszych podopiecznych:

https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,25810113,adas-nie-powinien-jesc-samodzielnie-tylko-25-dzieci-w-polsdirece.html?fbclid=IwAR3QxCiuFTGmpHHCpmvzVUvrC81cqLAsGZAwEb-JjJlxjSK7du_xVkvxK_c&disableRects=true


Prosimy, wpłać swoją ,,cegiełkę'', udostępnij tę zrzutkę i wspólnie zbudujmy Dom Opieki Wyręczającej

za co w imieniu potrzebujących rodzin serdecznie dziękujemy.

 

www.hospicjum.wroc.pl


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 110

 
Dane ukryte
4 603,22 zł
KT
Katarzyna Turczyńska
2 490 zł
QA
Quale Anna Gazda
2 300 zł
ŁR
Łukasz R
500 zł
 
Dane ukryte
250 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
K
Krzysztof Jański
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

679 162 zrzutki

i zebrali

440 203 786 zł

A ty na co dziś zbierasz?